صفحه اصلی > دکوراسیون : تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای
ads

تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای

مرکز مالی جهانی شانگهای
مرکز مالی جهانی شانگهای چیست؟

مرکز مالی جهانی شانگهای (SWFC) یک آسمان خراش در منطقه پودونگ شانگهای در خیابان 100 قرن است. پس از اتمام در سال 2008 ، آسمان خراش 1614 فوت با 101 طبقه دومین ساختمان بلند جهان ، پس از تایپه 101 در تایوان بود. از سال 2021 ، این یازدهمین ساختمان بلند جهان و بلندترین ساختمان در سرزمین اصلی چین است.

مرکز مالی جهانی شانگهای 10 دقیقه پیاده تا ایستگاه لوجیازویی در منطقه جدید پودونگ فاصله دارد. مرکز مالی جهانی شانگهای نزدیک به برج شانگهای و برج جین مائو است و ساختمان های سه گانه اولین گروه آسمان خراش های فوق العاده جهان را تشکیل می دهند. همچنین در نزدیکی برج مروارید شرقی قرار دارد که این منطقه را به مکانی دیدنی برای بازدیدکنندگان شانگهای تبدیل کرده است.

مرکز مالی جهانی شانگهای

تاریخچه مرکز مالی جهانی شانگهای

ساخت مرکز مالی جهانی شانگهای به سبک آینده نگر 11 سال به طول انجامید.

رهبران پروژه: شرکت ساختمانی موری به عنوان توسعه دهنده ، شرکت معماری نیویورک Kohn Pedersen Fox Associates (KPF) ساختمان را طراحی کرد ، Leslie E. Robertson Associates به عنوان مهندس سازه و پیمانکاران شامل گروه ساختمانی شانگهای و China State Engineering Engineering Corp به
ساخت و ساز آغاز می شود: پایه و اساس برنامه ریزی برای ساخت برج 100 طبقه گذاشته شد و ساخت آن در سال 1997 آغاز شد.

توقف موقت: بحران مالی آسیایی 1997-1998 پروژه را متوقف کرد.

از سرگیری ساخت و ساز: ساخت و ساز در مرکز مالی جهانی شانگهای در سال 2003 از سر گرفته شد.

تکمیل: آسمان خراش در سال 2007 تکمیل شد و در سال 2008 برای عموم باز شد.

تشخیص: طراحی ساختمان برنده جایزه بهترین ساختمان بلند به طور کلی و جایزه آسیا و استرالیا از سوی شورای ساختمانهای بلند و زیستگاه شهری (CTBUH) شده است.

مرکز مالی جهانی شانگهای

ویژگی های معماری مرکز مالی جهانی شانگهای

مرکز مالی جهانی شانگهای یک آسمان خراش مختلط به عنوان ساختمان اداری و مرکز سرگرمی است. این شامل یک مرکز خرید طبقه همکف ، رستوران ها ، هتل ها ، اتاق های کنفرانس و دفاتر است. مساحت کل آن 4،061،200 فوت مربع (380،000 متر مربع) است. سایر ویژگیهای معماری قابل توجه عبارتند از:

7 نکته هوشمندانه در طراحی فضاهای کوچک و نقلی
بیشتر بخوانید

فرم ساختمان: آسمان خراش در پایین پهن است و با بالا آمدن باریک تر می شود. اضلاع کج آن در بالا به هم می رسند و مستطیل را تشکیل می دهند. این ساختمان در شیشه آینه ای دوجداره قرار گرفته است.

ساختار ساختمان: ساختمان بلند با ستون های گوشه ای مورب ساخته شده از فولاد ساختاری مخلوط پشتیبانی می شود. بتن آرمه در هسته داخلی و دیوارهای خارجی دارد. قسمت زیرین ساختمان نیز با خرپاهای خارج کننده پشتیبانی می شود که به آن اجازه می دهد نیروی باد را از بالای ساختمان به پایین توزیع کند.

دیافراگم: بالای ارتفاع دارای دهانه ای شبیه ذوزنقه است. این دیافراگم فشار فشار باد بر ساختمان را کاهش می دهد. دیافراگم به مرکز مالی جهانی شانگهای نام مستعار “بازکن بطری” می دهد. مرکز مالی جهانی شانگهای از این نظر منحصر به فرد است که برای رسیدن به ارتفاع خود از گلوله استفاده نمی کند.

مرکز مالی جهانی شانگهای

عرشه های مشاهده: مرکز مالی جهانی شانگهای دارای سه عرشه مشاهده است: طبقه 94 ، طبقه 97 و طبقه 100. عرشه مشاهده طبقه 100 شامل یک پیاده روی از شیشه است که می توانید تا طبقه های پایین آن را مشاهده کنید ، به علاوه نماهایی از رودخانه Huangpu.

منبع مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

فیلم نوبت عاشقی | فیلم مردی با کلاه | نقد فیلم کلمنتاین عزیزم | فیلم عشق سیلوی | ۱۰۰ فیلم برتر مجله هالیوود ریپورتر | نقد فیلم پینوکیو | بهترین فیلم های جسیکا چستین | معرفی موسیقی سنتی ایران | داستان ابزوردیست: ۵ ویژگی ادبیات پوچ گرایی | همه چیز در مورد رامبراند

دیدگاهتان را بنویسید

19 + 8 =