امروز برابر است با :14 آذر 1401
فیلم مردی با کلاه

فیلم مردی با کلاه

معرفی فیلم مردی با کلاه

معرفی فیلم مردی با کلاه : هوی و هوس مانند بال پروانه ای ظریف است. اما ” فیلم مردی با کلاه ” در طول مدت زمان کوتاهی که دارد به زیبایی یک لحن غریب را حفظ می کند ، شاید به این دلیل که نویسندگان / کارگردانان جان پل دیویدسون و استیون واربک برای اینکه جلوی آن را بیش از حد لوس و لجن نزند ، یک حس مالیخولیایی به آن اضافه می کنند.

جایی بین یک رویا و یک افسانه ، این نوعی است که بینندگان فیلم مردی با کلاه می توانند ساعت ها بحث کنند ، و در مورد معنای شخصیت هایی که مدام ظاهر می شوند ، عکس اسرارآمیز قاب گرفته ، شخصیت اصلی که فقط دو خط گفتگو دارد ، اگر تعویض نکنید ، تأمل می کنند. تقلیدی از صداهای موتور ماشین.

بیشتر بخوانید :فیلم زنی پشت پنجره

هیچ یک از شخصیت ها نام ندارند ، فقط توصیف دارند. Ciarán Hinds با تنوع بی انتهای حالتهای سرشار از چهره ، شخصیت عنوان را بازی می کند و ما فقط او را کلاه صدا می کنیم. ما ابتدا کلاه را می بینیم که تنها در یک کافه در فضای باز نشسته است و عبوس به نظر می رسد.

داستان فیلم مردی با کلاه

روی میز کنار او یک روزنامه و یک عکس قاب از یک زن قرار دارد که بعداً در فیلم مردی با کلاه به عنوان “زیبا اما غم انگیز” توصیف شد. او ساعتها آنجاست و احساس می کنیم ممکن است گیر کرده باشد. اما پنج مرد کچل از یک سیتروئن Dyane خارج می شوند و یک شی بسته بندی شده و نوار چسب به اندازه و شکل یک جسد مرده را به رودخانه می ریزند. مردان سیتروئن دیانه کلاه را تشخیص می دهند ، که سریع تصمیم می گیرد بهتر است جایی باشد که آنها نیستند.

همانطور که به طرز تهدیدآمیزی به او نزدیک می شوند ، گروهی از راهبه ها بین آنها راه می روند و تا وقتی آنها رفته اند ، هت نیز هست. او با فیات 500 خود رانده می شود ، عکس قاب شده روی صندلی مسافر پشت سر او. سیتروئن او را تعقیب می کند ، اما او موفق می شود فیات را وارد کشتی کند و آنها را پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید:فیلم دزد دوچرخه

در کشتی زنی با لباس قرمز با دوچرخه قرار دارد که چندین بار در طول راه دوباره ظاهر می شود و با او به او نگاه می کند ، چه؟ علاقه؟ تشویق؟ مولف؟ بقیه داستان سفر هات است و برخوردهای عمدتا بی کلام او با مجموعه ای از شخصیت ها در طول مسیر. او یک سگ را در یک قایق نجات می دهد و یک مرد خوش تیپ را که لباس سفید پوشیده است و توسط یک ماشین خراب شده نجات می دهد.

فیلم من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم
بیشتر بخوانید

او داستان هایی را شنیده است ، یکی درباره شوهری که با کمک نیروی انتظامی مرگ خود را جعل کرده است ، که توسط همسر گفته شده و سپس با برادر دوقلوی خود رابطه برقرار کرده است. آه ، ممکن است فکر کنیم. این در مورد دوگانگی است! این می تواند ظهور چندین شخصیت را توضیح دهد ، از جمله مرد مرطوب (استفان دیلان) و یک زن و شوهر که دائماً نوار اندازه گیری را برای هر چیزی که در اطراف آنها است بلند می کنند. بدون ذکر مردان کچل در سیتروئن که مدام او را تعقیب می کنند. یا آنها هستند؟

داستان دیگری که کلاه شنیده است درباره پیرمردی است که در گل و لای گیر کرده است ، هرچند که ممکن است یک رویا باشد. ما آهنگ بچه های کلاسیک فرانسوی را در مورد کشتی می شنویم که هرگز حرکت نمی کند. و ما شاهد یک اقدام به خودکشی شکست خورده کمیک توسط مرد مرطوب هستیم.

آن عکس قاب شده از زن وجود دارد که در اواخر فیلم یک کاربرد شگفت آور دارد ، یک مسابقه شطرنج در یک ایست بازرسی مرزی و یک سخنرانی شگفت آور تاریک توسط یک مقام محلی در یک جشنواره شهر ، از جمله اشاره به “پرتگاه” فراموشی ” اوه ، ممکن است فکر کنیم این در مورد غم و اندوه است! اما پس از آن یک راه حل غریب برای حل مشکل سس ریخته شده روی پیراهنی وجود دارد که یادآور ژاک تاتی است ، و تأثیر او در کل فیلم با کمدی پیچیده ، شبیه روب گلدبرگ و انفجار پوچ پوچ و لذت بخش ، احساس می شود.

بیشتر بخوانید :فیلم خانه ای روی آب

آیا در مورد مرگ است؟ ضرر – زیان؟ زندگی؟ بحث کردن اگر غیرمنصفانه نباشد ، غیراخلاقی به این داستان لطیف است. خیلی بهتر است که فقط سوار شویم و از حومه سرسبز فرانسه ، غذاهای لذیذ ، موسیقی دوست داشتنی لذت ببریم و به ” فیلم مردی با کلاه ” فکر کنیم مثل عنوان شعر بودلر نقل شده در فیلم ، ” دعوت به سفر. “

اکنون در سینماها میتوانید فیلم مردی با کلاه را تماشا بکنید.

نویسنده و منتقد سینما