صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : عکاسی از حیات وحش | 9 نکته برای گرفتن عکاسی بهتر از حیات وحش
ads

عکاسی از حیات وحش | 9 نکته برای گرفتن عکاسی بهتر از حیات وحش

عکاسی از حیات وحش

راهنمای زیر با برخی از بهترین نکات عکاسی از حیات وحش برای مبتدیان ، به شما در تلاش برای عکسبرداری و ثبت زیبایی کامل مادر طبیعت کمک می کند. کلید عکاس بودن حیات وحش صبر ، داشتن شناخت کافی از حیوانات وحشی ، تهیه بهترین دوربین و تجهیزات برای تفریحات و تکنیک های خوب عکاسی است.

آموزش عکاسی از حیات وحش

عکاسی از حیات وحش

1. موضوع خود را درک کنید

عکاسی از حیات وحش در واقع درک موضوع شماست – یعنی حیات وحش!

اگرچه به دکترای زیست شناسی نیازی ندارید (اگرچه این صدمه ای نخواهد زد) ، داشتن درک اولیه از حیواناتی که از آنها عکاسی می کنید برای تبدیل شدن به یک عکاس حیات وحش ضروری است.
یک مکان خوب برای شروع در حیاط خلوت خودتان ، یک پارک محلی یا یک پارک ملی نزدیک است. درباره حیوانات وحشی در منطقه خود – عادت های روزمره ، مراسم جفت گیری و مهمتر از همه ، زمان فعالیت روزانه آنها بیشتر بدانید. این به شما کمک می کند بدانید چه موقع برای عکاسی از آنها بیرون بروید و به دنبال چه چیزی بگردید.

2. بدانید چه زمانی باید از حیات وحش عکاسی کنید

به عنوان یک عکاس حیات وحش ، باید خود را برای صبح زود و روزهای طولانی آماده کنید.

بیشتر حیوانات درست قبل از طلوع خورشید و درست هنگام غروب خورشید دوره های فعال خود را می گذرانند. این دوره ها “ساعت های طلایی” نامیده می شوند – نه فقط به دلیل اینکه بهترین زمان برای عکاسی از حیوانات وحشی است ، بلکه برای نور خورشید زیبا و طلایی که هنگام طلوع و غروب خورشید دریافت می کنید.
صبر یک عنصر اصلی برای به دست آوردن تصاویر خیره کننده از حیات وحش است. بسیاری از عکاسان حرفه ای حیات وحش ، مانند کسانی که در نشنال جئوگرافیک کار می کنند ، ساعات زیادی از روز را در خارج از خانه می گذرانند و منتظر عکس مناسب هستند.

3. بدانید که از حیات وحش کجا عکاسی می شود

بهترین مکان برای شروع عکاسی از حیوانات وحشی جایی نزدیک است که می توانید جهان طبیعی را کشف کنید ، جایی که احساس راحتی می کنید و جایی که می دانید حیات وحش فراوانی وجود دارد.

تحلیل نقاشی تعمید مسیح
بیشتر بخوانید

اگر تازه کار را شروع کرده اید ، به یک پارک محلی بروید یا با ماشین به منطقه بیابانی اطراف بروید ، دوربین خود را روی پرندگان یا سنجاب ها متمرکز نگه دارید. همانطور که با این شرایط راحت تر می شوید ، می توانید شعاع خود را بیشتر به مناطق بیابانی اطراف و جنگل ها گسترش دهید – یا اگر احساس راحتی می کنید ، حتی می توانید به یک پارک ملی بروید ، مانند Yellowstone ، Zion ، Acadia یا Everglades.

اکسپدیشن عکاسی از حیات وحش راهی عالی برای تجربه و عکاسی از حیوانات وحشی در یک محیط امن است و در عین حال آموزش های عملی را از یک متخصص می بینید. سفرهای مختلف هدایت شده ای به مکانهایی مانند آمریکای جنوبی ، آسیا ، قطب جنوب و آفریقا وجود دارد. مقاصدی مانند کنیا ، که سافاری های آفریقایی ، اندونزی و ماداگاسکار را ارائه می دهند ، به ویژه برای مستند کردن حیوانات در زیستگاه های طبیعی خود بسیار محبوب هستند.

به اکسپدیشن های ارائه شده توسط National Geographic مراجعه کنید ، زیرا بارها توسط یکی از عکاسان مشهور آنها هدایت می شود. همیشه مطمئن شوید که به راهنماهای خود گوش داده و از حیوانات فاصله ایمن داشته باشید.

4. یک دوربین خوب بخرید

حتی اگر می توان از طریق آیفون عکاسی از حیات وحش را انجام داد ، اما برای شروع صحیح عکاسی از حیات وحش ، دوربین دیجیتال بهترین کار است ، فقط به دلیل وجود تعداد زیادی عکس مورد نیاز برای گرفتن تصویری با کیفیت از حیوانات وحشی.

یک ویژگی انفجار – که به شما امکان می دهد در یک ثانیه از چند فریم عکس بگیرید – برای زمانی که می خواهید لحظه مناسب را بگیرید – مانند پرنده ای که از شاخه ای پرواز می کند نیز عالی است. کانن ، نیکون و سونی همه دارای دوربین های ورودی مقرون به صرفه ای هستند که هنوز کیفیت تصویر برتر را ارائه می دهند.

دوربین هایی با سرعت شاتر سریع را نیز در نظر بگیرید. درباره تأثیر سرعت شاتر بر عکس در این راهنما بیشتر بیاموزید.

اگر در نظر دارید ماکروفتوگرافی طبیعت – عکاسی که از نزدیک عکس هایی از طبیعت را مانند حشرات ثبت می کند – باید روی دوربینی سرمایه گذاری کنید که عمق میدان خوبی تولید کند. درباره عمق میدان در عکاسی بیشتر بدانید.
بهترین دوربین دارای فوکوس خودکار سریع خواهد بود تا دوربین شما بتواند به سرعت در آن حیوانات سریع حرکت کند و بر روی حیوانات با سرعت بالا تمرکز کند. هرچه دوربین جدیدتر باشد ، پردازنده فوکوس خودکار سریعتر است. یک دوربین قدیمی با فوکوس خودکار چند نقطه ای احتمالاً در قدرت پردازش دوربین جدید قرار نمی گیرد.

نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی
بیشتر بخوانید

عامل دیگری که باید هنگام خرید بدنه دوربین مورد توجه قرار گیرد ، ISO است که گاهی اوقات سرعت فیلم نامیده می شود و به سرعت پردازش نور در دوربین شما اشاره دارد. در حالی که به طور معمول یک تصویر با کیفیت بهتر در ISO پایین تولید می شود ، شما می خواهید دوربینی پیدا کنید که بتواند با کیفیت ISO بالا یک تصویر با کیفیت عالی تولید کند – شما به چیزی نیاز دارید که بتواند با آن غزال های کنیا مطابقت داشته باشد! در اینجا درباره ISO بیشتر بدانید.

آموزش عکاسی از حیات وحش

آموزش عکاسی از حیات وحش

 

5. در لنز مناسب سرمایه گذاری کنید

یک لنز تله فوتو ، که یک لنز فوق العاده طولانی است ، بهترین راه برای شروع عکاسی از حیوانات وحشی از فاصله ایمن است ، در حالی که هنوز یک عکس صمیمی دریافت می کنید.

لنزهای تله حیوانات را از نزدیک نزدیک می کنند ، اما کمی عادت می کنند و بسیار گران هستند.
قبل از اینکه متعهد به خریدن یک لنز شوید ، سعی کنید چند لنز تله و اندازه های مختلف (مانند 300 میلی متر ، 500 میلی متر و 600 میلی متر) را اجاره کنید تا ببینید کدام یک مناسب شما و سبک عکاسی شما است.

با رفتن به یک پارک با پرندگان آب و ردیابی حرکت حیوانات با لنز ، استفاده از لنز تله را تمرین کنید – این کار به آسانی به نظر نمی رسد! مشاهده خواهید کرد که لنزهای تله برای گرفتن عکس از حیوانات بسیار مناسب هستند ، اما لرزش دوربین را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

این لنزهای تله فوتو نه تنها می توانند گران باشند ، بلکه بسیار سنگین نیز هستند (لنز 600 میلی متری حدود 20 پوند وزن دارد!) ، بنابراین یکی را انتخاب کنید که متناسب با حرفه شما به عنوان یک عکاس حیات وحش باشد.

6. یک Teleconverter را امتحان کنید

یک گزینه ارزان تر برای لنز تله ، مبدل از راه دور است. این دستگاه ها با هر نوع لنز جفت می شوند و بسته به نوع انتخابی شما می توانند فاصله کانونی را بین 40 تا 100 درصد افزایش دهند. برای شرایط کم نور ایده آل نیستند و همچنین لرزش دوربین را افزایش می دهند.

آموزش عکاسی در فضای باز
بیشتر بخوانید
7. در چرخ دنده مناسب سرمایه گذاری کنید

یک تور عکاسی از حیات وحش به تجهیزات اولیه دوربین نیاز دارد ، مانند:

سه پایه
کیف های دوربین
تجهیزات بیرونی متنوعی که بسته به آب و هوایی که قصد دارید از آن عکس بگیرید بسیار متفاوت است
عکسبرداری از حیات وحش غیرقابل پیش بینی و نشاط آور است ، اما گاهی اوقات بهترین عکسبرداری از حیات وحش به زمان و حوصله بی پایان نیاز دارد و همچنین در برخی از شرایط آب و هوایی شجاعت می کند. حتماً همیشه حمل کنید:

ضد آفتاب
کیسه ضد آب (در صورتی که در پایان به تیراندازی در زیر دریا بپردازید)
اسپری اشکالات – شما ساعتهای زیادی در روز بیرون خواهید بود!

8- در تله های دوربین سرمایه گذاری کنید

یک روش کمی پیشرفته برای عکاسی از حیوانات وحشی ، تنظیم دام های دوربین است. این زمانی است که شما یک دوربین در بیابان با یک سنسور حرکت متصل به انتشار شاتر تنظیم می کنید. وقتی حیوانی از مسیر سنسور حرکت عبور می کند ، دوربین عکس می گیرد.

تله های دوربین به برخی از دانش های مربوط به الگوهای شکار حیوانات و تاریخ طبیعی منطقه احتیاج دارند ، اما با استفاده از برخی تجهیزات ساده کاملاً عملی است.

شما باید دوربینی با حالت خواب داشته باشید ، بنابراین از طریق باتری نشسته در جنگل همراه با چیزی برای پنهان کردن دوربین یا گره زدن آن به درخت نمی سوزد.

شما همچنین برای دام دوربین نیاز به یک ماشه دارید و می توانید از بین مادون قرمز فعال (AIR) یا مادون قرمز غیرفعال (PIR) یکی را انتخاب کنید. تنظیم هوا دشوارتر است و به دانش عمیق تر یا حیوانات وحشی نیاز دارد اما امکان کنترل بیشتر تصویر را فراهم می کند. PIR از تغییرات گرما برای تشخیص حیوان استفاده می کند و خرید آن ارزان تر و تنظیم آن ساده تر است ، اما امکان کنترل زیاد ترکیب را ندارد. هنگامی که با دام های دوربین تجربه ای کسب کردید ، آنها تصاویر زیبایی از حیات وحش تولید می کنند.

آموزش عکاسی از حیات وحش

عکاسی از حیات وحش

9. صنعت را بفهمید

در حالی که مطمئناً می توان از طریق عکاسی از حیات وحش شغلی ایجاد کرد ، اما راه ایجاد یک کار تمام وقت از آن غیر جذاب و دشوار است.

آموزش عکاسی در سفر
بیشتر بخوانید

آنها همچنین تمایل دارند تا در زمینه های دیگر عکاسی مانند عروسی و پرتره کار کنند تا اشتیاق خود به عکاسی از حیات وحش را حفظ کنند.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

نحوه ساخت میز کار : راهنمای ساخت میز کار خانگی | ۵ فیلم برتر اکشن دهه ۷۰ | سریال جانور باید بمیرد | 2021 The Beast Must Die | نقد فیلم پیچ اشتباه | فیلم فرشته نابود کننده | نقد فیلم جاگام تندیرام | بهترین کتاب های داستایوفسکی | فیلم جهان گمشده: پارک ژوراسیک

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 1 =