امروز برابر است با :12 خرداد 1402
بهترین کتاب های داستایوفسکی

بهترین کتاب های داستایوفسکی

بهترین کتاب های داستایوفسکی

بهترین کتاب های داستایوفسکی : فیودور داستایوفسکی به خوبی و واقعاً یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان روسیه است. بسیاری از سختی های زندگی او بازتابی در کار او یافت و به او کمک کرد شخصیت های به یاد ماندنی را خلق کند که در کنار هم تصویری دقیق از قرن 19 روسیه تشکیل می دهند.

داستایفسکی “مرد کوچک” را به نمایش می گذارد ، شخصی که در خیابان از او عبور می کنید بدون اینکه فکر دیگری بکنید ، اما در واقع زندگی اکثریت مردم است. آنها ستون فقرات یک کشور هستند و تنها از طریق درک زندگی یک انسان بی صدا می توان تصویر روانی یک کشور را شروع کرد. در زیر کتاب هایی آورده شده است که شما را با برخی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های داستایوسکی آشنا می کند.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد رامبراند

با مقاله ( بهترین کتاب های داستایوفسکی ) همراه ما باشید.

کتاب جنایت و مکافات (1866)

بهترین راه برای آشنایی با داستایفسکی خواندن جرم و مجازات است. این کتاب که یکی از معروف ترین کتاب های نویسنده است و همچنین باید برای همه بچه های روسی در مدرسه بخواند ، این کتاب کاملاً کلاسیک است. داستان مرد فقیری که برای زنده ماندن مرتکب جرمی می شود ، اما پس از آن به مبارزه ای بزرگتر از فقر – ​​گناه شدید – می پردازد. در طول مسیر ، خواننده با کمترین و رقت انگیزترین موجوداتی که در خیابان های سن پترزبورگ ساکن هستند روبرو می شود. همانطور که خود داستایفسکی تعریف کرده است ، این رمان یک اثر روانشناختی است و نویسنده به جای کنترل آنها در کنار شخصیت ها ایستاده است.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

کتاب احمق (1868)

اگر هرگز احساس کردید که مهربانی کافی در جهان وجود ندارد ، مطمئناً وقت آن رسیده است که «احمق» را بخوانید. شخصیت اصلی ، میشکین ، یکی از مهربان ترین و مهربان ترین شخصیت های ادبیات است که در دنیای ناقصی از افراد قضاوت کننده و حیله گر گیر کرده است. وی پس از گذراندن دوره معالجه در یک مسسه روانشناختی سوئیس به تازگی بازگشته است. درگیری او در یک رابطه عاشقانه رسوا و بدرفتاری توسط افراد اطرافش او را به همان جایی که شروع کرده بود بازگرداند – یک مسسه روانی.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

بیشتر بخوانید: تابلو جیغ

Poor Folk (1846)

شاهکارهای ادبیات فرانسه
بیشتر بخوانید

این رمان نامه ای به صورت تبادل نامه بین دو فقیر در سن پترزبورگ – ماکار دووشکین سالخورده و واروارا دوبروسلووا محبوب وی – نوشته شده است. با وجود لحن کمی کنایه آمیز ، این اثر یک رمان مهم اجتماعی است که به مردم محروم جامعه صدا می دهد. عشق Devushkin به پسر عموی دور خود Varvara او را به جستجوی مداوم پول برای کمک به حمایت از او سوق می دهد ، امیدوار است که روزی سرانجام با او ازدواج کند. اما پدر و مادرش علی رغم امیدهای او ، او را قبول ندارند و مرد ثروتمندی از او خواستگاری می کند ، بنابراین واروارا با انتخابی روبرو می شود که بسیاری از زنان جوان در برابر آن ایستادگی می کردند.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

شیاطین (1871)

شیاطین یکی از کارهای بعدی داستایفسکی و یکی از سیاسی ترین قطعه های او بود. این ماجرا براساس داستان قتل دانشجویی به نام ایوان ایوانف ساخته شده است که گفته می شود توسط اعضای یک حلقه انقلابی انجام شده است. این رمان بازتابی از جنبش های رادیکال در حال رشد در میان روشنفکران و اولین نشانه های تروریسم بود. این اثر بازتاب اندیشه های داستایفسکی در مورد بخش معترض جامعه در زمان خود و شاید هم بازتابی در مورد مشارکت وی در محافل آزاد اندیشی است.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

The Gambler (1866)

از قضا ، این رمان برای پول نوشته شده است ، زیرا داستایوفسکی ضرر کرده است. کمیسیون کار پس از از دست دادن داستایفسکی مبلغ قابل توجهی متعلق به نه تنها به خودش ، بلکه به دوستش در هنگام قمار نیز از دست داد. به دلیل بدهی سنگین ، نویسنده قراردادی را منعقد کرد تا در مدت زمان بسیار کوتاهی کار روی قمارباز را به اتمام برساند. اساس رمان ایده توصیف وضعیت روانی قمار بود که یک فرد درگیر در بازی را می بلعد. متأسفانه برای داستایوسکی ، بلافاصله باختهای خود در قمار تکرار شد و از آن به بعد به همسرش قول داد که دیگر هرگز بازی نکند.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

بیشتر بخوانید: تحلیل تابلوی شام آخر

اهانت و تحقیر (1861)

ایده شروع به نوشتن این رمان هنگامی که داستایفسکی به سن پترزبورگ نقل مکان کرد ، پس از مدتی که در غربت به سر برد ، به ذهن او خطور کرد. این رمان تا حدی زندگی نامه ای است و از دید نویسنده جوانی به نام وانیا روایت می شود که در دهه 1840 برای تأمین هزینه زندگی خود تلاش می کند. در صفحات این رمان ، سن پترزبورگ به کتابی باز تبدیل می شود و بسیاری از جزئیات دقیق زندگی این شخصیت باعث زنده شدن شهر می شود ، شبیه به آثار دیگر نویسندگان قرن نوزدهم ، مانند چارلز دیکنز.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

هانا آرنت و کتاب توتالیتاریسم
بیشتر بخوانید

کتاب برادران کارامازوف (1879)

این رمان آخرین کار داستایفسکی است – دو ماه قبل از مرگ نویسنده به پایان رسیده است. طرح پیچیده سوالات چالش برانگیزی مانند آزادی ، دین و اخلاق را بررسی می کند. همانطور که برخی از منتقدان مطرح می کنند ، این بازتابی از مراحل مختلف زندگی نویسنده است که توسط سه برادر ارائه شده است. طرح کلی با داستانی از قتل ، عشق و مسائل اجتماعی عجین شده است.( بهترین کتاب های داستایوفسکی )

بیشتر بخوانید: سبک رمانتیسم در نقاشی

پایان مقاله بهترین کتاب های داستایوفسکی

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =