امروز برابر است با :31 اردیبهشت 1401
فیلم جدایی

نقد فیلم Separation ( فیلم جدایی 2021 ) : در ازدواج خود دقت کنید

فیلم جدایی از ویلیام برنت بل یک کار فجیع است ، فیلمی که هم به عنوان یک درام داخلی و هم به عنوان یک فیلم ترسناک شکست می خورد و واقعاً مانند چیزی است که همه افراد درگیر برای انجام آن باید در روزی درمان کنند. در انتها چرا حتی در وهله اول ساخته شده است.

فیلم جدایی زن ستیز است که به نظر می رسد نتیجه یک پسر مست در یک بار است که فکر می کند آیا همسر سابق او آنقدر ظالم است که او را از آن طرف قبر آزار دهد. منتقدان در دهه 20 اغلب متهم به قرار دادن برنامه های سیاسی یا اجتماعی در فیلم هایی می شوند که واقعاً شایسته چنین خوانشی نیستند ، اما دو شخصیت اصلی زن در “جدایی” بسیار ضعیف و بی رحمانه تعریف می شوند که صرفاً در چارچوب نقش اصلی مرد است این تقریباً مانند این است که فیلم مردم را به چالش می کشد که متوجه آن نشوند (مخصوصاً وقتی اضافه کنید که تنها شخصیت های حمایت کننده همکاران مرد شخصیت اصلی هستند).

نقد فیلم جدایی

فیلم جدایی

حتی اگر فکر نکنید این یک فیلم کاملا جنسیتی است ، نمی توان انکار کرد که این یک فیلم کم عمق است که تقریباً به طرز سرسختانه ای ترسناک است و یک فیلم که با پیچ و تاب به پایان می رسد که به طرز افسردگی به راحتی قابل دیدن است و کاملاً مضحک است. اگرچه این نوعی عملکرد برای کارگردان “برامس: پسر دوم” و “شیطان درون” است. و این ممکن است بدترین فیلم او باشد.

اولین بازی ” فیلم جدایی ” مانند یک درام خانگی نسبتاً ساده ای به نمایش در می آید که در آن مگی وان (مامی گامر) تصمیم می گیرد که به اندازه کافی شوهر هنرمند شلخته خود جف (روپرت دوست) را داشته باشد. در مجموعه ای از صحنه ها که مشخص می شود حداقل کسی که در تولید این فیلم دست داشته طلاق زشتی داشته است ، مگی تبدیل به کاریکاتوری شیطانی می شود و بر سر شوهر چشم بازش فریاد می کشد ، پسری که شاید برای پرورش کمی طولانی تر یک رویای هنری که خانواده را تغذیه نمی کند اما تصور می کنیم که آن را دوست داریم.

نقد فیلم آسمان نیمه شب
بیشتر بخوانید

و ، البته ، مگی فقط درخواست طلاق نمی کند ، او خواستار حضانت کامل دخترانشان جنی (ویولت مک گراو) بیشتر به دلیل ظالم بودن او می شود و از پدر پولدارش پاول (برایان کاکس که تقریباً به نظر می رسد او می داند که بالاتر از این ماجراست). در حالی که مگی در حال ریختن دوباره جف از طریق تلفن است ، او به یک تقاطع می رود و توسط یک ماشین با سرعت تخریب می شود. آخرین سخنان این زن شرور این است: “زیرا او مال من است”.

تقریباً بلافاصله ، اتفاقات عجیبی در اطراف جف و جنی رخ می دهد که باعث می شود حرف آخر مگی در زندگی پس از مرگ هم گسترش یابد. دوباره ، زمینه اصلی شروع این فیلم این است که “اگر همسر سابق من بعد از مرگش تلاش می کرد زندگی من را خراب کند ، چه می شود؟” جنی و جف شروع به دیدن موجوداتی عروسک مانند می کنند که از هنر جف برای چیزی بنام Grizzly Kin الهام گرفته شده اند (به نقاشی های اولیه تیم برتون فکر کنید).

نقد فیلم جدایی

فیلم جدایی

بل نمی تواند خودش را از ترفندهای ارزان قیمت ترسناک مانند ترساندن پرش و حتی یک دنباله رویایی واقعی که من کاملا مطمئن هستم در سال 2003 غیرقانونی اعلام شده است ، منصرف کند. بدتر از همه ، ترس در ” فیلم جدایی ” ، غیر از استثنای احتمالی اولین باری که جف مرد عروسک گردان راهزن را می بیند (اگرچه به سختی پاسخ می دهد) ، ترسناک نیستند. حتی زیبایی قارچ سورئال را که این پروژه از ابتدا لازم داشت ، ندارد.

تا حدی ، به این دلیل است که به سختی تلاش می کند. در 50 دقیقه ، در واقع یک صحنه ترسناک وجود دارد ، و یک تن درام خانگی کسل کننده. من تقریباً آرزو می کردم که بخواهم مسخره بازی های فیلم های “پسر” را فقط برای شکستن خستگی کار کنم. و سپس یک سکانس حمله وحشت در طی یک نمایش عروسکی پارک مشاهده می شود که همچنین مرکز اصلی خیره کننده و بی کفایت کل فیلم است.

وقتی یک حباب در حرکت آهسته ظاهر می شود ، یک پالت قرمز صفحه را شستشو می دهد و شبیه به تقلید از یک فیلم ترسناک بد است. اگر کلمه “PUPPETS!” از طریق صفحه نمایش فلش زد ، جای آن نیست. اگرچه من نگرانم که باعث می شود این همه سرگرم کننده تر از آنچه که هست واقع شود. واقعاً اینگونه نیست. این در کدر بودن آن استدلال می کند.

فیلم جان ویک فصل 4 | ایان مک شین به طور رسمی به عنوان وینستون بازگشت
بیشتر بخوانید

نقد فیلم جدایی

فیلم جدایی

بازیگران جامع “میهن” و “جانشینی” به ترتیب ، فرند و کاکس در نوشتن ضعیف و فیلم سازی در اینجا گم می شوند. مورد آخر فقط یک وسیله طرح است و فقط برای اینکه بخشی از حماقت عمل نهایی باشد ، می چسبد. سابق آنقدر تحت کارگردانی بود که حتی گاهی اوقات خسته به نظر می رسید. در این دیدار “موذی” با ” فیلم کرامر در مقابل کرامر” هیچ شخصیت قابل اعتقادی ، هیچ تنش فزاینده ای وجود ندارد و هیچ ترس و وحشتی وجود ندارد. فقط تعداد زیادی سوال در مورد چگونگی وقوع آن وجود دارد.

پایان مقاله نقد فیلم جدایی

منبع سایت راجر ایبرت

بیشتر بخوانید:

بهترین آثار باخ|فیلم کلیف واکر|فیلم یانکی دودل دندی|نقد فیلم جدایی نادر از سیمین|بیوگرافی برتولت برشت|نقد فیلم دراکولا Dracula 1931|فیلم دزد دوچرخه|بهترین فیلم های تیم برتون|فیلمهای رابرت پتینسون|کسب درآمد از سایت خبری|بهترین فیلم های اسکارلت جوهانسون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =