صفحه اصلی > موسیقی : مهندس ضبط : چگونه یک مهندس ضبط شویم
ads

مهندس ضبط : چگونه یک مهندس ضبط شویم

مهندس ضبط

یک مهندس ضبط یکی از بسیاری از نقش های اساسی است که در ضبط صدا و تبدیل آن به یک قطعه موسیقی با کیفیت بالا نقش دارد. برای یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک مهندس ضبط به ادامه مطلب بروید.

مهندس ضبط چیست؟

یک مهندس ضبط که به عنوان مهندس صدا یا مهندس صدا نیز شناخته می شود، صدای زنده را ضبط و ویرایش می کند تا یک ضبط با کیفیت بالا ایجاد کند. در صنعت موسیقی، یک مهندس استودیو مسائل فنی فرآیند ضبط در استودیو را تسهیل می کند.

مهندسان ضبط در درجه اول بر جنبه های فنی تولید موسیقی تمرکز می کنند. این متخصصان اغلب مسئول صدای استودیو هستند که متغیرهای زیادی از یک ضبط را متعادل و هماهنگ می کند. با این حال، آنها می توانند کلاه های زیادی بر سر بگذارند و مسئولیت های اضافی مانند مخلوط کردن یا تولید را بر عهده بگیرند.

یک مهندس ضبط چه کاری انجام می دهد؟

مهندسان ضبط صدای زنده را در استودیوهای ضبط، فیلمبرداری یا فیلمبرداری، اجرای موسیقی زنده و سایر رویدادهای موسیقی ضبط می کنند. به ویژه برای موسیقی، مهندسان ضبط می توانند چندین نقش داشته باشند:

ضبط: مهندسان ضبط بر روی تدارکات فنی هر جلسه ضبط صدا تمرکز می کنند، از اجرای سیستم های صوتی پیچیده گرفته تا راه اندازی یک صحنه با تجهیزات برای اطمینان از آکوستیک مطلوب. آنها اپراتورهای متخصص تمام تجهیزات صوتی پیشرفته مورد نیاز برای ضبط آهنگ های با بالاترین کیفیت در استودیو یا در حین اجراهای زنده هستند. آنها همچنین به نوازندگان کمک می کنند تا تجهیزات خود (مانند میکروفون یا بلندگو) را قبل از اجرا، جلسه ضبط یا رویداد زنده تنظیم کنند و بررسی کنند که همه چیز در حالت ضبط عالی است.

ویرایش: مهندسان ضبط با یک هنرمند و سازنده موسیقی آنها برای کالیبره کردن طراحی صدا برای هر ضبط خاص همکاری می کنند. فرآیند کالیبراسیون ممکن است شامل تنظیم سطوح صدا، یکسان سازی آهنگ، درج جلوه های صوتی، کاهش نویز محیط و متعادل کردن کیفیت صدا در سراسر آهنگ باشد. آنها باید در استفاده از ابزارهای پیشرفته برای ضبط صدای دیجیتال (یا صدای آنالوگ) متخصص باشند.

میکس: مهندسی صدا نیاز به دانش تخصصی از تخته های صدا و میکس دارد. برخی از استودیوهای ضبط یک مهندس میکس جداگانه خواهند داشت. با این حال، مهندسان ضبط اغلب می توانند آهنگ ها را به تنهایی ترکیب کنند (که معمولاً شامل همگام سازی صدا با تصاویر بصری در مرحله پس از تولید است). مهندس هر آهنگ موسیقی ضبط شده جداگانه شامل یک آهنگ واحد را با ویرایش هایی مانند تغییرات در زیر و بم، سرعت یا آکوستیک تغییر می دهد.

نکاتی از هانس زیمر برای امتیازدهی فیلم
بیشتر بخوانید

تولید: برخی از مهندسان ضبط بر جنبه های فنی تر کار تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مشارکت عمیق تری در عناصر خلاق داشته باشند. برخی از مهندسان استودیوی ضبط به عنوان تهیه کننده در طول یک جلسه ضبط، هم در استودیوی موسیقی به حل مشکل می پردازند و هم به هنرمند یا تهیه کننده صدا در مورد آهنگ های تمام شده مشاوره می دهند.

چگونه یک مهندس ضبط شویم

مهندسی صدا می تواند یک مسیر شغلی جذاب و با ارزش برای دوستداران موسیقی باشد. یک مهندس ضبط خوب، شهود و آگاه است، اما می داند که چگونه جهت گیری کند و مهارت های ارتباطی عالی دارد. در حالی که هیچ مسیر مشخصی برای تبدیل شدن به یک مهندس ضبط وجود ندارد، در اینجا چند مرحله کلی وجود دارد که می توانید برای ورود به این رشته دنبال کنید:

مدرک بگیرید. تکنسین های مهندسی صدا باید جنبه های پیچیده ضبط صدا را درک کنند، بنابراین تحصیل در یک زمینه مرتبط عاقلانه است. مهندسان صدا امیدوار ممکن است مدرک لیسانس خود را در تولید صدا، تئوری موسیقی و مهندسی صدا دنبال کنند. از طرف دیگر، می توانید در یک مدرسه حرفه ای یا برنامه مدرک تحصیلی شرکت کنید که آموزش و تجربه عملی را برای حرفه مهندسی صوتی آینده شما فراهم می کند.

گواهینامه بگیرید. برای بدست آوردن این مشاغل مورد علاقه نیازی به گواهینامه نیست، اما اعتبارنامه های تخصصی می تواند به شما مزیت رقابتی بدهد. برخی از گواهینامه های برتری که می توانید برای این نقش دریافت کنید عبارتند از: مهندس صدا خبره (CEA) و تکنسین صوتی تجاری (CAT).

تجربه به دست آوردن. قبل از اینکه بتوانید یک موقعیت تمام وقت به عنوان یک مهندس ضبط صدا داشته باشید، به تجربه ای نیاز دارید. برای دوره های کارآموزی درخواست دهید یا درخواست کنید تا یک حرفه ای را تحت الشعاع قرار دهید. به دنبال مشاغل دستیار مهندس یا دوره های کارآموزی در شرکت های ضبط یا تولید باشید که به شما کمک می کند تا نکات و نکات کسب و کار را بیاموزید.

مهندس ضبط
مهندس ضبط

این کنسرت‌ها شما را قادر می‌سازد تا با افراد در این زمینه ارتباط برقرار کنید، که به طور بالقوه منجر به فرصت‌های شغلی آینده می‌شود. به دنبال کار در صنایع مرتبط مانند صداگذاری، کتاب های صوتی، پادکست، بازی های ویدیویی، یا تلویزیون و فیلم باشید تا پاهای خود را خیس کنید.

راهنمای موسیقی چپ هاپ: تاریخچه ای مختصر از چپ هاپ
بیشتر بخوانید

مهارت های خود را تقویت کنید. مهندسان صدا به دانش فنی گسترده ای از دنیای همیشه در حال تکامل ضبط صدا نیاز دارند. زیرشاخه های مختلف مهندسی صدا را مطالعه کنید (مانند سایکوآکوستیک، که مطالعه چگونگی واکنش انسان به صدا است). ضبط تکنیک های مختلف ضبط صدا را بر روی نمونه آهنگ های صوتی در خانه تمرین کنید و از آخرین نرم افزارها و برنامه های صوتی و همچنین آخرین پیشرفت های فناوری به روز باشید. در صورت امکان، یک استودیوی خانگی برای تمرین هنر خود بسازید.

در مورد ایمنی بیاموزید. مهندسان ضبط با تجهیزات الکتریکی زیادی کار می کنند، بنابراین باید بدانید که چگونه به پروتکل های ایمنی مناسب و رویه های عملیاتی پایبند باشید. مهندسان مشتاق باید بدانند که چگونه تمام تجهیزات ضبط مورد نیاز را به ایمن ترین شکل ممکن حمل، راه اندازی، حذف و ذخیره کنند.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

دوره باروک در موسیقی | بهترین کتاب های گابریل گارسیا مارکز | میکل آنژ | نقد فیلم پدر | معرفی موسیقی کلاسیک | بهترین فیلم های هاوارد هاکس | بهترین فیلم های مارلون براندو | نقد فیلم Plan B | نقد و بررسی بازی Horizon Zero Dawn | نقاشی گلهای آفتابگردان | تاریخچه ساخت گیتار

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 4 =