امروز برابر است با :12 خرداد 1402
فرق ملودی با ریتم

فرق ملودی با ریتم

فرق ملودی با ریتم : اگر نواختن یک ساز را یاد گرفته اید ، توضیحات این مطلب در مورد اصطلاحات رایج در موسیقی واضح و کاملا روشن است . ولی بعضی  از افرادی که در کلاس های تانگو شرکت می کنند هرگز در معرض اصطلاحات موسیقی قرار نگرفته اند ، یا درک کردن آن ها تکه تکه است یا در بدترین حالت معیوب است.

این موضوع سبب ایجاد سردرگمی در زمان یادگیری موسیقیایی برای رقص تانگو می شود. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید ، ممکن است این کار مفید باشد.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم زندگی شیرین

برای بیش از نیم قرن ، متخصصان و صاحب نظران موسیقی و زبان شناسان اظهار داشتند که عروض زبان بومی فرهنگ در ریتم ها و ملودی های موسیقی دستگاهی آن منعکس می شود.

آزمایش این ایده نیاز به راهکار های کمی برای مقایسه ریتم و ملودی موسیقی و گفتار دارد. این مطالعه از چنین راهکار هایی برای گفتار و موسیقی انگلیس و فرانسه استفاده می کند.

نتایج نشان می دهد که موسیقی منعکس کننده الگوهای تضاد ماندگار بین مصوت های پی در پی در جملات گفتاری ، و علاوه بر آن الگوهای تنوع فاصله صدا در گفتار است. راهکار های ارائه شده در اینجا برای مطالعه روابط گفتار و موسیقی در طیف وسیعی از فرهنگ ها مناسب و کاربردی است.

ملودی قسمتی از ترانه است که شما همراه با آن می خوانید. اگر به موسیقی موجود در صفحه نگاه می کنید ، خط برتر یا صدا خواهد بود. در پیش زمینه است.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم نوسفراتو

هارمونی از دیگر اصطلاحات رایج در موسیقی است که همراه با ملودی است ولی در پیش زمینه نیست. هارمونی بیش از یک نت است که زمان به صدا درآوردن با هم آکورد یا چیزی را بوجود می آورد که با هم منطقی و درست به نظر می رسد.

فرق ملودی با ریتم

فرق ملودی با ریتم

ریتم مدت زمانی است که هر نت اجرا می شود. این هیچ ارتباطی به زمین (بالا یا پایین بودن یک یادداشت) ندارد. این ربطی به ضرب و ترکیب طول نت ها دارد.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =