صفحه اصلی > شیوه زندگی : راهنمای روغن درخت چای : 5 استفاده از روغن درخت چای در مراقبت از پوست
ads

راهنمای روغن درخت چای : 5 استفاده از روغن درخت چای در مراقبت از پوست

روغن درخت چای

روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای که به روغن ملایکا نیز معروف است ، به دلیل خواص دارویی گزارش شده ، روغن اساسی است که در مراقبت از پوست و مراقبت های بهداشتی و همچنین داروهای خانگی استفاده می شود. روغن از برگهای گیاه Melaleuca alternifolia استرالیا تقطیر می شود.

روغن درخت چای در مراقبت از پوست

روغن درخت چای به دلیل خواص ضد باکتریایی ، ضد میکروبی و ضد التهابی بودن ، عنصر اصلی بسیاری از محصولات زیبایی از لوسیون گرفته تا شامپو است. در اینجا محصولات بیشتری وجود دارد که در آنها معمولاً می توانید روغن درخت چای را پیدا کنید:

پاک کننده: روغن درخت چای به دلیل خاصیت ضد میکروبی ، ماده رایج در شستشوی صورت ، به ویژه آنهایی که برای پوست چرب یا پوست مستعد آکنه تهیه شده اند ، است. همچنین تصور می شود که این روغن اساسی باعث تسکین التهابات پوستی می شود.

دئودورانت: اعتقاد بر این است که روغن اساسی درخت چای باکتریهایی را ایجاد می کند که باعث بوی بد بدن می شوند ، بنابراین می توان آن را در بسیاری از دئودورانت های طبیعی یافت.

لوسیون: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن درخت پوست از طریق استفاده موضعی روغن درخت چای ، شرایط پوستی مانند اگزما و پسوریازیس را بهبود می بخشد. می توانید آن را به عنوان ماده ای در برخی از کرم های پوستی دارویی پیدا کنید ، یا می توانید با افزودن چند قطره روغن درخت چای به لوسیون دست یا پوست ، کرم خود را درست کنید.

شامپو: برخی از انواع شوره سر (فراوانی پوست مرده روی پوست سر) ناشی از قارچ مالاسزیا است ، بنابراین اگر روغن ماده ای در شامپو شما باشد ، خواص ضد قارچی شامپو روغن درخت چای و یک نرم کننده مکمل می تواند به کاهش شوره سر کمک کند. خواص ضد باکتریایی آن ممکن است به از بین بردن اشکال دیگر شوره سر نیز کمک کند.

روغن درخت چای

5 استفاده از روغن درخت چای

هنگامی که آن را به صورت موضعی استفاده می کنید ، روغن درخت چای می تواند یک درمان طبیعی برای بیماری های جزئی پوست باشد. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از روغن درخت چای بر روی پوست خود استفاده کنید:

ترندها و آیتم های پرطرفدار در بازسازی ساختمان
بیشتر بخوانید

برای کاهش آکنه: اعتقاد بر این است که روغن درخت چای لکه ها و شکستگی ها را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است كه نتايج حاصل از روغن درخت چاي مشابه نتايج مربوط به استفاده از ماده ضد باكتري بنزويل پراكسيد و بهتر از نتايج مربوط به دارونما است.

برای دفع حشرات: تحقیقات نشان می دهد روغن درخت چای ممکن است به شما کمک کند از نیش حشرات ، از جمله پشه ها ، هنگام استفاده آزاد استفاده کنید. با ترکیب آب با روغن درخت چای ، روغن اسطوخودوس ، روغن نعناع فلفلی ، اکالیپتوس و سایر روغنهای اساسی در یک بطری اسپری می توانید ضد حشرات خانگی کنید و آنها را مستقیماً روی پوست خود غوطه ور کنید.

برای تسکین پای ورزشکار: همچنین به عنوان tinea pedis شناخته می شود ، پای ورزشکار یک عفونت قارچی است که باعث خشکی و خارش در پاهای شما می شود. روغن درخت چای ممکن است علائم را در منطقه آسیب دیده بهبود بخشد.

برای درمان بریدگی های جزئی: در حالی که نباید روغن درخت چای را روی ضایعات عمده پوستی یا عفونت های پوستی قرار دهید ، از روغن درخت چای رقیق شده به عنوان درمانی برای خراش های سطحی استفاده می شود ، زیرا خاصیت ضد عفونی کننده و ضد ویروسی دارد.

برای درمان قارچ ناخن: محلول حاوی 50 درصد روغن درخت چای را می توان از طریق قطره چکان مستقیماً روی قارچ ناخن های خود استفاده کرد. خواص ضد قارچی موجود در روغن درخت چای می تواند از شدت قارچ ناخن پا (اونیکومایکوزیس) بکاهد.

همیشه قبل از استفاده از روغن درخت چای برای درمان بیماری های پوستی از پزشک خود مشاوره پزشکی بخواهید ، حتی اگر این روغن ضروری بدون نسخه باشد.

روغن درخت چای

نکات ایمنی برای استفاده از روغن ضروری درخت چای

استفاده از روغن درخت چای نسبتاً بی خطر است ، با این وجود باید از آن عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی کلی استفاده کرد.

رقیق: از روغن درخت چای 100 درصد به طور مستقیم به پوست استفاده نکنید ، زیرا روغن رقیق نشده می تواند باعث خشکی و تحریک شود. روغن درخت چای را با یک روغن حامل خنثی مانند روغن نارگیل ، روغن جوجوبا ، روغن زیتون یا روغن بادام رقیق کنید تا اثرات خشک شدن را خنثی کند و به عنوان یک مرطوب کننده عمل کند.

راهنمای نژاد سگ : در 7 گروه اصلی سگ کاوش کنید
بیشتر بخوانید

تست: قبل از استفاده منظم از روغن ضروری ، یک تست پچ روی پوست خود انجام دهید تا ایده بهتری درباره تأثیر آن بر روی پوست داشته باشید.

از خوردن غذا خودداری کنید: مسمومیت روغن درخت چای به این معنی است که باید از مصرف روغن درخت چای جلوگیری کنید – این ماده غذایی می تواند برای انسان و حیوانات خانگی سمی باشد. اگر شما یا حیوان خانگی خانگی روغن را بلعیدید ، بلافاصله به دنبال مشاوره پزشکی باشید یا با کنترل سم تماس بگیرید.

روغن درخت چای

علائم را بررسی کنید: در صورت مشاهده علائمی مانند تحریک پوست ، خشکی شدید پوست ، ضایعات پوستی یا بثورات پوستی آلرژیک (درماتیت تماسی) ، بلافاصله استفاده از روغن درخت چای را متوقف کنید.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم آواز در باران|بهترین فیلم‌های واکین فینیکس|بیوگرافی مارلون براندو|فیلم زیر درختان زیتون|بهترین فیلم های ران هاوارد|سریال خلافت|فیلم خواهران غریب|نقد فیلم چیزهای کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

1 × یک =