صفحه اصلی > ادبیات جهان : 6 روش برای نوشتن شخصیت

6 روش برای نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت عالی باعث می شود که هر نوشته ای به زندگی شما کمک کند تا دنیایی باورنکردنی برای خواننده شما ایجاد کند. داستان های خود را با شخصیت های کاملا برافروخته پر کنید ، و خواننده تا پایان با شما همراه خواهد بود.

هدف نوشتن شخصیت چیست؟

در حالت ایده آل ، شخصیت های اصلی شما به اندازه کافی متمایز خواهند بود که به یاد ماندنی می شوند ، اما برای همه آن شخصیت های جزئی که در رمان شما ظهور می کنند ، روش خوبی است که نکاتی را ارائه دهید که به خواننده کمک می کند هر شخصیت را تشخیص دهد ، بنابراین آنها می توانند داستان مختلف خود را به یاد بیاورند قوسها این لازم نیست که جامع باشد خواننده را فقط به اندازه کافی راهنمایی کنید تا آنها را شروع کند و آنها می توانند بقیه موارد را پر کنند.

آموزش نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت

4 نمونه از توصیف شخصیت های به یاد ماندنی

چه شخصیت هایی مدتها پس از اتمام کتاب با شما می مانند؟ از آنها چه خاطره ای دارید؟

در Neil Gaiman’s Never Where ، شخصیت Old Bailey با پوشیدن یک دست پر از پرندگان پشت بام خود مخلوط می شود.

جای زخم بدنام – و داستان پشت آن – بر پیشانی یک جادوگر جوان ، یک خط مقدماتی تکراری در کل سریال های هری پاتر JK Rowling بود.

چارلز دیکنز از طریق توصیف فیزیکی گروهی از شخصیت های متنوع و شبح را در یک کارول کریسمس خلق می کند: شبح سفیدپوش و روپوش سفید کریسمس گذشته ؛ روح خوشحال و گونه گلگون کریسمس ؛ و شبح کریسمس پیشگو ، ساکت و سیاه پوش ، اما هنوز آمدن.

در فرزندان خون و استخوان Tomi Adeyemi ، فرزندان خدایان قدرتمند توسط موهای سفید و روشن آنها شناسایی می شوند (و مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند).

چه زمانی ویژگی های شخصیت را معرفی کنیم

اولین باری که شخصیت ظاهر می شود طبیعی ترین لحظه تقویت آنها در تصور خواننده است. از دیدگاه یک راوی اول شخص ، برداشت های اول مشخص خواهد کرد که آنها درباره آنها چه فکر می کنند و آیا می توان به آنها اعتماد کرد یا نه.

زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز
بیشتر بخوانید

همانطور که گفته شد ، یک شخصیت می تواند به آرامی در طول داستان برای خواننده آشکار شود. این ممکن است با نگه داشتن برخی از جنبه های توصیف یک شخصیت از خواننده شما ، داستان شما را به جلو سوق دهد تا زمانی که احساس کنید وقت آن است که به آنها بگویید ، کمک کند. شاید قهرمان داستان به دلایلی که برای خواننده ناشناخته است ، تا زمانی که داستان معلول و صندلی چرخدار شود ، توسط همتایان خود کدگذاری می شود.

6 موردی که باید در نوشتن شخصیت گنجانده شود

شخصیت ها را تحریک کنید تا آنها منحصر به فرد و به یاد ماندنی شوند – و بنابراین به راحتی قابل تشخیص هستند. که شامل مواردی از توصیف فیزیکی گرفته تا زبان بدن گرفته تا عادت ها و طرز رفتارها می باشد.

کنجکاوی های بدنی: آیا شخصیت های شما همیشه یک لباس امضا می کنند؟ یا با لنگی راه بروید؟ شاید آنها دائماً لبخند می زنند یا موهای خود را از دست می دهند.

سبک کلامی: شخص را با لک بودن ، تیک های کلامی یا سکوت کامل مشخص کنید.

یک نام به یاد ماندنی: اگر احساس خوبی داشت ، شخصیت خود را از قلمرو “جیل” خارج کرده و به چیزی متفاوت تغییر دهید: مانند قهرمان گایمان از هرجای دیگر ، لیدی در درگاه.

استعاره گسترده: وقتی چهره یک شخصیت روباه مانند توصیف می شود ، این تصویر می تواند از طریق حرکات یا رفتار در کل رمان طنین انداز شود.

واقعه گذشته: گاهی اوقات یک شخصیت جزئی با یک واقعه زندگی منفرد شناخته می شود ، مانند “دختری که خانواده اش درگذشت” یا “بیوه”.

آخرین حضور در داستان: با یادآوری آخرین باری که خواننده را مشاهده کرده است ، به راحتی به یک شخصیت مراجعه کنید. “او مرد را از فروشگاه پیانو شناخت.”

آموزش نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت

نحوه نوشتن شخصیت ها

از جایی شروع کنید که شخصیت های شما به وضوح برای شما ظاهر می شوند. از خلق شخصیت هایی که از آنها چیزی نمی دانید نترسید. اگر شخصیتی باهوش تر از شما باشد یا از یک موضوع تخصصی بیشتر از آنچه شما می دانید ، بسیار خوب است. تحقیق کنید که این شخصیت چگونه است. بیرون بروید و با شخصی مثل آنها ملاقات کنید و بر اساس آن شخصیت سازی کنید.

بهترین کتاب های ادبیات آمریکا
بیشتر بخوانید

با ساختن شکل ظاهری شخصیت شروع کنید:

رنگ چشم: آیا آنها چیزی معمولی مانند چشم های آبی ، چشم های سبز یا چشم های قهوه ای دارند؟ یا شاید چیزی نادرتر مانند طلا یا خاکستری؟

رنگ مو: آیا آنها موهای بلوند دارند یا بیشتر رنگ زنجبیل دارند؟ آیا به جای موهای تیره ، موهای سیاه ، موهای قهوه ای یا مخلوطی از هر دو است؟ شاید آنها موهای خود را رنگ کرده اند ، کلاه گیس بد استفاده می کنند. آیا آنها موهای خود را پایین می پوشند ، یا دم اسبی دارند؟

ویژگی های صورت: آیا آنها کک و مک دارند یا جای زخم دارند؟ بینی آنها چگونه است؟ چشمان آنها چه شکلی است؟

حالات صورت: عبارات می توانند گمراه کننده یا واقعی باشند. آیا آنها آدم لبخندی هستند؟ رواقی؟

نوع بدن: نحوه حرکت آنها در دنیا را در نظر بگیرید. آیا آنها کوتاه ، قد بلند ، گرد ، لاغر ، عضلانی یا ضخیم هستند؟
سپس ، در ویژگی های شخصیتی آنها رنگ آمیزی کنید:

صدای آنها چگونه است؟ آیا آنها اغلب می خندند؟ هرگز؟
آیا آنها معمولاً خوش بین هستند ، یا بدبین هستند؟
آیا آنها به ظاهر خود افتخار می کنند؟ چگونه آن را نشان می دهند؟

آموزش نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت

6 مبتدی برای نوشتن توصیف شخصیت بهتر

به جای نوشتن یک توصیف فیزیکی و ساده ، سعی کنید شخصیت را از طریق یک لنز خلاق یا یک ویژگی عجیب و غریب مشاهده کنید – برای مثال یک نام مستعار. او برای به دست آوردن آن چه کاری انجام داد؟ آیا به ظاهر او اشاره دارد؟ نگرش او؟ احساس او نسبت به آن چیست؟

از پس زمینه شخصیت خود یک رویداد را انتخاب کنید و در مورد آن بیشتر توضیح دهید. به عنوان مثال ، قهرمان شما در حین حضور در نیروی دریایی از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شده است. الان او جور دیگری حرکت می کند؟ آیا مردم رفتار متفاوتی با او دارند؟ پیامدهای روانشناختی این حادثه چیست؟

صفتی را در شخصیت خود انتخاب کنید و روشهای بیان آن را لیست کنید. اگر فرد جانبی شما عصبی است ، ممکن است هنگام نشستن زانوی خود را باز کند ، آستین های خود را بکشد یا به راحتی تکان بخورد.

معرفی اولیه و نقد کتاب اثر مرکب دارن هاردی
بیشتر بخوانید

شخصیت شما چه فضایی را برای خود ایجاد کرده است؟ این می تواند در خارج از صحنه باشد: یک اتاق خواب ، یک ماشین گران قیمت با تمام وسایل مناسب ، آشپزخانه کاملاً مجهز ، یک دفتر شخصی. شخصیت خود را در آن فضا توصیف کنید.

به یک مکان شلوغ و عمومی که می توانید افراد دیگر را مشاهده کنید بروید. یک نفر را انتخاب کنید و چند جزئیات درباره او اختراع کنید. نامشان چیست؟ چرا آنها آنجا هستند؟ چه حسی دارند؟ اکنون توضیحات یک صفحه ای درباره آنها بنویسید. جزئیاتی پیدا کنید که آنها را برای خواننده متمایز کند. افکار آنها را نشان دهید ، اما سعی کنید آن را با دنیای اطراف آنها ترکیب کنید. از ساختن دنیای درونی آنها کاملاً متفاوت از شکل ظاهری یا محیط اطراف نترسید.

آموزش نوشتن شخصیت

نوشتن شخصیت

وانمود کنید که یک نابینا پس از ملاقات با شخصیت اصلی شما ، در حال نوشتن شخصیت اصلی شما است. آنها چگونه شخصیت شما را با استفاده از حواس دیگر توضیح می دهند؟ شخصیت شما چقدر نسبت به نابینایی آنها دلسوز است؟ آیا آنها متفکر ، دست و پا چلفت ، بی ادب هستند؟

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم ده عباس کیارستمی | نقد فیلم The Power | روحی در قامت پرستار | تعریف سونات در موسیقی | نقد فیلم شب زنده داری | بتهوون کیست؟ | نقد فیلم تاکسی جعفر پناهی | فیلم همشهری کین | نقد فیلم Meander | فیلم پیچ و خم | نقد فیلم مسافر قاچاق | بهترین فیلم های مارلون براندو |

دیدگاهتان را بنویسید

5 × یک =