صفحه اصلی > ادبیات جهان : زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز
ads

زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز : چارلز دیکنز نویسنده مشهور ویکتوریایی است که آثار کلاسیک او نزدیک به دو قرن برای مخاطبان مختلف آموزش داده شده و اقتباس شده است.

با مقاله زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز با بامدادی ها همراه باشید.

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز

چارلز دیکنز نویسنده و ویراستار قرن نوزدهم انگلیس بود که رمان ، داستان کوتاه ، کمیک و رمان نوشت. دیکنز مشهورترین رمان های زمان خود را نوشت ، از جمله الیور توئیست ، انتظارات بزرگ ، قصه ای از دو شهر و آواز کریسمس. او کار خود را با نوشتن طرح های طنز و کمیک برای نشریات دوره ای آغاز کرد ، که برخی از آنها را خودش منتشر کرد.

وی به خاطر پرتره های واضح خود از طبقه زیرین در لندن دوره ویکتوریا ، برجسته کردن شکاف ثروت و آگاهی بیشتر خوانندگان خود از نظر اجتماعی شناخته شده است. مجموعه کارهای وی همچنان بر ادبیات و فرهنگ پاپ تأثیر می گذارد و بسیاری از آثارش به خوانندگان جوان آموزش داده می شود.

زندگی چارلز دیکنز

میراث چارلز دیکنز در ادبیات او زنده است ، که بر نویسندگان بی شماری تأثیر گذاشته است. کارهای او همچنان با اقتباس از فیلم ، تلویزیون و صحنه همراه است ، داستان های خاصی مانند یک کارول کریسمس همیشگی است. در اینجا مروری بر زندگی دیکنز است.

اوایل زندگی: چارلز جان هوفام دیکنز در سال 1812 در پورتسموث ، یک شهر ساحلی انگلیس متولد شد. وقتی دیکنز 10 ساله بود ، خانواده اش به کمدن تاون ، یک حومه طبقه کارگر لندن نقل مکان کردند. در سن 12 سالگی ، وقتی پدرش به زندان بدهکاران رفت ، دیکنز تحصیل را رها کرد تا در کارخانه سیاه نمایی کار کند. دیکنز در این زمان به عنوان “از دست دادن بی گناهی” نگاه کرد.

اولین شغل ادبی: در سن 15 سالگی ، دیکنز شغل پسر دفتر را به دست آورد که منجر به شغل گزارشگری دادگاه آزاد شد. در عرض چند سال ، او در دو روزنامه مهم لندن کار می کرد. او شروع به ارسال طرح های طنزآمیز به روزنامه های محلی با نام مستعار Boz کرد. اندکی پس از ازدواج با همسر اولش کاترین هوگارت که 10 فرزند از آن را به دنیا آورد ، اینها در اولین کتاب او با عنوان “طرحها” توسط بوز در سال 1836 جمع آوری شد.

معرفی نمایشنامه تسخیر‍‌شدگان | آلبر کامو
بیشتر بخوانید

حرفه ادبیات: اولین رمان دیکنز ، الیور توئیست ، پس از حضور در قسمت های سریال به مدت یک سال ، در سال 1838 در مجله خود چاپ Bentley’s Miscellany منتشر شد. پس از آن ، دیکنز در طول زندگی خود در مجموع 15 رمان را به پایان رساند که تعداد کمی از آنها نیز به صورت ماهانه یا هفتگی منتشر می شدند.

وی چندین مجله از جمله Househouse Words را ویرایش کرد و مجله هفتگی خود را با عنوان All The Year Round تأسیس کرد که در آن بسیاری از رمان های او ابتدا به صورت سریال منتشر می شدند. در سال 1842 ، وی در امریکا گشت و گذار کرد ، و در آنجا قرائت عمومی کرد و علیه بردگی صحبت کرد.

زندگی بعدی: دیکنز در سال 1870 ، در سن 58 سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت. وی در نبش شاعر ابی وست مینستر به خاک سپرده شد. تا به امروز ، طرفداران کارهای دیکنز میراث او را در جشنواره سالانه روچستر دیکنز ، که از سال 1978 ادامه دارد ، جشن می گیرند.

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز

16 رمان از چارلز دیکنز
بیش از تعداد کمی از رمان های دیکنز کلاسیک است. در اینجا 16 رمان دیکنز آورده شده است.

مقالات پس از مرگ کلوپ پیک ویک (1837-1837): اولین رمان دیکنز – پس از انتشار مجموعه پرچمها ، اسکچهای ساخته بوز – یک اشرافی مهربان پیر و دوستانش را هنگام سفرهای یک روزه به خارج از لندن دنبال می کند و گزارش می دهد در مورد تجربیات آنها این یک نمونه اولیه از سبک هجوآمیز دیکنز و بررسی تنش های طبقه بالا و پایین است.
الیور توئیست (1837-38): الیور توئیست داستان یتیمی را در لندن زندگی می کند که با پیوستن به یک باند جیب بری از پس زندگی برمی آید. این داستان از دوران کودکی خود دیکنز با کار در کارخانه ها الهام گرفته شده است. در سال 1837 ، او رمان را به صورت قسطی در مجله خود Bentley’s Miscellany شروع کرد ، همانطور که با چندین رمان بعدی خود این کار را انجام داد. سپس کتاب سال بعد به طور کامل منتشر شد.

Nicholas Nickelby (1839-1838): سومین رمان Dickens Nicholas Nickelby نیز به صورت سریال بین سالهای 1838 و 1839 منتشر شد ، این کتاب در سال 1839 منتشر شد. داستان از یک جوان طبقه کارگر پیروی می کند که باید از بیوه خود حمایت کند مادر و خواهر پس از فوت پدرشان و پس از سرمایه گذاری بد آنها را بیچاره می کنند.

کتاب تعبیر خواب اثر فروید
بیشتر بخوانید

The Old Curiosity Shop (1840-1841): The Old Curiosity Shop به صورت یک سریال هفتگی در دوره Master Master of Humphrey’s Clock منتشر می شد. داستان از یتیمی جوان زیبا به نام نل ترنت پیروی می کند که با پدربزرگ و مادربزرگش در فروشگاه کنجکاوی آنها زندگی می کند و کار می کند.

بارنبی رودج (1841): یکی دیگر از سریال های منتشر شده در Master Humphrey’s Clock ، این رمان تاریخی در جریان شورش های گوردون سال 1780 ، شورش چند روزه در لندن با انگیزه تصویب قانون تبعیض ضد کاتولیک تنظیم شده است.

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز

A Carol Carol (1843): تا به امروز ، A Carol Carol یک کلاسیک است که بارها و بارها در ادبیات و فرهنگ پاپ از نو تصور شده است. دیکنز تنها در مدت شش هفته اولین رمان غیر سریال خود را نوشت. داستان از جناب ابنزر اسكروژ پیرمرد پیرمردی كوركوراز كه سه روح در شب كریسمس وی را ملاقات می كنند كه خطاهای راه حریصانه او را نشان می دهد ، پیروی می كند. این کتاب در زمان انتشار بیش از 6000 نسخه فروش داشته است.

دیوید کاپرفیلد (50-1849): دیوید کاپرفیلد نیز به صورت ماهانه منتشر می شد ، هرچند سبک رمان چیزی نبود که عموم مردم قبلاً دیده بودند. این رمان بر روی یک شخصیت منفرد و بدون اهمیت خاص متمرکز بود و در زندگی او حرکت می کرد و با شخصیت های دیگری مانند آقای میکاور ارتباط برقرار می کرد.

Bleak House (1852-53): دیکنز به دنبال مرگ پدر و یکی از دخترانش ، Bleak House را منتشر کرد. این کتاب تلاش های خانواده جارندیس را برای تأمین ثروت مورد مناقشه دنبال می کند. این یک انتقاد از دادگاه کیفری انگلیس است ، جایی که پرونده های دادگاه می تواند برای سالها طولانی شود.

Hard Times (1854): Hard Times داستان Coke Town را روایت می کند ، شهری در لندن که توسط دوده و دود صنعتی شدن مصرف می شود. این داستان به زندگی کارگرانی متمرکز است که از رونق اقتصادی سود نبردند.

Little Dorrit (1857): یکی دیگر از انتقادات به سیستم های حقوقی و قضایی انگلیس ، Little Dorrit داستان ایمی دوریت ، دختری را که در زندان مارشالزی ، زندان بدهکار به دنیا آمد ، روایت می کند ، که تلاش می کند راه خود را بیرون بکشد.

کتاب تهوع ژان پل سارتر
بیشتر بخوانید

داستان دو شهر (1859): داستان دو شهر در دوران انقلاب فرانسه بین لندن و پاریس قرار دارد. مانند الیور توئیست و دیوید کاپرفیلد نیز به صورت اقساط منتشر شد. داستان پس از دکتر مانت ، پزشک فرانسوی پس از آزادی از حبس 18 ساله در باستیل برای زندگی با دخترش در لندن است. داستان در پنج مینی سریال و هفت فیلم اقتباس شده و دوباره تصور شده است.

Great Expectations (1861): یک داستان بزرگسال ، Great Expectations پر از شخصیت های به یاد ماندنی است ، از جمله شخصیت اصلی داستان پیپ ، له شدگی بی احساس او ، و خانم هویشام تلخ و بیرحم. این رمان با تعداد بیشماری اقتباس از صحنه و فیلم همچنان یکی از محبوب ترین رمان های دیکنز تاکنون است.

زندگی و ماجراهای مارتین چازولویت (1843): دیکنز این رمان را پس از تور آمریکایی خود نوشت و قهرمان این داستان نیز سفری به آمریکا را انجام می دهد. داستان به دنبال مارتین چولزوویت جوان است که وقتی به بند جوان پدربزرگ ثروتمند خود می افتد مجبور می شود خانه خود را ترک کند.

دامبی و پسر (1847): رمان سریال دیگری ، دامبی و پسر ، رابطه یک بزرگ ثروتمند حمل و نقل را دنبال می کند که از پذیرفتن دختر دزدگیر خود به عنوان وارث خود امتناع می ورزد.

دوست متقابل ما (1865-1864): دوست متقابل ما آخرین رمان کامل منتشر شده توسط دیکنز بود که در بسیاری از کارهای دیگر او در یک نشریه سریال نیز ظاهر شد. این شامل گروهی از دوستان ، کارمندان و اعضای خانواده بیگانه است که سعی دارند ثروت یک اشرافی فقید و بخیل را مدیریت کنند.

زندگینامه چارلز دیکنز

زندگینامه چارلز دیکنز

رمز و راز ادوین درود (1870): رمز و راز ادوین درود آخرین رمان دیکنز بود که در زمان مرگ او در سال 1870 ناتمام ماند. این رمان رسوایی ها و ماجراهای فراوان آشنایان و دوستان ادوین دروود را به زودی دنبال می کند قبل از ناپدید شدن مرموز او.

پایان مقاله زندگینامه چارلز دیکنز بیاموزید : 16 رمان از چارلز دیکنز

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

فیلم ارتش مردگان|۱۰ کلید میانبر ایلاستریتور|بهترین فیلم های تام کروز|جان هیوستون|نقد فیلم پنجه طلا|فیلم برج مینو|نقد فیلم آپارتمان | The Apartment | « غریبه‌ای در نیویورک »|کتاب عقاید یک دلقک|فیلم ۴۰۰ ضربه

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

2 × یک =