صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : آموزش ماسک در فتوشاپ | به زبان ساده
ads

آموزش ماسک در فتوشاپ | به زبان ساده

ماسک در فتوشاپ

 لایه ماسک در فتوشاپ چیست؟

ماسک در فتوشاپ ابزاری در Adobe Photoshop است که برای تغییر قابلیت مشاهده یک لایه در یک فایل تصویری استفاده می شود. از یک لایه ماسک می توان برای مخفی کردن مناطق خاصی از یک لایه انتخاب شده در داخل یک فایل تصویری ، یا برای مشاهده مناطق دیگر یک لایه با استفاده از ابزار قلم مو برای برجسته کردن بخشهای لایه تصویر ، استفاده کرد.

تصویر کوچک ماسک لایه – واقع در گوشه پایین سمت راست فضای کار شما – مناطقی از لایه را که به رنگ سفید قابل مشاهده هستند و مناطقی از لایه را که به رنگ سیاه دیده نمی شوند نشان می دهد. نواحی خاکستری موجود در تصویر بند انگشتی ماسک لایه نشان دهنده مناطقی بین تیرگی کامل و شفافیت کامل است.

آموزش ماسک در فتوشاپ

ماسک در فتوشاپ

هدف لایه ماسک در فتوشاپ چیست؟

هدف از ایجاد ماسک لایه ایجاد تغییراتی در تیرگی و شفافیت یک لایه است ، بدون اینکه دائمی آن تغییر کند. اگر از ابزار پاک کن در فتوشاپ برای حذف بخشی از یک لایه تصویر استفاده می کنید ، آن قسمت از تصویر از بین می رود و نمی توان آن را بازیابی کرد (مگر اینکه از عملکرد “قدم به عقب” استفاده کنید ، که می تواند قسمت های دیگر کار شما را واگرد کند ) ماسک های لایه به هنرمندان و طراحان اجازه می دهد تغییراتی انجام دهند که به راحتی قابل برگشت باشند بدون اینکه اقدامات به ترتیب انجام شوند. از ماسک های لایه ای می توان برای ایجاد شیب های شفافیت در سراسر لایه استفاده کرد.

نحوه ایجاد لایه ماسک در فتوشاپ

ایجاد یک ماسک لایه در فتوشاپ راهی آسان برای ایجاد تغییراتی است که به راحتی قابل برگشت هستند ، یا برای تغییر تصاویر به روش تلطیف شده است. این آموزش ساده را برای ایجاد ماسک لایه در فتوشاپ دنبال کنید.

یک لایه جدید ایجاد کنید. برای ایجاد یک لایه جدید برای کار ، روی دکمه “افزودن لایه” در پانل لایه ها کلیک کنید. میانبر صفحه کلید برای افزودن لایه های جدید Shift + Ctrl + N است. تصویری را که می خواهید تغییر دهید اضافه کنید.

آموزش ماسک در فتوشاپ

آموزش عکاسی در سفر
بیشتر بخوانید

آموزش ماسک در فتوشاپ
ماسک لایه خود را اضافه کنید. در پانل لایه ها ، روی لایه ای که می خواهید ماسک به آن اضافه کنید کلیک کنید ، سپس روی دکمه ماسک لایه در پایین پانل لایه ها کلیک کنید. نماد لایه ماسک یک مستطیل است که داخل آن یک دایره دارد. یک تصویر کوچک ماسک لایه در کنار تصویر کوچک لایه تصویر در پانل لایه ها ظاهر می شود.

رنگ سیاه را برای پنهان کردن اضافه کنید. تصویر کوچک ماسک لایه را در پانل لایه ها انتخاب کنید تا لایه فعال شما شود. ابزار قلم مو را انتخاب کنید و رنگ سیاه را پیش زمینه خود قرار دهید. با استفاده از ابزار قلم موی خود روی هر قسمت از تصویر که می خواهید پنهان کنید نقاشی کنید. یک برس با لبه مشخص ، بین عناصر مات و شفاف شما یک خط سخت ایجاد می کند ، در حالی که یک برس با لبه نرم می تواند محو شود.

سفید را اضافه کنید تا آشکار شود. ابزار قلم مو را انتخاب کنید و رنگ سفید را به عنوان رنگ پیش زمینه انتخاب کنید. هر قسمت از تصویری را که می خواهید ظاهر شود با ابزار قلم مو نقاشی کنید. هنگامی که ابتدا ماسک لایه را ایجاد می کنید ، کل لایه به طور پیش فرض سفید می شود.

آموزش ماسک در فتوشاپ

آموزش ماسک در فتوشاپ

خاکستری را اضافه کنید تا مخلوط شود. ابزار قلم مو را انتخاب کنید و یک سایه خاکستری را به عنوان رنگ پیش زمینه انتخاب کنید. روی هر قسمت از لایه ای که می خواهید تا حدی قابل مشاهده یا کمرنگ باشد ، رنگ کنید. هرچه رنگ خاکستری تیره باشد ، سطح تصویر شفاف تر خواهد بود.

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم محله‌ی چینی‌ ها|نقد فیلم گودزیلا علیه کونگ|نقد فیلم خیابان ترس|بهترین فیلم های لارس فون تریه|راهنمای تغییر شغل : چگونه شغل خود را تغییر دهیم|بیوگرافی ساموئل بکت|سریال افسون شده فصل سوم|پابلو پیکاسو|ونسان ون گوگ

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

5 × یک =