امروز برابر است با :19 بهمن 1401
نقاشی رویا

نقاشی رویا از پیکاسو

نقاشی رویا ( نقاشی رویا به زبان فرانسوی) نقاشی رنگ روغن در سال 1932 (130 × 97 سانتی متر) از پابلو پیکاسو ، 50 ساله در آن زمان است و معشوقه 24 ساله خود ماری ترز والتر را به تصویر می کشد. گفته می شود این نقاشی در یک بعد از ظهر ، در 24 ژانویه 1932 نقاشی شده است. این مربوط به دوره تصاویر تحریف شده پیکاسو است ، با رئوس مطالب بیش از حد ساده و رنگ های متضاد شبیه فوویسم اولیه.

با مقاله نقاشی رویا از پیکاسو با بامدادی ها همراه شوید.

نقاشی رویا از پیکاسو

نقاشی رویا

محتوای وابسته به عشق شهوانی نقاشی رویا بارها و بارها مورد توجه قرار گرفته است ، منتقدان خاطرنشان می کنند که پیکاسو یک آلت تناسلی را به صورت قائم درست کرده است ، که احتمالاً نمادی از خودش است ، در چهره واژگون شده مدل خود.

نقاشی رویا در سال 1941 به قیمت 7000 دلار توسط ویکتور و سالی گانز از شهر نیویورک خریداری شد. این خرید مجموعه 50 ساله آنها را فقط توسط 5 هنرمند آغاز کرد: پیکاسو ، جاسپر جانز ، رابرت راوشنبرگ ، فرانک استلا و اوا هسه. پس از مرگ گانز (ویکتور در 1987 و سالی در 1997) ، مجموعه آنها ، از جمله نقاشی رویا ، در 11 ژانویه 1997 در خانه حراج کریستی فروخته شد.

نقاشی رویا به قیمت غیر منتظره 48.4 میلیون دلار فروخته شد ، در آن زمان ششمین قیمت گران قیمت بود نقاشی فروخته شده (دهم هنگام در نظر گرفتن تورم). کل مجموعه با فروش 206.5 میلیون دلار رکورد فروش یک مجموعه خصوصی را ثبت کرد. کل مبلغی که گانز در طول عمر خود برای جمع آوری این قطعات پرداخت کرده بود ، حدود 2 میلیون دلار بود.

نقاشی رویا از پیکاسو

نقاشی رویا

به نظر می رسد خریدار خرید نقاشی رویا در Christie’s در سال 1997 مدیر صندوق سرمایه گذاری متولد اتریش ، ولفگانگ فلوتل باشد که وی همچنین در اواخر دهه 1990 به طور خلاصه پرتره دکتر Gachet توسط ون گوگ را در اختیار داشت. در سال 2001 ، تحت فشار مالی ، وی نقاشی رویا را به مبلغی نامعلوم به استیو وین ، رئیس بزرگ کازینو فروخت که حدود 60 میلیون دلار تخمین زده شد.

آموزش عکاسی از سوژه متحرک
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقاشی رویا از پیکاسو

منبع سایت مداد

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =