امروز برابر است با :11 مهر 1401
تغییر شغل

راهنمای تغییر شغل : چگونه شغل خود را تغییر دهیم

شغل جدید می تواند برای افرادی که به دنبال تغییر جهت پیشرفت حرفه ای خود هستند یک کار عملی و هیجان انگیز باشد.

تغییر شغل چیست؟

تغییر شغلی زمانی است که فرد از شغل یا رشته فعلی خود به یک شغل یا زمینه دیگر تبدیل شود. حتی اگر برخی از تغییرات شغلی ممکن است شامل تغییر رشته ها به طور کامل باشد ، بسیاری از تغییرات شغلی به شما امکان می دهد از مجموعه مهارت های موجود خود استفاده کنید. تغییر شغل می تواند مزایای زیادی را برای افرادی که به دنبال تغییر زندگی حرفه ای خود هستند ، فراهم کند ، از کسب درآمد بالاتر تا یافتن تعادل بهتر کار / زندگی.

4 دلیل متداول برای تغییر شغل
در حالی که برخی از افراد بر اساس تمایل به تغییر شغل می پردازند ، بیشتر افراد پس از بررسی دقیق این تصمیم اصلی زندگی را می گیرند. در اینجا برخی از دلایل متداول وجود دارد که افراد باعث تغییرات شغلی می شوند.

برای امتحان کردن چیز جدید کسی که در کل زندگی حرفه ای خود در همان حرفه کار کرده است ممکن است تصمیم بگیرد که یک مسیر شغلی جدید را دنبال کند تا یک چالش جدید را بپذیرد. افرادی که هر چند سال شغل خود را تغییر می دهند ممکن است بخواهند زندگی شغلی خود را تازه نگه دارند یا به راحتی از بی حوصلگی ناشی از احساس گیر در یک شغل جلوگیری کنند.
برای به دست آوردن پول بیشتر. ورود به یک زمینه چالش برانگیز ممکن است دریچه هایی برای کسب حقوق بالاتر باشد. بیشتر افراد نمی توانند با اقامت طولانی مدت در یک شرکت ، جهش های بزرگی در قبال حقوق و دستمزد انجام دهند ، مهم نیست که چقدر استدلال آنها را برای افزایش فزاینده سالانه بالاتر از حد متوسط ​​مطرح می کنند. تغییر شغل به شما امکان می دهد حقوق خود را نام ببرید و در مورد آن مذاکره کنید ، درآمد بیشتر از درآمد فعلی شما را آسان می کند.
برای پیدا کردن یک زمینه کمتر پر استرس. افرادی که در کارها یا مشاغل پرشتاب و پر استرس کار می کنند ممکن است به رشته جدیدی بروند که تعادل کار و زندگی به آنها بهتر باشد. یافتن شغل جدید – حتی در همان زمینه ای که در حال حاضر در آن فعالیت می کنید – به شما امکان می دهد از فرهنگی جدید که ممکن است تقاضای کمتری داشته باشد استفاده کنید.
اهداف شغلی شما تغییر کرده است. اهداف حرفه ای بسیاری از افراد در طول زندگی آنها تغییر می کند. شاید شما از کار کردن برای شخص دیگری خسته شده اید و می خواهید کار خود را شروع کنید. شاید شما به عنوان یک هنرمند کار خود را شروع کرده اید و ورزشکار بودن شغل رویایی شماست. بسیاری از افراد برای انجام کاری که هر روز به آن علاقه دارند به سادگی تغییر شغل را دنبال می کنند.

کسب درآمد از کوتاه کننده لینک
بیشتر بخوانید

تغییر شغل

برخی از مزایای تغییر شغل چیست؟
یک تغییر شغلی موفق می تواند با چند مزیت بالقوه همراه باشد.

شما می توانید مهارت های جدیدی ایجاد کنید. تغییر مسیر شغلی به صورت دوره ای می تواند به شما کمک کند طیف متنوعی از مهارت ها را جمع آوری کنید که می تواند ارزش و توانایی های شما را در تعدادی از صنایع بسیار گسترش دهد.
می توانید شبکه خود را گسترش دهید. هر بار که وارد یک حوزه جدید می شوید ، شبکه شما گسترش می یابد و متخصصان بیشتری را شامل می شود که دارای تخصص های مختلف هستند. افراد متغیر شغلی می توانند با کسب ارتباط در بسیاری از صنایع مختلف زندگی حرفه ای خود را تا حد زیادی بهبود بخشند.
ممکن است تعادل کار و زندگی بهتری داشته باشید. اگر در شغلی کار می کنید که بیش از حد وقت یا انرژی ذهنی شما را مصرف می کند (حتی در مواقعی که ساعت کاری ندارید) ، ممکن است یک شغل جدید وقت آزاد یا ساعات انعطاف پذیری بیشتری به شما بدهد.

تغییر شغل

نحوه تغییر شغل
خواه به دنبال یافتن شغل دیگری در زمینه کاری خود باشید و یا اینکه بخواهید به طور کامل در یک صنعت جدید شرکت کنید ، اقدامات دیگری وجود دارد که افراد می توانند برای ارزیابی مسیر شغلی جدید شما انجام دهند.

از خود ارزیابی کنید. اهداف یا اشتیاق خود را همراه با مهارتهای قابل انتقال از کار در صنعت یا شغل فعلی خود بنویسید. ببینید که خواسته های حرفه ای شما چگونه با مهارت های قابل فروش شما همسو است. ارزیابی کنید که چرا می خواهید شغل خود را تغییر دهید و تعیین کنید که آیا زمان مناسب زندگی شما برای ایجاد این تغییر است یا نه.

رزومه خود را به روز کنید. رزومه یا CV خود را ویرایش کنید تا اهداف شغلی جدید شما را نشان دهد. در برنامه خود برای هر شغلی نامه ای درج کنید که مشخص کند چرا تصمیم گرفته اید شغل خود را تغییر دهید و آنچه می خواهید در آینده انجام دهید.

موقعیت مورد نظر را انتخاب کرده و تحقیق کنید. گزینه های احتمالی شغلی خود را به چند زمینه خاص یا مشاغل محدود کنید که می توانید در حال لذت بردن از شغل خود باشید. اگر تصمیم گرفته اید که ترجیح می دهید یک معلم رقص باشید تا یک مدیر بازاریابی ، دقیقاً بفهمید که مشاغل سوئیچینگ شامل چه مواردی می شود به چه آموزش و گواهینامه ای نیاز خواهید داشت و هزینه بالقوه آن چقدر است. برای یافتن موقعیت های موجود در آنجا جستجوی کار انجام دهید و موانع ورود خود را بسنجید.

وزیر دفاع چه می کند؟
بیشتر بخوانید

یک برنامه عملیاتی ارائه دهید. پس از تحقیق در مورد تابلوهای شغلی ، یک برنامه عملی ایجاد کنید ، و خلاصه هر مرحله ای را که باید برای تسهیل تغییر شغل خود انجام دهید ، مشخص کنید. برنامه شما باید توانایی های فعلی شما ، مهارت هایی را که باید کسب کنید ، نقاط عطف ، جدول زمانی و سایر اطلاعات مربوطه برای کمک به شما در ادامه کار جستجوی شما.

با افراد مناسب تماس بگیرید. شبکه های حرفه ای موجود خود را برای هر کسی که ممکن است در زمینه مورد نظر شما ارتباط برقرار کند استخراج کنید. با این افراد تماس بگیرید و از آنها قهوه بخواهید. مصاحبه های اطلاعاتی از این قبیل به شما امکان می دهد مغز افراد را در مورد وضعیت جدید زندگی خود انتخاب کنید. فراموش نکنید که احساس خوبی ایجاد کنید. ممکن است روزی آنها بتوانند شما را با شخصی مرتبط کنند که کار بزرگی به شما می کند.

تغییر شغل

سعی کنید داخلی شوید یا موقعیتی از سطح ابتدایی پیدا کنید. اگر کاملاً شغل خود را تغییر می دهید ، ممکن است مجبور شوید از پایین شروع کنید و پیشرفت خود را ادامه دهید. سعی کنید موقعیت سایه ای یا داوطلبانه را در زمینه مورد نظر خود پیدا کنید تا به تجربه اندوزی و مهارت های خود کمک کنید.

منبع مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

جدید ترین سریال های نتفلیکس|کسب درآمد اینترنتی|۵سایت کاربردی موکاپ|فیلم تام کلنسی بدون پشیمانی|بیوگرافی میشل فوکو|کسب درآمد از فروش دوره آموزشی آنلاین|سریال افسون شده فصل سوم|بهترین آثار بتهوون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =