صفحه اصلی > معرفی سریال : معرفی سریال آب‌های شمال (The North Water) با بازی کالین فارل
ads

معرفی سریال آب‌های شمال (The North Water) با بازی کالین فارل

سریال آب‌های شمال

نقد سریال آب‌های شمال : پاتریک سامنر (جک اوکانل) یک پزشک سابق ارتش سابق است. هنری دراکس (کالین فارل) یک استاد هارپونیست است. این دو مرد متفرق با راهنمایی پرگارهای مخالف اخلاقی ، که از رذایل غیرقابل کنترل خارج نمی شوند ، با هم بر روی یک کشتی نهنگ صید می کنند که به انتهای اقیانوس می رود.

مجموعه ای که در سال 1859 (هشت سال پس از انتشار موبی دیک) پخش شد ، مجموعه پنج قسمتی ” سریال آب‌های شمال ” اندرو هایگ ، اقتباس شده از رمان یان مک گوایر با عنوان مشابه ، شروع می شود به عنوان یک واحد واحد متشنج در دریای آزاد اما بعداً به عنوان یک درام بقا دست و پا می زند.

نقد سریال آب‌های شمال

سریال آب‌های شمال

هایگ با فیلم هایی مانند “آخر هفته” ، “45 سال” و “لاغر روی پیت” ، ژرفای عمیق را از فیلم های متوسط ​​بدست آورده است. تا آنجا که او تلاش می کند ، در ” سریال آب‌های شمال ” ، عمیق وجود ندارد. حداقل ، نه آنطور که هایگ می خواهد.

سامنر وارد هال ، انگلستان می شود – آب دریائی گل آلود و ناخوشایند که مملو از دریانوردان مست و شاخدار ، پارس های بی نظیر است که کلوپ های بیلی را بالا می برند و کارگران جنسی دست و پاگیر – در جستجوی کار بعدی خود. هفته ها پیش ، در حالی که در یک بار هتل بود ، بزرگ مادر کشتی صید نهنگ باکستر (تام کورتنای) از اوضاع مخمصه خود شنید: پس از ترخیص سامنر از جنگ با ارتش انگلیس در هند ، پزشک جوان ارتش از ارثی مرتب که به تازگی به او سپرده بود مطلع شد.

عموی متوفی. این فقط زمین کافی برای فروش و شکل گیری عمل خودش است. متأسفانه ، مدعیان از کارهای چوبی بیرون آمده اند ، و املاک خود را در دادگاه بستند. او تا زمانی که مشکلات قانونی اش از بین نرود ، به یک کنسرت احتیاج دارد ، چیزی که او را دوباره روی پاهایش بگذارد. علی رغم صداقت ، داستان او یک بار دو طبقه است.

حتی در این صورت ، باکستر به وی پیشنهاد می دهد در The Volunter کار کند ، که توسط کاپیتان براونلی مطمئن (استیون گراهام) پشتیبانی می شود ، و توسط اولین بازیگر معروف کاوندیش (سام اسپرول) پشتیبانی می شود. با کمک این دو نفر ، باکستر قصد دارد The Volunter را غرق کند ، پول بیمه را بگیرد و شغل نهنگ نهنگ نو را پشت سر بگذارد تا یک صنعتگر شود. هیچ کس دیگری در کشتی جز آنها از برنامه اطلاع ندارد. فقط Drax ممکن است مایه گذاری کند.

فصل 2 سریال بازی مرکب ؛ چرا ساخت فصل دوم 'Squid Game' اشتباه بزرگی است
بیشتر بخوانید

مسئله: هنری دراکس آخرین مردی است که با او یا علیه شما می خواهید. او یک فرصت طلب خونسرد است که توسط یک غریزه اولیه برای کشتار اداره می شود. هنگامی که دراکس تنفس خود را مانند یک لوکوموتیو طی می کند ، توده ای عضلانی و موی منگوله ، که در زیر یک کت قهوه ای تیره مخفی شده است. همانطور که فارل سعی می کند این مرد را با چند کلمه به تصویر بکشد ، با یک قدم سنگین ، فیزیکی شخصیت فوق العاده بزرگ برای او طبیعی نیست. هر زمان که راه می رود ، به نظر می رسد که به یک لباس عضلانی محدود شده است. هر زمان که صحبت می کند ، اشتیاق برای پوشاندن شخصیت نازکی که به او داده شده است وجود دارد.

هایگ برای سفر محکومین خود ، چندین داستان جذاب را ترتیب می دهد. به عنوان مثال سامنر ، که درگیر جنگ هند بود ، داروی اعتیاد آور را مصرف می کند تا درد و رنج روحی را کسل کند. برای این صحنه ها ، یک حجاب مبهم روی ترکیب شسته می شود. یک پسر کابین نیز به طرز وحشیانه ای در کشتی مورد تجاوز قرار می گیرد ، حادثه ای که سامنر عهده دار آن است تا خودش تحقیق کند. دراکس و کاوندیش قصد داشتند سامنر را بکشند و انگشتر هدیه گرانبهای هندری را از او غارت کنند. و اتو (رولند مولر) ، دك دندر پاییزی ، این پیش بینی را دارد كه قایق غرق می شود و سامنر در داخل خرس زندگی می كند.

نیمه اول ” سریال آب‌های شمال ” با این قطعات جذاب رشد می کند ، مرزهای بین خوب و بد ، نجات یافته و لعنتی را روشن می کند ، زیرا خدمه مانند یک فاجعه یونانی به سمت فاجعه مراقبت می کنند. این بیشتر با یک صدای صوتی استثنایی زمزمه می کند ، زیرا مصنوعات نیشگون گرفتن از یک نهنگ فریاد می زنند ، و در پی گرفتن نهنگ و آب بندی خطوط وحشتناکی پیدا می کنند.

نقد سریال آب‌های شمال

سریال آب‌های شمال

به عنوان مثال سکانس های شکار با خونریزی فراوان پر می شود در حالی که Drax و خدمه پس از مهر و موم های غیرمنتظره بر روی تاندرا یخی غرق می شوند. اول ، شلیک آنها را به زخم. سپس آنها را با کلنگ رد کنید. سپس پوست آنها را بکشید. ساختار سه کنش برای کسانی که قانون اساسی مطلوبی ندارند ، نیست. همین امر در مورد مهارت های زمزمه سازی Drax نیز وجود دارد که باعث تولید انبوهی از قتل عام می شود. در کل ، عدم وابستگی روانشناختی مورد نیاز برای کار نشان می دهد: چگونه کشتن حیوانات این مردان را به هیولاهای کامل تبدیل کرده است ، که تنها تسکین آنها وقتی شکار می کنند ، تسکین می یابد.

سریال halston
بیشتر بخوانید

سایر موضوعات بررسی شده شامل همجنسگرایی دوران ، محدودیت های طبقاتی است که مردان مانند سامنر و دراکس را ، بدون توجه به سطح تحصیلات آنها ، در پله های پایین تر اقتصادی نگه می دارد ، و “بار مرد سفید” که در قرن نوزدهم امپراتوری بریتانیا سلطه داشت تا همه مردم را باور کند رنگ وحشی ها و وحشی ها بود (موضوعی که در قسمت چهارم به اثر ویرانگری تکرار می شود). به همین ترتیب ، اوکانل ، گراهام و اسپرول نمایش های لمسی فوق العاده ای را به نمایش می گذارند که مردانی که برای هیچ کدام از شیرینی های شیرینی که برای پیت کردنشان وجود دارد ، برای قطعه پای خود می جنگند.

متأسفانه ” سریال آب‌های شمال ” بخاطر گیر افتادن مردان روی کلاهک یخی ، بخار آب خود را از دست می دهد. این زمانی است که این سریال بسیاری از ضربات خود را از “فیلم آگیره خشم خدا” ساخته ورنر هرتزوگ می گیرد ، زیرا کاوندیش بی رحم ، به ویژه برای رهبری مبارزه می کند. اگر دراکس به شدت تمایل نداشت ، مبارزات او برای دستیابی به قدرت و همچنین سفر Sumner به سمت صلح و رستگاری ، وزن بیشتری خواهد داشت.

او شر ناب است. و تا آنجا که فارل تلاش می کند ، هیچ لایه ای نمی تواند به شخصیت اضافه کند. در عوض ، سریال درگیر هایگ می شود و سعی می کند عناصر عمیقی را از سامنر در صورت وجود نداشت. او فقط یک مرد شکسته و معتاد به مواد مخدر است که از زندگی دنج و شرافتمندانه ای که فکر می کرد برای او ساخته شده است فریب خورده است.

نقد سریال آب‌های شمال

سریال آب‌های شمال

شات آخر نمایش من را سرد کرد. سریال آب‌های شمال دارای هر مولفه روانشناختی و انسان گرایانه ای است که برای روشن کردن ماهیت خیر و شر ، از جمله تمام سایه های موجود در بین آنها ، مورد نیاز است ، اما تلاش بیش از حد برای کشف اهمیت عمیق را به جای تقویت شخصیت های کم رنگ آن هدر می دهد.

پایان مقاله نقد سریال آب‌های شمال

منبع سایت راجر ایبرت

بیشتر بخوانید:

معرفی و نقد سریال From
بیشتر بخوانید

نکات عکاسی با نور طبیعی|مفهوم ریتم در موسیقی|فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی|ارتباط موسیقی و مغز انسان|نقد کتاب باغ آلبالو چخوف|فیلم Eternals|نقاشی رویا از پیکاسو

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

یازده + شش =