صفحه اصلی > موسیقی : چگونه هانس زیمر موسیقی متن بتمن را ساخت
ads

چگونه هانس زیمر موسیقی متن بتمن را ساخت

موسیقی متن

آهنگساز فیلم هانس زیمر به خاطر به ثمر رساندن موسیقی متن برخی از فیلم های مورد علاقه ما مشهور است – اما برای این کار باید “چند داستان عجیب” را برای خودش تعریف کند. زیمر ، نوازنده و آهنگساز خودآموز ، اولین وقفه بزرگ خود را هنگام ایجاد نمره فیلم Rain Man (فیلم مرد بارانی) رقم زد ، که باعث شد وی نامزد اسکار بهترین امتیاز اصلی شود.

وی در ادامه ساخت موسیقی متن اصلی فیلم سینمایی The Lion King و 150 فیلم دیگر از جمله شوالیه تاریکی را ساخت. دومین قسمت از سه گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان ، یکی از مورد احترام ترین فیلم های بتمن تا به امروز است. و همین را می توان برای موسیقی فیلم گفت. در حالی که زیمر بدون شک یکی از شناخته شده ترین آهنگسازان زمان ماست ، یک موضوع در رپرتوار موسیقی فیلم او همچنان برجسته است: مضمون اصلی بتمن.

موسیقی متن فیلم بتمن

موسیقی متن

نکات هانس زیمر برای نوشتن موسیقی متن

زیمر معتقد است که کار آهنگساز ایجاد موضوعی اصیل و در عین حال آشنا است که داستان را به جلو سوق دهد.

مضمون باید داستانی موازی را تعریف کند که کارگردان قصد دارد آن را روایت کند ، نه اینکه فقط به عنوان یک مفهوم به تنهایی موجود باشد. این تنها محدودیت آهنگساز است ، اما هنگام تصمیم گیری برای ایجاد موضوع باید کاملاً آزاد باشید.

برای انجام این کار صحیح ، می خواهید کلیدی را انتخاب کنید که فضای کافی برای بیان طیف وسیعی از احساسات را فراهم کند. با یک ایده روشن از اینکه داستان شما به کجا می رسد ، در ابتدا یک نقوش معرفی کنید که می توانید در طول آهنگسازی بر روی آن بنا کنید.

وقتی در حال ایجاد مضمون برای یک شخصیت هستید ، می توانید از دو طریق با شخصیت آشنا شوید: متن را بخوانید و افکار ، احساسات و اعمال آنها را تفسیر کنید و از کارگردان بخواهید که داستان های خود را برای شما تعریف کند. این همه چیز در مورد درک گذشته آنها ، امیدها و رویاهای آنها و هر لحظه حیاتی است که آنها را به همان حال خود تبدیل کرده است. درک سفر آنها و نحوه واکنش آنها در برابر موانع سفر ، به اطلاع رسانی مضامین موسیقی آنها کمک می کند.

فرق رپ و هیپ هاپ چیست؟
بیشتر بخوانید

با شخصیت های خود ارتباط برقرار کنید و نقاط مشترکی پیدا کنید تا بتوانید درون مایه آنها را از روی تخیل و حقیقت احساسی خود بسازید. شروع کار از ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما اگر با تجربیات خود شروع کنید ، چیزی برای ساختن دارید.

اگر در این مرحله به کمک نیاز دارید ، به یک دوست صمیمی فکر کنید و یک تم شخصیت برای او بسازید. از زیمر الهام بگیرید و سعی کنید پس زمینه ای برای دوست خود ایجاد کنید. با او ارتباط برقرار کنید ، ویژگی ای را به اشتراک بگذارید و موضوعی را ایجاد کنید که از آن ویژگی ایجاد شود.

هنگام ایجاد تم شخصیت ، سعی کنید آنچه مخاطب نمی تواند ببیند را فاش کنید. سالات را بپرسید: “چه چیزی شخصیت را به حرکت در می آورد؟” و “شخصیت چه چیزی از ما پنهان می کند؟” با شخصیت های خود ارتباط برقرار کنید ، آن را شخصی کنید و بخشی از شخصیت را که با شما طنین انداز است ، پیدا کنید.

موسیقی متن فیلم بتمن

موسیقی متن فیلم بتمن

چگونه داستان بتمن به موسیقی متن بتمن اطلاع داد

وقتی زیمر شروع به نوشتن آهنگ تم شوالیه تاریکی کرد ، فهمید که “همانطور که خودش آن را توصیف می کند” “یک موضوع قهرمانانه بی پایان” در مورد بتمن وجود دارد. به هر حال او یک ابرقهرمان است که شب ها از شهر گاتهام در برابر شر محافظت می کند. اما بتمن همچنین بروس وین است.

و داستان منشأ بتمن از یک اتفاق غم انگیز در کودکی بروس وین ناشی می شود ، زمانی که پدر و مادرش در طی یک اشتباه متلاشی می شوند. در حق رای دادن فیلم Christopher Nolan’s Batman – که شامل Batman Begins ، شوالیه تاریکی و شوالیه تاریکی برمی خیزد – خانواده بروس بعد از ترس او اپرا را ترک می کنند و منجر به قتل می شود. او بار احساسات خود را به دوش می کشد مانند اینکه تا آخر عمر مسئولیت مرگ والدینش را بر عهده داشت.

در تمام نسخه های داستان مبدا بتمن به خوبی درک شده است که این لحظه – لحظه ای که بروس کوچک مرگ پدر و مادرش را تماشا می کند – لحظه تعیین کننده ای است که بعداً بروس وین را به بتمن ، مبارز جنایت تبدیل خواهد کرد.

معرفی سبک موسیقی بوسا نووا
بیشتر بخوانید

داستانی که زیمر در ساخته های خود برای فیلم های نولان بتمن می بافد شامل بروس است که خود را مقصر مرگ والدین عزیزش می داند و نوعی پیشرفت دستگیر شده را ایجاد می کند. بروس برای همیشه در آن لحظه وحشتناک گیر کرده است – و موضوع اصلی عنوان آن را منعکس می کند.

موسیقی متن فیلم بتمن

موسیقی متن فیلم بتمن

چگونه هانس زیمر موسیقی متن بتمن را خلق کرد

برای بتمن ، هانس می دانست که باید راهی پیدا کند تا تماشاگران ناباوری خود را نسبت به اینکه مردی با لباس بتمن لباس می پوشد ، به حالت تعلیق درآورد. برای این کار ، او مجبور بود به طور مشروع از داستان استفاده کند. او باید شخصیت را باور می کرد. این همان چیزی است که باعث شد او در روان بروس وین و بتمن فرو رود.

در شوالیه تاریکی ، نقاشی Zimmer نشان دهنده این شیرجه عمیق است. او این مسئله را پس از صحبت با کریستوفر نولان ، کارگردان فیلم ، و از تعبیر خودش از داستان بتمن که بر احساس “پیشرفت دستگیر شده” در مورد شخصیت بتمن متمرکز است ، توسعه داد.

نقش برجسته بتمن فقط دو نت است که تکرار می شود. این یک احساس ناتمام و ناآرام را برای شنونده ایجاد می کند – و این کاملاً عمدی است. (حالا این را با مضامین تلویزیونی عجیب “na na na … Batman!” مقایسه کنید از کارتون های قدیمی مدرسه.)

در درک زیمر از داستان منشأ بتمن ، بتمن هرگز قادر به قهرمان شدن نیست زیرا در آن لحظه مرگ و گناه برای همیشه گیر کرده است. او برای همیشه کودکی است ، هرگز قادر به داشتن یک رابطه واقعی و بزرگ نیست.

بنابراین موسیقی متن شوالیه تاریکی باید این احساس گیر افتاده را در کل امتیاز منعکس کند – احساسی که در تکرار تم بتمن ده برابر می شود. این یک عبارت کوتاه است که شامل کل شخصیت بتمن / بروس وین است. هانس آن را به عنوان “یک نقوش کوچک آزار دهنده که تمام کار را ادامه می دهد” توصیف می کند ، و برای بیننده – و شنونده – روشن می کند که این بتمن است.

معرفی سبک موسیقی راک اند رول
بیشتر بخوانید

موسیقی متن فیلم بتمن

موسیقی متن

منبع سایت مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

سبک موسیقی ملل|فیلم ضیافت|امانوئل اشمیت|نقد فیلم Minari|نقد فیلم بیداری|دوره رنسانس در موسیقی|سبک موسیقی اپیک|فیلم Howards End|مارک تواین|بهترین فیلم های جنگی|۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید|بهترین خواننده های راک|بهترین فیلم های تام هنکس|بهترین فیلم های دارن آرنوفسکی|فیلم پرسه

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

هفت − 4 =