امروز برابر است با :9 خرداد 1402
فیلم بیداری

نقد فیلم بیداری

نقد فیلم بیداری : اگر بشریت توانایی خوابیدن را کاملاً از دست بدهد چه اتفاقی می افتد؟ این پیش فرض فاجعه بار دنیای “بیدار” مارک راسو را به انواع هرج و مرج باز می کند ، زیرا بشریت با هر لحظه بیداری به دیوانگی می رود مگر اینکه فقط در چند روز یک معجزه آسا پیدا شود.

با مقاله نقد فیلم بیداری با بامدادی ها همراه باشید.

به نظر می رسد که این درمان ممکن است در یک دختر جوان با چشم روشن به نام ماتیلدا (آریانا گرینبلات) باشد. به نوعی ، او یکی از معدود روح هایی است که هنوز قادر به خوابیدن است. درست زمانی که شعله ور شدن خورشید بیشتر فن آوری های انسانی را از بین برد ، او با مادرش جیل (جینا رودریگز) و برادرش نوح (لوسیوس هووس) در یک تصادف رانندگی دچار شد.

نقد فیلم بیداری

فیلم بیداری

به طور خلاصه ، به نظر می رسید که دختر کوچک ممکن است از اتومبیل خود در دریاچه غرق شود ، اما او به طرز معجزه آسایی جان سالم به در برد. در حالی که خانواده در اولین روز آخرالزمان از فاجعه اجتناب می کنند ، این فقط آغاز هبوط بشریت به شیدایی کم خواب است.

جیل ، یک مأمور امنیتی بی پروا و از کهنه سربازان مبتلا به PTSD ، از شغل خود می آموزد که روانشناسان و پزشکان برای یافتن درمانی در مکانی دور دست به تجمع می زنند. اما جیل با دیدن شكنجه هایی كه دکتر مورفی (جنیفر جیسون لی) بر زندانیان جنگ تحمیل كرده است ، تردید دارد كه می تواند برای نجات او و بچه هایش به دانشمندان اعتماد كند.

راسو ، که به همراه برادرش جوزف ، داستان ترسناک آخرالزمانی را نوشتند ، با افزودن سهم برای شخصیت های اصلی ما ، تنش ها را در سراسر ” فیلم بیداری ” حفظ می کند.

جیل نه تنها مجبور است با مهاجمان ناامید مانند خواب انسان زامبی مبارزه کند ، بلکه با وخیم تر شدن خود نیز روبرو می شود ، به علاوه انحطاط پسرش و انبوهی از افرادی که می خواهند دخترش ببیند آیا او می تواند خواب آنها را بازگرداند. یک رویکرد “جعبه پرنده” در رویکرد “مادر ناامید بچه های خود را از شر ناگفته ها نجات می دهد” وجود دارد ، اما راسو و آلن پون فیلمبردار یک پالت رنگ روشن تر به ” فیلم بیداری ” می دهند و شخصیت ها به نظر نمی رسد تا پایان ناخوشایند در تاریکی فرو رفت.

نقد فیلم Last Christmas / فیلم آخرین کریسمس
بیشتر بخوانید

داستان برادران راسو بسیاری از ایده ها را شامل می شود ، مانند تجربه آسیب زای جنگ جیل و بازگشت آشفته او به زندگی غیرنظامی ، غریزه انسانی نسبت به خشونت در مواقع بحرانی و یافتن امید به آینده در نسل جوان. گاهی اوقات ، به دلیل انتقال داستان به مشاجره بعدی ، ممکن است این ایده ها کاوش ناکافی داشته باشند.

رودریگز در ” فیلم بیداری ” با چنان قاطعیت قاطعانه نقش جیل را بازی می کند که وقتی سلامت روان او رو به زوال می رود ، تغییر شدید می شود.

زبان بدن او از یک قهرمان اکشن و آموزش رزمی به کسی نزدیک می شود که با نگاه خیره و مبهم متمرکز ، اندام های سنگین و قادر به بالا نگه داشتن خود نیست. رابطه این شخصیت با پسرش نوح از یک یادداشت پرتنش آغاز می شود اما در طول فیلم بیداری با ظرافت و آرام آرام تغییر می کند ، به هوئوس این فرصت را می دهد

که هم یک نوجوان بدخلق را که از مادر غایب خود عصبانی است بازی کند و هم شخص دیگری را که به دلیل تراژدی فروتن است ، بزرگترین کودک پا به پا می کند و مراقبت می کند مادرش همانطور که عملکرد رودریگز دلچسب است ، او تقریباً توسط جوانترین همبازی خود ، گرینبلات ، ده ساله ، برتر است.

نقد فیلم بیداری

فیلم بیداری

گرینبلات نیروی انرژی خودش است و صحنه های احساسی فیلم را پیش می برد. گرینبلات لحظات سختی را پشت سر می گذارد و هر چالشی را در سطح خودش برآورده می کند.

لحظات انگشت شماری وجود دارد که به خوبی درام خانوادگی در قلب ” فیلم بیداری ” کار نمی کند. چند جلوه ویژه کاملاً جعلی به نظر می رسد ، مانند پس زمینه شب پرستاره که ذهنم را از لحظه احساسی بازی در مقابلش دور کرد.

حضور کوتاه لی در نقش دکتر مورفی بازیگر زن را با بازیگر رودریگز “نابودی” متحد می کند ، و شخصیت لی به نظر می رسد یک جانشین معنوی از نظر شخصیت در فیلم قبلی خود باشد ، لب تنگ و فرمانده ، اما قسمت دکتر مورفی در داستان در مقایسه جزئی به نظر می رسد.

اطلاعات جدید در مورد فیلم Jungle Cruise با بازی امیلی بلانت و دواین جانسون
بیشتر بخوانید

” فیلم بیداری ” فقط به اندازه کافی ترس و عجیب بودن ، به علاوه احساس ترس و پارانویا دارد ، تا وحشت خود را وحشتناک و لذت بخش کند.

این یک هیجان بی عیب و نقص نیست ، اما به اندازه کافی عناصر مختلف مانند نمایش های رودریگز و گرینبلات روی صحنه می آیند. همچنین یک داستان عجیب و غریب وجود دارد که Rasos در تحقیقات خود درباره کمبود خواب در مورد چگونگی پرواز چند روزه برای از بین بردن ذهن فرد با سرعت سریع ارائه داده است. در مرکز خشونت و هرج و مرج ، تلاش یک خانواده برای پیوستن به یکدیگر آنها را سالم و سرحال نگه می دارد.

نقد فیلم بیداری

فیلم بیداری

پایان مقاله نقد فیلم بیداری

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلمهای ناتالی پورتمن|بهترین فیلم های جیمز کامرون|بهترین فیلم های دنزل واشنگتن|بهترین فیلم های سیدنی لومت|بهترین فیلم های ژان لوک گدار|بیوگرافی آدولف هیتلر|بیوگرافی هانا آرنت|بیوگرافی مارلون براندو|بیوگرافی جان اشتاین بک

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =