صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : نکات عکاسی با نور طبیعی
ads

نکات عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی  : جیمی چین ، عکاس ، فیلمساز و کوهنورد ورزش ماجراجویی می گوید: “نور همه چیز است.” “اگر نمی توانید آن را کنترل کنید ، باید بتوانید آن را پیش بینی کنید و بدانید از آن چه می خواهید.” این به معنای درک نور طبیعی است ، از جمله کیفیت ، جهت و تغییرات نور طبیعی در طول روز.

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی چیست؟

نور طبیعی نور محیطی است که توسط خورشید یا ماه تأمین می شود – نه فلاش دوربین یا نور مصنوعی دیگر. با حرکت خورشید در آسمان ، نور طبیعی هر دقیقه تغییر می کند. به همین دلیل است که دانستن دقیقاً محل طلوع یا غروب خورشید در هر روز برای زمانی که قصد شلیک دارید بسیار مفید است.

چگونه بهترین نور طبیعی را پیدا کنیم
دانستن اینکه در هر روز خورشید دقیقاً کجا طلوع یا غروب می کند ، هنگامی که قصد عکاسی در خارج از خانه را دارید یا شامل نور طبیعی است ، بسیار مفید است. این برنامه ها که برای خرید در دسترس هستند ، موقعیت دقیق خورشید (و گاهی ماه) را در هر روز از سال ، در هرجای کره زمین به شما می گویند.

The Photographer’s Ephemeris
نقشه بردار خورشید
خورشید جویند

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

مبانی نورپردازی
اگر با نور طبیعی (یا موجود) کار می کنید ، باید درک اساسی از کیفیت ، جهت و دمای رنگ نور داشته باشید.

جهت

جهت نور به جهتی که نور به سوژه می افتد اطلاق می شود. نور 5 جهت دارد.

1) چراغ جلو

در نور جلو ، سوژه از جلو روشن می شود و به صورت سوژه نور خوبی می بخشد. برای پرتره ها چاپلوس است زیرا به کوچک شدن ویژگی های سوژه و کمتر قابل توجه بودن چین و چروک کمک می کند.

2) نور پشت

در نور پشت ، سوژه از پشت روشن می شود ، که معمولاً منجر به یک شبح می شود ، یا در غیر اینصورت یک پس زمینه بسیار منفجر می شود.

3) نور جانبی

در نور جانبی ، سوژه از سمت چپ یا راست روشن می شود که به نشان دادن بافت سوژه شما کمک می کند.

تحلیل نقاشی گلهای زنبق
بیشتر بخوانید

4) نور بالا

نور بالا به طور کلی کمترین نوع چاپ نور تلقی می شود ، زیرا می تواند منجر به “چشم راکون” شود ، و سایه های عمیق در حفره های چشم وجود دارد.

5) زیر نور

در زیر نور ، سوژه از زیر روشن می شود. از آنجا که منابع نوری تقریباً همیشه بالای سر ما هستند ، وقتی سوژه شما از زیر روشن می شود کاملاً غیر طبیعی است – تاثیری که معمولاً با فیلم های ترسناک همراه است.

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

کیفیت یا شدت

کیفیت یا شدت به سخت یا روشن بودن نور اشاره دارد.

نور سخت نوعی نور است که در یک روز آفتابی با سایه های عمیق و لبه های مشخص و واضح به نظر می رسد. نور ملایم همان چیزی است که نور در یک روز ابری به نظر می رسد ، جایی که سایه ها بسیار نرم تر هستند و لبه سایه مشخص نیست. نور ملایم برای عکسهای پرتره عالی است ، زیرا در نهایت افراد با سایه های سخت صورت خود مواجه نمی شوند.

1) رنگ

دمای رنگ بصری کمتری دارد زیرا چشم و مغز ما برای تنظیم “طبیعی” جلوه دادن هر رنگ نوری که داریم بسیار خوب است. امروزه آگاهی از دمای رنگ آسان تر است ، زیرا ما می توانیم لامپ های مختلف دمای رنگ را برای روشنایی خانه های خود خریداری کنیم.

حتی اگر خورشید را منبع ثابت نور می دانیم ، واقعیت این است که نور بسته به زمان روز تغییر دما می دهد (به دلیل نحوه عبور نور از جو).

هنگام طلوع خورشید ، نور گرمتر یا زردتر است.
در ظهر ، نور بسیار سردتر است ، سفید مایل به آبی. این رنگ گاهی اوقات سفید واقعی تلقی می شود.
30 دقیقه یا بیشتر از غروب خورشید معمولاً “ساعت طلایی” نامیده می شود زیرا نور رنگی گرم و طلایی دارد.
ساعت آبی یا گرگ و میش ، نیم ساعت پس از غروب خورشید است ، اما هنوز نور در آسمان وجود دارد. آسمان در عکس ها کاملاً آبی ظاهر خواهد شد.

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

برای نور طبیعی استفاده می کند

عکاسی پرتره

از نور طبیعی می توان برای پرتره ها استفاده کرد و ظاهری نرم و درخشان ایجاد کرد. هنگامی که در داخل خانه عکس می گیرید ، صورت سوژه خود را نزدیک یک منبع نور طبیعی مانند پنجره قرار دهید. چراغ جلو هرگونه کمبود پوست را صاف می کند ، در حالی که نور جانبی به ابعاد سوژه شما کمک می کند. شما همچنین باید پس زمینه های ساده با کنتراست کم را انتخاب کنید ، زیرا پس زمینه شلوغ یا با کنتراست بالا از موضوع پرتره شما دور می شود. اگر نور طبیعی در طول جلسه شما غیرقابل دسترس است ، تنظیم روشنایی پشتیبان را در حالت آماده به کار قرار دهید (در مورد بیشتر در زیر).

طراحی تخت (Flat design) چیست؟
بیشتر بخوانید

هنگام عکسبرداری از پرتره در فضای باز ممکن است چالش برانگیزتر باشد – اما غیرممکن نیست! به دنبال نور ملایم و یکنواخت باشید که صبح ها و عصرها وقتی خورشید به زاویه ای به سوژه شما برخورد می کند ، بیشتر در دسترس باشد. از عکاسی در ظهر خودداری کنید ، زیرا نور عالی چاپلوس سایه های خشن را در چهره سوژه شما ایجاد می کند.

عکاسی با نور طبیعی

عکاسی با نور طبیعی

استودیو

هنگام استفاده از نور طبیعی در استودیو ، به پنجره نیاز خواهید داشت. بدون منبع نور طبیعی نمی توانید از عکاسی با نور طبیعی عکس بگیرید! سوژه یا اشیا خود را کنار پنجره یا رو به پنجره قرار دهید تا بهترین ، چاپلوس ترین جلوه را داشته باشد. از نور پس زمینه جلوگیری کنید ، مگر اینکه به طور عمدی سعی در ایجاد یک شبح داشته باشید.

منبع مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

نقد فیلم چهارشنبه سوری|معرفی فیلم اکسیژن|سبک موسیقی هاوس|فیلم دونده|فیلم نوبت عاشقی|بهترین کتاب های ادبیات یونان|بهترین فیلم‌های متیو مک کانهی ( ۱۰ فیلم برتر )|بهترین فیلم های هانکه|فیلم آخرین سامورایی

دیدگاهتان را بنویسید

چهار + هفده =