صفحه اصلی > سینما : فیلم Don’t Look Up
ads

فیلم Don’t Look Up

فیلم Don't Look Up

فیلم Don’t Look Up : 

این که بدانیم «شیر انتخاب بدی بود» می‌تواند به راه‌اندازی یک امپراتوری کمدی کمک کند، به نوعی لمس، درخشش پوپولیستی نیاز دارد. آدام مک‌کی این را داشت که بسیاری از خطوط بداهه «گوینده» را جست‌وجو کرد و چیزی را که احتمالاً به‌عنوان آخرین موومان کمدی پرفروش آمریکایی شناخته می‌شود، ساخت. و او با موفقیت بی‌نظیر «کوتاه بزرگ» به این کار ادامه داد و به دنبال آموزش بینندگان سینما درباره بحران مسکن با استفاده از ستاره‌های سینما و مونولوگ‌های خشمگین بود.

اما مک‌کی با گستره وسیع‌تر «به بالا نگاه نکن»، ترکیبی از غریزه‌های کمدی و دراماتیک او که تنها رویای روشنگری در مورد رسانه‌های اجتماعی، فناوری، گرم شدن کره زمین، سلبریتی و به طور کلی وجود انسان را در سر می‌پروراند، به‌شدت ناکام می‌شود. یک فیلم فاجعه‌بار، «به بالا نگاه نکن»، مک‌کی را به‌عنوان بی‌تفاوت‌ترین فردی که تا به حال با چیزهای زیرکانه همراهی کرده است، نشان می‌دهد، یا اینکه چگونه مخاطبانش را به مراقبت وادار کند.

اگر «به بالا نگاه نکن» مستحق هر جایزه ای است، برای کار کارگردان بازیگرش، فرانسین میسلر است. این فیلم نتفلیکس مملو از نام های بزرگ و گران قیمت است و اغلب همه آنها را در یک اتاق قرار می دهد. در یک صحنه لئوناردو دی کاپریو، آریانا گرانده، کیت بلانشت، تایلر پری و جنیفر لارنس در کنار هم نشسته اند و اسکات مسکودی (کید کودی) در یک فید ویدیویی برای اندازه گیری خوب است.

فیلم Don’t Look Up

فیلم Don't Look Up

میزان قدرت ستاره روی صفحه برای یک کمدی یک بار در زندگی رایگان برای همه تنظیم شده است، اما «به بالا نگاه نکن» از آن برای ساختن یکی از شوخی‌های ضد تحریک آمیز در مورد چگونگی آشفتگی افراد مشهور استفاده می‌کند. ما را بیشتر از مرگ سیاره ما وادار می کند. اگر می‌خواهید با «به بالا نگاه نکنید» غافلگیر نشوید، به آن افزایش انتظار و سقوط در اجرا عادت کنید.

اولین شوخی ناخوشایند فیلم مربوط به بزرگترین نام آن، لئوناردو دی کاپریو است که نقش یک ستاره شناس سطح پایین از میشیگان را بازی می کند. مک‌کی انرژی هسته‌ای را در پسر طلایی دی کاپریو می‌گیرد، همان چیزی که سال به سال نامزدی اسکار را برای او به ارمغان می‌آورد،

نقد و بررسی فیلم قطار گلوله
بیشتر بخوانید

و او را وادار می‌کند آن را ببلعد تا تبدیل به یک شخصیت خفیف ویل فرل شود. زخم‌های دکتر میندی دی‌کاپریو به‌ویژه پس از اینکه دستیارش کیت دیبیاسکی (جنیفر لارنس) به طور اتفاقی کشف وحشتناکی کرد: یک دنباله‌دار شش ماه و ۱۴ روز دیگر به سیاره زمین می‌آید، بدتر می‌شود. آنها به سرعت می خواهند به جهان اطلاع دهند و در روزهای آینده متوجه می شوند که مردم به اخبار بد در مورد آینده اهمیت نمی دهند.

مخاطبان اولیه آنها برای اخبارشان رئیس جمهور ایالات متحده با بازی مریل استریپ است. وقتی بالاخره با آن‌ها ملاقات می‌کند، بیشتر نگران شماره‌های نظرسنجی‌اش است، اینکه اوضاع چگونه به نظر می‌رسد. آخرالزمان به مسابقات مقدماتی آینده کمکی نخواهد کرد. مک کی شروع به سرزنش بیننده با این شوخی می کند که هیچکس به اندازه آخرین رسوایی حواس پرت کننده به پایان دنیا اهمیت نمی دهد. هیچ مهلتی از جانب جونا هیل،

که نقش یک شخصیت خنده‌دار خنده‌دار را بازی می‌کند – رئیس ستاد او و پسر جامعه‌پرستانه – ارائه نمی‌شود، اما به شوخی‌های ساده‌ی برادرش خلاصه می‌شود. مانند بسیاری از شخصیت‌ها، می‌توانید بازتاب معنای آن را ببینید، اما شوخی اغلب به شناسایی ختم می‌شود.

و از آنجایی که تدوین فیلم در بازه‌های توجه کوتاهی که مک‌کی به آن خشمگین است، شریک است، تمایل دارد عکس‌های قاب‌بندی‌شده رئیس‌جمهور استریپ اورلئان را با افراد مشهور مختلف قطع کند، یا از صحنه‌ای به صحنه دیگر پرش کند در حالی که شخصیت‌ها در وسط جمله صحبت می‌کنند.

فیلم Don’t Look Up

فیلم Don't Look Up

سپس میندی و دیبیاسکی پیام خود را به رسانه ها منتقل می کنند، اما پلت فرم یک برنامه صبحگاهی پر از شوخی است (که توسط شخصیت های خالی با بازی پری و بلانشت میزبانی می شود) که در آن تهیه کنندگان سعی می کنند داستان خود را به یک کشف علمی زیبا در بین گراندی فوق الذکر تبدیل کنند.

حادثه. فقط یکی از اخترشناسان بدون تبدیل شدن به یک میم ملی از ظاهر استودیو خارج می‌شود – و هیچ‌کس حرف آنها را جدی نمی‌گیرد – اما آن‌ها را در مسیرهای متضاد محبوبیت قرار می‌دهد و خود تبدیل به حواس پرتی رسانه‌ها می‌شود. افتخار لحظاتی که هرج و مرج «به بالا نگاه نکن» الهام‌بخش است، تماشای لئوناردو دی کاپریو که از صدای مورد تایید اسکار خود برای فریاد زدن «همه ما می‌میریم» در نمایشی شبیه «خیابان کنجد» خنده‌دار است.

نقد فیلم ضیافت
بیشتر بخوانید

اما از میان بسیاری از نام‌های هیجان‌انگیز که پس از آن در حس طنز محدود این فیلم تلف می‌شوند، بلانشت در صدر فهرست قرار دارد. او یکی از بهترین های بازی است، و مک کی او را پلاستیکی و ارزان می کند، و یکی از شخصیت هایی است که تقریباً به اندازه کافی در این کلاهبرداری هنری بالا کشیده نشده اند. همین اتفاق کم و بیش برای لورنس، یا استریپ،

یا پری، یا ملانی لینسکی، یا تیموتی شالامه فراموش شده، به عنوان یک فرد پیش‌بالغ خشنی، بی‌هدف و سطحی دیگر رخ می‌دهد. و سپس راب مورگان وجود دارد که با وجود اینکه به اندازه آنها خوب است، نقش حامی لارنس و دی کاپریو را بازی می کند.

طرح فیلم «به بالا نگاه نکن» فقط ضد فوری نیست، بلکه باعث می‌شود که دائماً متوجه شوید که این فیلم چه کاری انجام نمی‌دهد. جدای از اینکه چگونه شما را مجبور می کند دیوارهای سکانس های توخالی کمیک خود را برای خنده خراش دهید، هیچ چیز جدیدی در مورد اینکه چگونه اطلاعات نادرست به یک علت سیاسی تبدیل شده است، یا اینکه چگونه رسوایی ها مواد افیونی واقعی برای توده ها هستند نمی گوید.

فیلم Don’t Look Up

فیلم Don't Look Up

پایان مقاله فیلم Don’t Look Up

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های مارگو رابی | شاهکارهای ادبیات فرانسه | نقد فیلم نشویل | فیلم Moby Doc | فیلم پیک‌نیک در هنگینگ راک | سریال بزرگ ‌شده توسط گرگ‌ها | پیش خرید FIFA 22 ، تاریخ انتشار ، حالت حرفه ای و Ultimate Edition | آینده ربات ها | بهترین فیلم های ویلیام وایلر | چگونه سبک هنری خود را پیدا کنیم | راهنمای هنرمندان |

دیدگاهتان را بنویسید

3 × 5 =