صفحه اصلی > سینما : فیلم آهنگ قو
ads

فیلم آهنگ قو

فیلم آهنگ قو

فیلم آهنگ قو : 

الیزابت کوبلر راس گفت: پنج مرحله مواجهه با یقین مرگ عبارتند از: انکار، خشم، چانه زنی و سپس زمانی که مشخص شد چانه زنی بیهوده است، افسردگی و در نهایت پذیرش. «آواز قو» نشان می‌دهد که فناوری می‌تواند به فردی که در معرض مرگ است چیزی برای چانه زدن و چانه‌زنی بدهد.

به گفته آنتوان دو سنت اگزوپری در شازده کوچولو، عشق در حال یافتن یکدیگر در جهان منحصر به فرد است. عشق واقعی باعث می‌شود احساس کنیم کاملا دیده شده و پذیرفته شده‌ایم، و این تنها زمانی امکان‌پذیر است که در مورد آنچه هستیم صادق باشیم. اما در «آواز قو» که کمی در آینده اتفاق می‌افتد، کامرون (ماهرشالا علی) دچار یک دوراهی وجودی است.

چه می شود اگر بزرگترین ابراز عشق او به همسرش، پاپی (نائومی هریس) به دروغی چنان عظیم بستگی داشته باشد که دیگر هرگز نتواند به طور منحصر به فرد دیده شود؟ «آواز قو» با دست زدن به مسائل هویت، صداقت و غم و اندوه، به دلیل اجرای پیچیده و متعهدانه ستارگانش و کاوش متفکرانه در مورد مسائلی که مطرح می کند، هرگز احساس فرمولی نمی کند.

کامرون به پاپی نگفته که بیماری لاعلاجی دارد. یک فناوری جدید به او گزینه‌ای می‌دهد که پاپی و پسرشان کوری (دکس ری) را از تجربه فقدان ویرانگر نجات می‌دهد، اما تنها در صورتی کار می‌کند که او به کسی نگوید. آزمایشگاهی وجود دارد که می تواند یک کامرون جدید، سالم، یک کامرون 2.0، کامل با تمام خاطراتش ایجاد کند، که می تواند به زندگی کامرون بیمار قدم بگذارد در حالی که کامرون قدیمی تنها اما در آرامش می میرد.

فیلم آهنگ قو

فیلم آهنگ قو

در فلاش بک ها، نگاهی جذاب از اولین ملاقات کامرون با پاپی در قطار، و اولین روزهای زندگی مشترکشان داریم. جزئیات وضعیت او و انتخاب هایی که باید انجام دهد به آرامی آشکار می شود. در حال حاضر، دکتر اسکات (گلن کلوز) پیام‌هایی برای او می‌گذارد که از او می‌خواهد سریع تصمیم خود را بگیرد و به او یادآوری می‌کند که اگر حقیقت را در مورد پیش‌آگهی‌اش به پاپی بگوید، دیگر انتخابی برای انجام دادن نخواهد داشت. هر چه دکتر اسکات ارائه دهد، تنها در صورتی در دسترس خواهد بود که کامرون سریع عمل کند و همسرش چیزی در مورد آن نداند.

نقد فیلم خاطره
بیشتر بخوانید

پیشنهاد این است: دکتر اسکات می‌تواند با ایجاد یک «شما» جدید، مرگ را از بین ببرد تا نسخه‌ای از شما را حفظ کند که حتی برای نزدیک‌ترین اعضای خانواده‌تان اساساً زندگی شما را نمی‌گذراند. کامرون 2.0 (که در مراحل پایانی توسعه از آن به عنوان جک یاد می شود) هوشیاری کامرون را در اختیار خواهد گرفت و این آگاهی که او کامرون اصلی نیست پاک خواهد شد. بنابراین پاپی، کوری، همه دوستان،

خانواده و همکارانش فکر می کنند که جک کامرون اصلی است و کامرون جدید نیز همینطور فکر می کند. فقط کامرون اصلی که باید چند ماه آخر زندگی اش را در انزوا زندگی کند و دیگر هرگز خانواده اش را نبیند، می داند. آیا کامرون آسایش خانواده‌اش را در آخرین روزهای زندگی‌اش با علم به اینکه دارد غم و اندوه آن‌ها را نجات می‌دهد عوض خواهد کرد؟

بنجامین کلیری، نویسنده/کارگردان، این تصمیم را با افزایش ریسک‌ها دشوارتر می‌کند. کامرون قبلاً پاپی را دیده بود که از دست دادن ویران شده بود. و باردار است. فکر اینکه او را با دو فرزند رها کند و نتواند به عنوان یک مادر مجرد از آنها مراقبت کند زیرا او با افسردگی بالینی دست و پنجه نرم می کند بیش از آن است که او تحمل کند. اما او با دانستن اینکه دارد به او دروغ می گوید سنگینی می کند. آیا چیزی که او از او می گیرد بیشتر از مرگ با ترک او با دروغ، ضایعه ای است که مخالف صمیمیت است؟

فیلم آهنگ قو

فیلم آهنگ قو

Cleary و طراح تولید، Annie Beauchamp، دنیایی کاملاً باورپذیر خلق کرده اند، با فناوری آنقدر در زندگی شخصیت ها ادغام شده است که تقریباً به راحتی می توان فراموش کرد که وجود ندارد. مرکز دکتر اسکات تقریباً شبیه بهشت ​​است، در محیطی دورافتاده، جادار و با طبیعت احاطه شده است. یک بیمار دیگر با بازی Awkwafina وجود دارد. کامرون در حالی که در حال بررسی گزینه های خود است تا ببیند این روند تا چه حد خوب کار می کند،

به دیدار دوبل جدید او می رود. هم علی و هم آکوافینا شخصیت‌های اصلی‌شان را به‌قدری متمایز می‌کنند که می‌توانیم تفاوت را تشخیص دهیم و همچنان این ایده را بپذیریم که کسی که آنها می‌شناسند نمی‌تواند آن را ببیند. Awkwafina و Harris اجراهای فوق‌العاده متفکرانه و پیچیده‌ای ارائه می‌دهند، اما علی برجسته است و نقش یک شخصیت یا بهتر بگوییم دو شخصیت را بازی می‌کند که ذاتاً ساکت و درون‌گرا هستند. و با این حال او می تواند تمام احساسات پیچیده ای را که هر دو کامرون در تلاش برای برقراری ارتباط عجیب خود احساس می کنند، منتقل کند.

نقد فیلم آپاراجیتو | Aparajito
بیشتر بخوانید

اصطلاح “فیلم آهنگ قو” بر اساس اسطوره باستانی استوار است که قوها که بوق آنها خیلی ملودیک نیست، درست قبل از مرگ یک آهنگ زیبا می خوانند. برای اشاره به ظاهر نهایی یک هنرمند یا ورزشکار، چیزی خاص و معنی دار استفاده می شود. به عنوان یک عنوان، به انتخاب کامرون اشاره دارد،

در حالی که او با پایان زندگی خود مواجه می شود، اگر نگوییم ملودیک، تعریفی در مورد اینکه او کیست، حتی زمانی که او در فکر گسترش مفهوم کیست برای گنجاندن چیزی ساخته شده در یک آزمایشگاه است.

فیلم آهنگ قو

فیلم آهنگ قو

پایان مقاله فیلم آهنگ قو

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Hitman 3 | تحلیل کتاب در انتظار گودو | کتاب های سارتر | تحلیل نقاشی گلهای زنبق | جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | ۵ هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی | فیلم Roma | سریال پسران | ۲۱ نوع لباس شنا : تفکیک سبک های لباس شنا | بهترین فیلم های تام هیدلستون | بررسی لپ تاب HP Spectre x360 (2021) |

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − 1 =