صفحه اصلی > ادبیات جهان : شاهکارهای ادبیات فرانسه
ads

شاهکارهای ادبیات فرانسه

شاهکارهای ادبیات فرانسه

شاهکارهای ادبیات فرانسه : تاریخ ادبیات فرانسه با انبوهی از دوره ها ، ژانرها و اشکال ، آثار بی نظیری را فراهم آورده است که باعث تحریک جنبش های ادبی ، ایجاد کنوانسیون های جدید و سرگرمی میلیون ها نفر شده است. در اینجا دوازده اثر کلاسیک قبل از جنگ جهانی دوم را که باید بخوانید ، لیست می کنیم.

با مقاله ( شاهکارهای ادبیات فرانسه ) با بامدادی ها همراه باشید.

Beauty and the Beast، Madame de Villeneuve (1740)
این افسانه کلاسیک از نظر طول و پیچیدگی غیر معمول است. در این نسخه ، Beast موجودی بصری گرایانه و در عین حال ملایم است که با زیبایی و احترام زیادی با زیبایی رفتار می کند. هر شب ، جانور از زیبایی می خواهد که با او ازدواج کند ، و هر شب او را رد می کند تا اینکه سرانجام با آن موافقت می کند ، اما وقتی شاهزاده خوش تیپی را که شبانه آرزویش را داشت بیدار می کند ، پیدا می کند. داستان Villeneuve از زیرمجموعه ها و وسایل خارق العاده بسیاری برخوردار است که آن را نه تنها بازخوانی یک اثر کلاسیک محبوب بلکه از نظر روایی نیز جذاب می کند.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب شهر بانوان ، کریستین دی پیزان (1405)
کتاب شهر بانوان که توسط کریستین دو پیزان ، پرستار قرون وسطایی نوشته شده است ، هم به دلیل محتوای آن و هم به دلیل این که توسط زنی در قرون وسطی نوشته شده ، اثری خارق العاده است. دو پیزان در کار خود شهری تمثیلی از زنان مشهور ، از مریم مقدس تا ملکه سبا ایجاد می کند تا در مورد ارزش زنان در جامعه استدلال کند و بنابراین تصویر معاصر زنان را به عنوان گناهکار و بی لیاقت رد کند.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب قصه های مادر غاز ، چارلز پرو (1696)
وقتی صحبت از سنت قصه های افسانه ای اروپا می شود ، مسلماً فقط برادران گریم قابل رقابت با چارلز پرو هستند ، بسیاری از آنها در واقع از مجموعه های افسانه ای پررو اقتباس شده اند. اگرچه عمل بازگو كردن قصه های پری در قرن هفدهم به ویژه توسط زنان در سالن ها در حال تاسیس بود ، اما پرورو اغلب به عنوان بتن ریزی ژانر ، اقتباس از قصه های مشهور و بازنویسی مجدد آنها در نسخه قطعی شناخته می شود. بسیاری از قصه های معروف امروزی ، از جمله سیندرلا ، کلاه قرمزی و زیبایی خواب ، از مجموعه های Perrault’s گرفته شده اند.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

پرفروش ترین کتاب های جهان
بیشتر بخوانید

کتاب رابطهای خطرناک ، پیر چودرولوس د لاکلوس (1782)

رابطهای خطرناک نمادی از رمان آزادی است ، ژانری که قرن هجدهم فرانسه را در برگرفت و باعث خشم و جنجال در محافل اجتماعی به دلیل نمایشهای بی نظیر اغوا ، میل جنسی و بی توجهی آشکار به هنجارهای اجتماعی شد. به عنوان یک رمان نامه شناسانه ، رابط های خطرناک کاملاً از نامه هایی که بین شخصیت های مختلف نوشته شده اند ، تشکیل شده است ، دستگاهی که به خواننده اجازه می دهد تا ماسک های مختلف هر شخصیت را بفهمد و در مورد آن فکر کند و همچنین از توصیف لاکلوس در مورد ارزش زبان ساخته شده با دقت ، قدردانی کند. در هنر دستکاری و اغوا( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب The Flowers of Evil ، چارلز بودلر (1857)
مجموعه های شعر چارلز بودلر «گلهای شیطان» (1857) رد پرشور ارزش ها و سبک رئالیسم است که در ادبیات اروپا گسترده بود. بودلر با الهام از نویسندگانی مانند ادگار آلن پو ، به جای آن انتخاب جنبه تاریک و شوم تخیل انسان را انتخاب کرد. او خود را وقف آفرینش شعرهایی کرد که مضامین افراط ، انحطاط و اروتیسم را جستجو می کرد ، و پر از تضاد قابل توجه بین لذت های نفسانی ، عجیب گرایی و اسراف از یک سو و ایده های زوال ، هیولا و مرگ از سوی دیگر بود.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب گارگانتوا و پانتاگرول ، فرانسوا رابله ، (قرن شانزدهم)
یکی از ظالمانه ترین کتابهای این لیست نیز یکی از قدیمی ترین آنهاست: کتاب گارگنتوا و پانتاگرول از فرانسوا رابله به قرن 16 برمی گردد و شامل 5 جلد مجزا است که هرکدام از آنها به ماجراها و حوادث غول پیکر گنگانتوا و او می پردازند. پسر Pantagruel. این مجموعه در حالی که اثری کاملاً منحصر به فرد است ، جنبه های خاصی از طبیعت تجربی رنسانس فرانسه را منعکس می کند ، هم از لحاظ فرم و هم از نظر محتوا: این رمان ها با طنز هجوآمیز ، بی پروا و موارد غیراخلاقی خشن و خشونت مشخص می شوند – که منجر به بحث و جدال بزرگی در ابتدای کار می شود. منتشر شده.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

معرفی چند کتاب روانشناسی برای نوجوانان
بیشتر بخوانید

( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

شاهکارهای ادبیات فرانسه

کتاب در جستجوی زمان از دست رفته ، مارسل پروست (1913-1927)
Marcel Proust در جستجوی زمان از دست رفته (1913-1927) در طی مدت تقریباً 20 سال نوشته شده است ، شاهکاری از سبک و اهمیت بی سابقه است. در جستجوی زمان از دست رفته ، با نادیده گرفتن تعاریف بدیع از طرح ، شخصیت و فرم ، در عوض بر به تصویر کشیدن شکل گیری تجربه و حافظه از طریق چند منظر تکامل یافته و درهم تنیده تمرکز دارد. بنابراین ، زندگی بیش از آنکه به عنوان روایتی منسجم و خطی به تصویر کشیده شود ، به عملی آرام و قابل تأمل تبدیل می شود که دائماً از طریق قدرت برانگیزاننده حافظه با گذشته گره خورده است ، ایده ای که در نثر متفکر و رسا پروست ارائه شده است.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب ایندیانا ، جورج ساند (1831)
ایندیانا (1831) توسط جورج سند ، نام مستعار نویسنده زن Amantine Aurore Dupin نوشته شده است ، بسیاری از قراردادهای بدیع قرن نوزدهم ، از جمله مضامین آن از عشق و زنا ، را از طریق چارچوب دیدگاه زن اجرا می کند. قهرمان داستان ایندیانا از ازدواج بی عشق خود ناامید و راضی نیست و آرزوی تحقق عاشقانه را دارد. کشمکش او بین خواسته هایش و قوانین سختگیرانه اجتماعی حاکم بر زندگی او اساس درام است. سند از طریق قهرمان خود موقعیت اجتماعی نابرابر زنان و وابستگی آنها به حمایت مردانه را به بهای خوشبختی شخصی مورد انتقاد قرار می دهد.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب مادام بواری ، گوستاو فلوبر (1856)
شخصیت همنام Madame Bovary (1856) گوستاو فلوبر یکی از پیچیده ترین و تراژیک ترین قهرمانان زن ادبیات مدرن است. زیبا و جذاب ، اما بوواری جهان را از طریق حجاب رمان های عاشقانه و حساسیت های خیالی می بیند که دائماً با زندگی کسل کننده و ولایتی و ازدواج با چارلز بواری بزرگ اما خوش فکر در تضاد است. جستجوی دائمی اما برای زیبایی و تجمل ، او را به بدهی ، زنا و تباهی سوق می دهد ، و تلاش های او برای جدایی آرمان های عاشقانه خود با واقعیت زندگی در کشور با نثر مفصل و دلسوزانه به تصویر کشیده می شود.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

ادبیات کلاسیک
بیشتر بخوانید

کتاب سفر به مرکز زمین ، ژول ورن (1864)
از آنجا که بازار داستان های علمی و تخیلی به طور فزاینده ای تحت تأثیر آثار انگلیسی زبان قرار می گیرند ، فراموش کردن ریشه های کاملاً مشخص اروپایی آن شاید آسان باشد. یک سفر کلاسیک واقعی ، سفر به مرکز زمین (1864) داستان پروفسور آلمانی اتو لیدنبروک را روایت می کند که کد عجیبی را در یک نسخه خطی پیدا می کند که از تونل های آتشفشانی به مرکز زمین منتهی می شود. لیدنبروک که در جستجوی اکتشاف است ، در جستجوی هسته زمین با جانوران عجیب ماقبل تاریخ و خطرات طبیعی روبرو می شود. رمان خارق العاده ورن حتی تا امروز هیجان انگیز و شجاعانه گواه قدرت تخیل و شیفتگی دوره به پیشرفت علمی است.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب شاهکار ، امیل زولا (1886)
همزمان با شکوفایی دنیای هنر در فرانسه در قرن نوزدهم ، آثار ادبی پیرامون زندگی هنرمندان و موسیقی آنها نیز رونق گرفت. امیل زولا ، نویسنده کتاب “شاهکار” (1886) ، با بسیاری از هنرمندان بزرگ آن زمان از جمله آدوارد مانه و پل سزان دوست صمیمی بود. زولا با الهام از هر دو زندگی و آثار آنها ، در شاهکار تصویری دقیق از زندگی این هنرمند در قرن نوزدهم فرانسه و تنش میان هنرمند و جامعه را به تصویر می کشد ، زیرا هنر بیشتر و بیشتر به حوزه عمومی تبدیل می شود و قابل قضاوت است و کالایی سازی( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

کتاب Les Misérables، Victor Hugo (1862)
Les Misérables (1862) که توسط طرفداران خود به عنوان “آجر” و “Les Mis” شناخته می شود ، همچنان یکی از طولانی ترین آثار ادبی است که تاکنون نوشته شده است. Les Misérables گرچه اقدامی دلهره آور است ، اما بخاطر غنای سبک ، ثروت شخصیت های پیچیده و طرح حماسی آن که با مهمترین لحظات تاریخی فرانسه در قرن نوزدهم تلاقی می کند ، امری اساسی است. با تمرکز بر “les misérables” – افراد فقیر ، ناامید و مهجور – با این وجود هوگو از طریق شاهکار خود قدرت رستگاری و مهربانی انسانی را به تصویر می کشد و یک کار همدلی فوق العاده را ایجاد می کند.( شاهکارهای ادبیات فرانسه )

نقد کتاب باغ آلبالو چخوف
بیشتر بخوانید

پایان مقاله شاهکارهای ادبیات فرانسه

ترجمیک خدمات ترجمه فرانسه به فارسی و ترجمه فارسی به فرانسه را به صورت تخصصی ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ترجمه فرانسوی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

باخ کیست؟|سبک موسیقی ارکسترال|تاثیر قوانین جدید بر روند بازار سرمایه|کسب درآمد از اینترنت در خانه|ارتباط رنگ ها با نت های موسیقی|نقد فیلم پرده|بهترین فیلم های کاپولا|نقد فیلم زیبای روز|مراسم اسکار ۲۰۲۱|ونسان ون گوگ|بهترین رمان های جهان

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

20 − شانزده =