صفحه اصلی > ادبیات جهان : آموزش نوشتن بیوگرافی آنلاین | با مثالهای کوتاه | حرفه ای و دیگر بیوگرافی
ads

آموزش نوشتن بیوگرافی آنلاین | با مثالهای کوتاه | حرفه ای و دیگر بیوگرافی

نوشتن بیوگرافی

از کدام سه کلمه برای توضیح شخصیت خود برای یک غریبه استفاده می کنید؟

اگر فقط بتوانید به “انسان با چهره” یا “حرفه ای نیازمند شغل” فکر کنید ، به مکان مناسب آمده اید. یادگیری آموزش نوشتن بیوگرافی آسان نیست ؛ خودتان را در چند کلمه حتی کمتر تعریف کنید. اما هرگز نترسید – می توانید این کار را انجام دهید! چند دقیقه وقت گذاشتن در مورد آنچه که در آن صحبت می کنید فقط یک تمرین نوشتاری عالی نیست ، بلکه یک لحظه روشن کننده پیشرفت شخصی است.

چگونه یک بیوگرافی کوتاه بنویسیم

وقتی اکثر مردم به بیو آنلاین فکر می کنند ، احتمالاً می توانند ابتدا چند نمونه کوتاه کوتاه متداول را نام ببرند. توییتر ، اینستاگرام ، فیس بوک و پینترست همگی فضایی برای شرح مختصری از اینکه شما کی هستید و چه کار می کنید ، دارند. و شما باید از 1-2 خطی که در اینجا به شما داده شده است حداکثر استفاده را ببرید. بیوگرافی رسانه های اجتماعی خود را کوتاه ، شیرین و تنها با مهمترین چیزهایی که یک غریبه باید در مورد شما بداند پر کنید ، مانند:

آموزش نوشتن بیوگرافی

نوشتن بیوگرافی

اسم شما
نقش فعلی شما
هدف نهایی شما
بزرگترین دستاورد شما

آموزش نوشتن بیوگرافی حرفه ای

سایت های حرفه ای مانند LinkedIn ، AngelList ، یا بلندگوی بیوگرافی در یک سایت رویداد ، همگی فضا برای بخش بیوگرافی یا خلاصه دارند. برای هر یک از این موارد ، احتمالاً می خواهید شرح مفصلی از نقش فعلی خود ، آرزوهای حرفه ای و بزرگترین دستاوردها بنویسید. بیوگرافی حرفه ای به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری نسبت به بیوگرافی کوتاه رسانه های اجتماعی ، به ویژه در LinkedIn ، وارد کنید. به طور کلی ایده خوبی است که شامل موارد زیر باشد:

اسم شما
نقش فعلی یا شعار حرفه ای شما
برند یا شرکت شخصی شما
اهداف و آرزوهای شما
2-3 موفقیت چشمگیر و مرتبط شما
یک واقعیت عجیب در مورد شما (اگر مناسب سایت باشد)
چه مواردی را باید در بیوگرافی در محل کار گنجانید
نوشتن بیوگرافی برای وب سایت شرکت ، سیستم منابع انسانی یا نمونه Slack؟ مطمئن باشید که به همکاران خود حس تخصص و تخصص خود را می دهید – و شخصیت خود را!

مکتب اومانیسم
بیشتر بخوانید

شما باید هر چیزی را که می خواهید در یک بیوگرافی حرفه ای وارد کنید در بیوگرافی شرکت خود قرار دهید ، اما از شخصی سازی آن با چند جزئیات شخصی نترسید. سرگرمی ای دارید که دوست دارید؟ کتاب مورد علاقه؟ قهرمان حرفه ای که به دنبالش هستید؟ آنها را اضافه کنید تا به همکاران خود بفهمانید که قبل از همکاری با شما چه کسی هستید.

آنچه باید در بیوگرافی وب سایت خود قرار دهید

بخش “درباره” هر وب سایت شخصی می تواند یک مشکل باشد. تخلیه. یک دردسر شما قبلاً یک وب سایت کامل در مورد خودتان ایجاد کرده اید ، بنابراین جمع آوری قدرت برای نوشتن توضیحات نهایی در مورد اینکه چه کسی هستید و در مورد چیست ، دشوار است.

اما هرگز نترس! بیوگرافی وب سایت شما نیازی به پیچیدگی ندارد ، فقط نیاز به زمینه ای دارد که شما هستید و چه کار کرده اید. این یک فضای بازتر و بزرگتر است ، بنابراین شما می توانید فضایی برای فهرست چند دستاورد و توضیح دلیل اهمیت آنها داشته باشید.

همچنین می توانید یک پاراگراف کوتاه در مورد اینکه در خارج از نه تا پنج سالگی خود چه کسی هستید اضافه کنید. برای این نوع بیوگرافی ، ممکن است بخواهید یک فرم تماس یا ایمیل نیز برای کمک به مشتریان ، کارفرمایان یا همکاران احتمالی در نظر بگیرید. در این صورت ، حتماً یک دعوت به اقدام واضح برای خواننده خود برای تماس با شما در نظر بگیرید.

الگوی زیستی برای استفاده و سفارشی سازی

حتی پس از درک انواع مختلف بایوس ، شروع به کار دشوار است. ممکن است کلمات روان نباشند ، شما به طور کامل نمی دانید که چگونه از بیوگرافی حرفه ای شما استفاده می شود ، یا ممکن است فقط گیر کرده باشید. هرگز نترس! در اینجا یک دستور زیست نامه وجود دارد که می توانید در اکثر سایت ها استفاده کنید.

نام و نام خانوادگی شما: با نوشتن نام خود شروع کنید. این خیلی سخت نبود!
شرکت یا مارک شما: اگر یک شرکت مشاور دارید ، یک مارک تجاری که از آن برای شلوغی خود استفاده می کنید ، یا شرکتی که در حال حاضر در آن کار می کنید ، آن را در لیست بعدی قرار دهید.

داستان ابزوردیست: 5 ویژگی ادبیات پوچ گرایی
بیشتر بخوانید

عملکرد فعلی شما: برای کار چه می کنید؟ شما می توانید عنوان فعلی خود یا یک عبارت کوتاه و توصیفی درباره نقش خود را در اینجا ذکر کنید.

آموزش نوشتن بیوگرافی

آموزش نوشتن بیوگرافی

ستاره شمالی شما: افرادی که بیوگرافی شما را می خوانند نیز می خواهند درک کنند که شما کی هستید. فهرست اهداف کلی ، ارزشها یا بیانیه ای که اخلاق شما را توصیف می کند به آنها کمک می کند تا شما را حتی در یک بیوگرافی کوتاه بشناسند.

سه دستاورد برتر شما: به ویژه در زمینه حرفه ای حرفه ای ، برای نشان دادن آنچه در حرفه خود انجام داده اید به چند دستاورد نیاز خواهید داشت. دو یا سه نقطه عطف بزرگ در حرفه خود را انتخاب کنید (نه بیشتر) ، و آنها را در مرحله بعدی قرار دهید.

نازتر شما (اختیاری): این ممکن است در یک بیوگرافی کوتاه تر برای توییتر یا اینستاگرام ضروری نباشد. اما برای یک وب سایت یا بیوگرافی حرفه ای مشابه ، ممکن است بخواهید یک جمله اضافه کنید که در خارج از محل کار شما توضیح می دهد.

اطلاعات تماس شما (اختیاری): بسته به سایت ، ممکن است بخواهید یک ایمیل ، فرم تماس یا راه آسان دیگری برای دسترسی خوانندگان به شما درج شود. این اطلاعات را در پایان بیوگرافی خود ذکر کنید.

نمونه های کوتاه و حرفه ای بیو

وزن سنگین کوتاه : توییتر جانت موک

بیوگرافی جانت در توییتر هم نقش اصلی او در Pose و هم پروژه های کتاب و پادکست او را توصیف می کند. همچنین اطلاعات تماس و وب سایت حرفه ای وی را فهرست می کند ، در صورتی که پیروانش مایل به تماس با او باشند.

خلاصه های LinkedIn می توانند مانند لیستی از دستاوردها یا لیستی از علایق حرفه ای باشد. مال یوری هیچکدام نیست. در عوض ، او اهداف حرفه ای خود را توضیح می دهد و دستاوردهای مهم خود را ایجاد می کند – ایجاد پایگاه کاربر گرامرلی.

می توان از کارایی بیوگرافی وب سایت حرفه ای جیمی تعجب کرد. جیمی با استفاده از یک عنوان توصیفی در مورد کار خود و یک لیست کوتاه از قابل تشخیص ترین دستاوردهای خود ، می تواند چندین پروژه را در یک فضای نسبتاً کوچک خلاصه کند.

ادبیات کلاسیک
بیشتر بخوانید

4 نکته سریع در نوشتن بیو

حتی با وجود تمام این اطلاعات در مورد نحوه نوشتن بیوگرافی ، نوشتن درباره خودتان هنوز هم دشوار است. حتی برای با اعتماد به نفس ترین فرد ، ارتقاء خود می تواند طاقت فرسا باشد. اما هرگز نترس! چند راه وجود دارد که می توانید بدون آنکه موهای خود را بیرون بکشید ، نوشتن “درباره من” خود را ثابت نگه دارید.

نکته شماره 1: بیش از حد فکر نکنید

بایوس ها معمولاً فرمول دار هستند – و این اشکالی ندارد! برای اکثر بیوگرافی های حرفه ای ، خلاصه های LinkedIn و بیوگرافی بلندگوها در رویدادها ، نیازی نیست که از حد معمول خیلی دور شوید تا برجسته شوید. حتی افزودن صفتی که شخصیت شما را نشان می دهد یا یک دستاورد غیرمعمول می تواند زندگی شما را از جمعیت متفاوت کند. برای نوشتن یک بیوگرافی قاتل نیازی به ایجاد Between The World and Me ندارید.

نکته شماره 2: ارزش خود را به خاطر بسپارید

نوشتن بیوگرافی در سایتی مانند توییتر ، اینستاگرام یا LinkedIn می تواند دلهره آور باشد زیرا در حال حاضر تعداد زیادی بیوگرافی فوق العاده (و افراد!) وجود دارد. اما طعمه مقایسه زیستی نشوید! داستان شما فقط متعلق به شماست و ارزش دارد. بر اصل بودن خود متمرکز شوید و نگران دیگران نباشید.

آموزش نوشتن بیوگرافی

نوشتن بیوگرافی

نکته شماره 3: وقتی شک دارید ، قرض بگیرید

بایوس می تواند تکراری و گاهی حتی خسته کننده باشد. بنابراین اگر ساختاری پیدا کردید که دوست دارید و به نظر می رسد منحصر به فرد به نظر می رسد ، آن را قرض بگیرید! هرگز نباید بیوگرافی یک شخص را کپی کنید – به هر حال ، داستان اوست ، نه شما – اما اگر احساس می کنید گیر کرده اید ، می توانید ساختار را تقلید کنید.

پایان مقاله آموزش نوشتن بیوگرافی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم خواب بزرگ | بهترین فیلم های امیلی بلانت | دوره رنسانس در موسیقی | سریال اوزارک | معرفی فیلم ارتش مردگان | فیلم یک مکان ساکت ۲ | طراحی تخت (Flat design) چیست؟ | معرفی بازی چرخه مرگ | گیم پلی، تریلر، داستان و تاریخ انتشار بازی Deathloop | بهترین فیلم های ایناریتو | نقد و بررسی بازی Watch Dogs 1 |

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 1 =