صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم زیردریایی زرد
ads
ads

نقد فیلم زیردریایی زرد

فیلم زیردریایی زرد

نقد فیلم زیردریایی زرد : ” فیلم زیردریایی زرد ” پس از تابستان عشق اما قبل از وودستاک ، در سال 1968 اکران شد ، زمانی که بیتلز در جهان موسیقی پاپ ایستاد و “هنر روانگردان” چنان نفوذی داشت که مردم روزنامه های زیرزمینی را که با رنگ نارنجی روی کاغذ زرد چاپ شده بودند ، می خوانند.

با مقاله نقد فیلم زیردریایی زرد با بامدادی ها همراه باشید.

نقد فیلم زیردریایی زرد

فیلم زیردریایی زرد

این سال ” فیلم 2001: یک ادیسه فضایی” در تعامل با بلیط رزرو شده با یک وقفه آزاد شد و هیپی ها با دارندگان بلیط در پیاده رو خارج از تئاتر مخلوط می شدند و برای نیمه دوم فیلم دوباره به تئاتر می رفتند تا دراز بکشید ، یا دراز بکشید ، روی زمین و مقابل صفحه ، صاف بنشینید و سفر کوبریک را به یک مکان و مکان از منظر کج نگاه کنید – در حالی که به قول معروف ، آنها را از غوره سنگسار کردند.

” فیلم زیردریایی زرد ” نیز به عنوان “فیلم سر” مورد استقبال قرار گرفت و منجر به مشاهده منتسب به کن کسی شد: “آنها می گویند وقتی سنگسار می شوید بهتر به نظر می رسد. اما این در مورد همه فیلم ها صدق می کند.”

همه اینها خیلی زیاد بود ، سالها پیش ، و اکنون در اینجا نسخه بازسازی شده ” فیلم زیردریایی زرد ” وجود دارد که مانند یک کپسول زمان از دوران قدرت گل می رسد ، با یک شکل گرافیکی که باعث پیدایش پیتر مکس ، رنه ماگریت و ام. سی. اشر برای وام گرفتن یک کلیک مفید دیگر از دهه 1960 ، مانند آب نبات روی صفحه شکوفا می شود و با 11 آهنگ از بیتلز مطمئناً بهترین آهنگ موسیقی را در بین فیلم های انیمیشن دارد.

داستان در لحظه ای از بحران در پپرلند آغاز می شود ، که مورد حمله موسیقی نفرت انگیز موسیقی آبی میانی قرار می گیرد. آنها از قدرت گروهبان نفرت دارند. Pepper’s Lonely Hearts Club Band ، که به یک بله بزرگ الهام بخشیده است تا در کنار غرفه جوانه بزند ، نیازی به ذکر یک عشق برجسته و انواع تزئینات روشن و شاد نیست.

نقد سریال see
بیشتر بخوانید

بنابراین میانی ها با بمب های آبی که رنگ ها را سفید می کند و Pepperland را در حالت انیمیشن معلق به رنگ خاکستری آبی قرار می دهد ، همه چیز را مسدود می کند. اولد فرد ، رهبر ارکستر گروه ، از معالجه Meanie فرار می کند و در زیر دریایی زرد فرار می کند تا از بیتلز کمک بگیرد.

این داستانی است که حتی کودکان خردسال را نیز به خود جلب می کند ، اما همچنین دارای سبک خنده دار آگاهانه ای است که به پیچیدگی روزافزون می افزاید. این روایت و گفتگو به چهار نویسنده (از جمله اریش سگال “داستان عشق”) نسبت داده می شود ، و با این حال لحن کلی لحنی است که جان لنون در کتابهای خود با عنوان “در کتاب خود بنویس” و “یک اسپانیایی در آثار” آن را بیان کرده است. جناس ، دریل ، هوی و هوس و جنب و جوش از جمله:

یک دوچرخه سواری وجود دارد! او دو چشم دارد. باید دوچرخه باشد. این یک کلان دایره المعارف کامل است!

این انیمیشن به کارگردانی تام هالی از طرح های هایز ادلمن ، حرکت کامل ندارد و معمولاً در یک صفحه باقی می ماند ، اما هیچ چیز سخت و محدودی در این زمینه وجود ندارد.

این یک آزادی رنگ و اختراع دارد که هرگز خسته نمی شود و از پارادوکس های بصری لذت می برد. به عنوان مثال بازدید بیتلز از دریای سوراخ ها ، یک منظره پیچیده اشری از سیاه چاله های بیضی شکل را که به نظر می رسد باز یا پایین یا پهلو می شوند ، در نظر بگیرید تا بیتل ها بتوانند در ابعاد مختلف وارد و ظهور کنند.

(رینگو یکی از حفره ها را نگه می دارد و بعداً با به یاد آوردن اینکه “من یک سوراخ در جیبم دارم!” آنها را از یک وضعیت دشوار خارج می کند)

چنین توهمات بعدی در کل فیلم جریان دارد. مورد علاقه من موجودی با دماغ خلااست که هر آنچه را که می تواند برای استنشاق پیدا کند ، خرخره می کند. سرانجام آن از همان فریم شروع می شود ، و همه آن را در بینی خود فرو می برد ، به طوری که روی صفحه سیاه جا مانده است. مکث و سپس توجه موجود به دم خودش معطوف می شود. با بینی خلأ به آن حمله می کند و موفق به استنشاق خود می شود ، پس از آن دیگر هیچ چیز باقی نمی ماند.

نقد فیلم هیولا | نقد فیلم Beast
بیشتر بخوانید

نقد فیلم زیردریایی زرد

فیلم زیردریایی زرد

تصاویر این فیلم از بانک ذهن قرن 20 گرفته شده است. بازدید از نوعی مخزن تصویر را در نظر بگیرید که در آن ما بوفالو بیل ، مریلین مونرو ، شبح ، ماندراک جادوگر و فرانکنشتاین را پیدا می کنیم (که بیدار شد ، مشخص شد جان لنون است). ده ها تصویر در یک راهرو طولانی از درب ها آبشار می شوند ، از جمله سیب بزرگ سبز ماگریت و لوله او. و عکاسی در زندگی واقعی در سکانس های دیگری تعبیه شده است ، از جمله سکانس “Eleanor Rigby”.

این آهنگ ها البته ستون فقرات فیلم هستند و شامل ” فیلم زیردریایی زرد ” ، “النور ریگبی” ، “همه با هم اکنون” ، “هیچ کجا” ، “لوسی در آسمان با الماس” ، “گروهبان. قلبهای تنها پپر” کلوپ باند ، “” همه آنچه شما نیاز دارید عشق است “و (در یک کد عملی زنده) بیتلز شخصاً فریبکاری می کند و” همه با هم اکنون “را می خوانند.

موسیقی متن اصلی فیلم زیردریایی زرد یکپارچه بود و روی دیسک لیزر نادر من از فیلم کمی گل آلود به نظر می رسید. نسخه بازسازی شده ، در استریوی دیجیتالی شش آهنگه ، که در استودیوی افسانه ای Abbey Road بازسازی شده ، با شفافیت و زندگی شکوفا می شود. من توانستم این دو نسخه را به عنوان یک پروژکتور دوستانه که بین آهنگهای اصلی و بازیابی شده به عقب و جلو تعویض شده است مقایسه کنم و استریو دیجیتال مانند کسی است که چراغ ها را روشن می کند.

داستان مرمت ، مانند داستان خود فیلم ، حماسه پیروزی نسبت به آبی آبی در تجارت توزیع است. به طور گسترده ای شناخته شده است که پروژه ” فیلم زیردریایی زرد ” در وهله اول فقط توسط بیتلز تأیید شد زیرا راهی برای خروج آنها از یک معامله سه عکس (بعد از “یک شب سخت” و “کمک!”) ارائه می داد. ) بدون اینکه واقعاً لازم باشد در تصویر سوم ظاهر شود. گفته می شود ورودی آنها حاشیه ای بوده است (آنها حتی صدای خودشان را هم صدا نمی كردند) ، اما وقتی این برش خشن را دیدند آن را خیلی پسند كردند و توافق كردند كه در صحنه نهایی لایو اكشن ظاهر شوند.

نقد فیلم آگیره، خشم پروردگار
بیشتر بخوانید

 فیلم زیردریایی زرد در سال 1968 موفقیت آمیز بود ، اما از آن زمان تاکنون زندگی چندانی نداشته است. گری مایر ، یک مدیر برنامه نویسی برای کانال Sundance ، به من می گوید که این فیلم در سال 1982 از مدار احیای تئاتر خارج شد و 12 سال است که به هیچ وجهی در دسترس نیست (نسخه Laser با 50 دلار در eBay در دسترس است). مایر می گوید این فیلم فقط یک نمایش تلویزیونی داشته است و هرگز از طریق کابل پخش نشده است.

چرا چنین ابهامی برای یک فیلم بیتلز وجود دارد؟ ظاهراً آنقدر کودک دهه 1960 بود که دارندگان حق نسخه برداری آن را یک قطعه تاریخ دار دانستند. خوب ، هر فیلم یک قطعه دوره ای است. این چیزی است که در مورد آنها فوق العاده است. این فیلم در سال 1997 در جشنواره فیلم سانفرانسیسکو احیا شد ، جایی که استقبال این پروژه مرمت را تشویق کرد.

همانطور که مایر به من گفت: “رئیس تولید پس از تولید در MGM ، بروس ماركو ، درگیر ماجرا شد و” فیلم زیردریایی زرد “را به استودیوی Abbey Road Studios برد ، در آنجا آنها موسیقی متن را دوباره ساختند. کیفیت تصویر نیز تمیز شده و به عنوان یک جایزه ، شماره “Hey Bulldog” ، که فقط در انگلیس نشان داده شد ، با قسمت های داستانی که آن را بخشی از داستان می کند ، دوباره درج شده است. “

نتیجه ، مانند “Fantasia” ، یک فیلم انیمیشن مبتنی بر موسیقی برای سنین مختلف است. آهنگ ها به طرز چشمگیری بهتر به نظر می رسند ، و داستان از فوریت عجیب و غریب معمول انیمیشن پرهیز می کند و نشان دهنده همان کم کاری مرده ای است که بیتلز در “یک شب سخت” استفاده کرد.

نقد فیلم زیردریایی زرد

فیلم زیردریایی زرد

شاید به این دلیل که بیتلز چنین قرعه کشی محسوب می شد ، شاید به دلیل شمردن آهنگ ها برای فروش فیلم ، هیچ برنامه ای برای گنگ کردن مطالب یا فروش سخت داستان وجود نداشت. به جای فوریت ساختگی ، هوی و هوس فشرده ای وجود ندارد و فیلم به عنوان جذابیتی ناب وجود دارد که با تصاویر خارق العاده بیان می شود. و سپس آهنگ ها وجود دارد.

نقد فیلم زولا
بیشتر بخوانید

پایان مقاله نقد فیلم زیردریایی زرد

منبع سایت مداد.

بیشتر بخوانید:

فیلم ۳۵۵|تحلیل تابلو گرنیکا|فیلم بلعیدن|بهترین فیلم های چارلی کافمن|فیلم اسب رویایی|انیمیشن رایا و آخرین اژدها|بهترین فیلم های نیکلاس کیج|فیلم چرخش زمان|بهترین کتاب های ادبیات ایتالیا|تحلیل نقاشی اتاق خواب|بهترین فیلم های مارتین اسکورسیزی|نقد فیلم نشانی از شر|نقد فیلم شام من با آندره

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده − 6 =