صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : آموزش بازیگری فیلم از زبان هلن میرن
ads

آموزش بازیگری فیلم از زبان هلن میرن

آموزش بازیگری فیلم

هلن میرن یکی از بزرگترین بازیگران زن دوران ماست – نیازی به ذکر نیست که یک برنده اسکار ، برنده جایزه امی ، برنده جایزه تونی و برنده گلدن گلوب. اگرچه این بازیگر انگلیسی کلاسهای بازیگری سنتی را در یک مدرسه درام شرکت نکرد ، اما دوره آموزشی فشرده ای را در شرکت معتبر Royal Shakespeare لندن گذراند و همچنین یک سال را در شرکت تئاتر تجربی پیتر بروک به جهان سفر کرد. او به خاطر کارش روی صحنه و فیلم معروف است.

با مقاله آموزش بازیگری فیلم از زبان هلن میرن با بامدادی ها همراه باشید.

آموزش بازیگری فیلم

آموزش بازیگری فیلم

تفاوت بین صحنه بازیگری و نمایشگر چیست؟

از نظر تخیل ، بازی در صحنه و روی صفحه یکسان است. اما دو تفاوت بزرگ وجود دارد که از تأثیر تکنیک های بازیگری هنگام بازی در دوربین تأثیر می گذارد. یکی کلوزآپ است – وقتی روی دوربین کار می کنید می توانید از صورت خود به عنوان ابزاری با ظرافت بیشتر استفاده کنید.

روی صحنه ، تماشاگران با فاصله می نشینند و نمی توانند تغییرات ظریف در حالت چهره شما را به همان روشی که می توانند روی صفحه داشته باشند بخوانند. در فیلم ، شما توانایی کنترل بیشتری بر ظرافت های بیان یا تغییر در آهنگ های صوتی را دارید. مورد دیگر کنترل عملکرد شماست. وقتی در یک نمایش هستید ، کاملاً عملکرد خود را کنترل می کنید – نحوه حرکت ، زمان حرکت ، دستور توجه یا انتخاب سکون. در ساخت فیلم ، شما بخشی از کنترل خود را به کارگردان و تدوین گر واگذار می کنید ، که عملکرد شما را از طریق مجموعه ای از عکس ها می سازد.

ضرورت یادگیری فنون آموزش بازیگری فیلم

همه کاره ترین بازیگران حرفه ای خود را وقف یادگیری تکنیک های بازیگری فیلم در حد توان خود می کنند. روند یادگیری تکنیک می تواند کار سختی باشد ، اما برای رها کردن و یافتن آزادی خلاقانه لازم است. در طی فرآیند یادگیری تکنیک فیلم هلن ، او الهام بخش خود را در کتاب مصاحبه با فرانسیس بیکن یافت ، که در آن بیکن بحث می کند که چگونه تسلط بر تکنیک به شما توانایی می دهد لحظاتی از الهام خالص و خارج از کنترل را داشته باشید.

معنی رنگ آبی تیره: مزایا، معایب آبی تیره در طراحی
بیشتر بخوانید

بهترین نکات آموزش بازیگری فیلم فیلم هلن میرن

در اینجا ، هلن چهار نکته برتر آموزش بازیگری فیلم خود را برای بازیگران صفحه به اشتراک می گذارد و به شما یادآوری می کند که درخشان ترین برداشت شما فقط در صورت استفاده از امتیاز قابل استفاده خواهد بود.

1. عکسهای مختلف دوربین را بفهمید

برای موفقیت در دوربین ، باید راههای تیراندازی را درک کنید. با برخی از عکسهای متداولتر دوربین ، درک عمیق تری از چگونگی اطلاع رسانی فریمها و زاویه ها به دست آورید:

نمای نزدیک: یک عکس محکم که جنبه خاصی از شخصیت یا صحنه را بزرگ می کند ، معمولاً حالت های صورت یا حرکات دست. ظرافت در نمای کلیدی کلیدی است. اغلب اوقات برای ایجاد احساس نزدیکی عاطفی استفاده می شود ، اگرچه می تواند با محدود کردن دسترسی مخاطب به صحنه گسترده تر ، زیر متن یا آشفتگی را ایجاد کند.

Mid-shot: یک عکس راحت است که کادر را به طور مساوی با پس زمینه و سوژه ها پر می کند. معمولاً برای به تصویر کشیدن گروههای کوچکی از افراد که درگیر گفتگو هستند یا شلیک دور کمر از یک نفر در عمل ، استفاده می شود.
Wide shot: شات بلندی است که به عقب کشیده می شود تا یک صحنه کامل را نشان دهد که معمولاً با یک لنز زاویه باز انجام می شود. به صحنه هایی فکر کنید که کل ارتش ها راهپیمایی می کنند ، یا جمعیت زیادی در خیابان ها را پر می کنند ، یا اتومبیل از جاده ای زیبا عبور می کند ، یا بازیگری از میان یک جنگل عبور می کند.

برای تمرین مهارت های بازیگری روی دوربین خود ، یک شریک را دعوت کنید تا به شما کمک کند تا با استفاده از این سه عکس مختلف از شما در اجرای مونولوگ خود استفاده کند: شات ویدئو ، شات میانه و کلوزآپ. مونولوگ خود را در هر شلیک به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

توجه داشته باشید که چگونه انجام یک شات از راه دور به شما امکان می دهد از فیزیکی و فضایی که در آن قرار دارید استفاده کنید ، در حالی که آگاهی از شیفت میانی و کلوزآپ از آنچه در چشمان شما و صورت شما رخ می دهد ، است. به این نکته نیز توجه کنید که چگونه برخی از وضعیت بدن و طرز رفتار شما در نمای نزدیک از بین می روند. هر یک را مطالعه کنید. چه تفاوتی با هم دارند؟ چه چیزی را تغییر می دهید؟

نحوه نوشتن فیلم کوتاه : راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

آموزش بازیگری فیلم

آموزش بازیگری فیلم

2. پیگیر داستان باشید

فیلم ها اغلب از دنباله خارج می شوند ، بنابراین ضروری است که آگاهی فعالانه ای از نحوه قرار گرفتن صحنه ها یا عکس های خود در فیلم کلی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که با سرپرست فیلمنامه ، مسئول پیگیری تداوم ، آشنا شوید و آنها می توانند شما را از مکان داستان مطلع کنند. داشتن ایده در مورد سفارش شلیک در ابتدای روز مفید است ، و از اینکه بپرسید اگر گم شده اید عکس بعدی چیست ، نترسید.

3. تکنیک تعادل با احساس

فیلم مستلزم آن است که ذهن شما همزمان در چندین مسیر اجرا شود: مسیر احساسی و مسیر فنی. مظهر تکنیک فیلم این است که بتوانید حس حاد جایی را که از نظر احساسی هستید با حس حسی که دوربین نسبت به شما قرار دارد متعادل کند.

در طول دوران بازیگری شما مواردی وجود دارد که صحنه ها به طور همزمان به بیان احساسی شدید و توانایی فنی نیاز دارند. این جایی است که تفکر دو مرحله ای به شما کمک می کند هر دو لحظه احساسی صحنه را در زمان واقعی بازی کنید ، در حالی که می دانید دوربین دقیقاً کجاست.

4. ایجاد یک آیین

مجموعه های فیلم و تئاترها می توانند مکان های طاقت فرسا و حواس پرتی باشند. برای ارائه بهترین عملکرد خود ، راهی پیدا کنید که حواس پرتی را خاموش کرده و در روند شخصی خود جا بیفتید.

اگر احساس گم شدن یا اضطراب دارید ، سعی کنید مراسمی را ترتیب دهید تا در شخصیت یا لحظه داستان قرار بگیرد – شاید این یک مراقبه یا یک کلمه باشد که با خود تکرار می کنید ، یا شاید به همین سادگی باشد که قبل از آن نیت خود را یادآوری کنید صحنه آغاز می شود. مانند هلن می توانید در نوزادان و سگ ها نیز الهام بگیرید. آنها در هنگام حضور در دوربین بسیار ساده و بسیار حضور دارند که همیشه مسحورکننده هستند. به دنبال آن حالت در خود باشید.

5. روند خلاقیت شخصی خود را انجام دهید

مهم است که به یاد داشته باشید که شما بی نظیر هستید – همه بازیگران بی نظیر هستند ، بنابراین با آنچه نیاز دارید صادق باشید تا بتوانید بهترین کار خود را انجام دهید. شما ممکن است روشی کاملاً متفاوت از آماده شدن برای استفاده از لباس خود داشته باشید. به روند خود پایبند باشید و اجازه ندهید بازیگران دیگر شما را از این کار دور کنند. اگر در صحنه با چالشی مانند یک همبازی که ارتباط برقرار نمی کنید ، تلاش می کنید احساسات خود را به عملکرد خود منتقل کنید – از آنها استفاده کنید ، با آنها مبارزه نکنید.

نکته های مهم در تدوین فیلم
بیشتر بخوانید

آموزش بازیگری فیلم

آموزش بازیگری فیلم

در پایان ، هیچ قانونی وجود ندارد. همانطور که پیش می روید به یادگیری ادامه خواهید داد و بسیاری از کارهایی که در سر صحنه انجام می دهید با تجربه همراه خواهد بود. خود را به این واقعیت بسپارید ، و لذت کار خود را پیدا کنید – خواه قصد بازی در یک فیلم کوتاه را داشته باشید یا در یک فیلم پرفروش هالیوود.

پایان مقاله آموزش بازیگری فیلم

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

پرفروش ترین آلبوم موسیقی جهان | نقد فیلم مسافر قاچاق | ویلیام شکسپیر | ادبیات پست مدرن | کسب درآمد از برنامه نویسی موبایل | فیلم خشکسالی | بهترین فیلم های مگان فاکس | نقاشی گلهای آفتابگردان | بهترین فیلم های جورج لوکاس | بهترین فیلم های مارتین مک دونا | تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای | فیلم مکان ساکت ۳ | نقد فیلم Meander | فیلم پیچ و خم | بهترین کتاب های ادبیات سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − 5 =