صفحه اصلی > هنر و سرگرمی : آموزش باله | نام حرکات و پوزیشن های باله
ads

آموزش باله | نام حرکات و پوزیشن های باله

باله

باله در دوران رنسانس ایتالیا به عنوان نوعی رقص دربار اجتماعی آغاز شد ، اما باله به یک هنر نمایشی با چندین سبک متمایز تبدیل شد.

باله چیست؟

باله نوعی رقص کاملاً فنی است که برای رقصندگان با انگشتان پا (با نام en pointe) به همراه موسیقی کلاسیک اجرا می شود.

باله از زمان ایجاد اولیه در دوران رنسانس ایتالیا و توسعه در دربار فرانسه تحت رهبری لویی چهاردهم گسترش یافته است. امروزه ، چندین سبک رقص باله و تکنیک های یادگیری وجود دارد که اغلب مختص منطقه ای است که در آن آموزش داده می شود. با این حال ، برخی از باله های معروف ، باله های کلاسیک هستند ، مانند فندق شکن و دریاچه قو.

در حالی که برخی از باله ها از افسانه ها استفاده می کنند – به لطف تأثیر دوران رمانتیک ، باله های معاصر به طرح های روایی روشن متکی نیستند. به همین ترتیب ، تولیدات از سرسبز و آراسته ، ساده انگارانه و مینیمالیستی متفاوت است. اما مهم نیست که کدام نوع باله را مشاهده می کنید ، همه بالرین های آموزش دیده همان عناصر بنیادی را یاد می گیرند.

آموزش باله

4 نوع باله

چهار سبک مختلف باله وجود دارد که مسیر حرکت و تکامل فرم هنری را از زمان آغاز در ایتالیا و فرانسه شکل داده است:

باله کلاسیک: یک شکل سنتی از باله ، باله کلاسیک دارای ارکستر کامل و روایت های داستان محور است. حرکات باله کلاسیک اغلب بر بی وزنی و خطوط کشش بالرین تأکید دارد. مجموعه ها روایت نمایش را تکمیل می کنند و رقاصان لباس های پیچیده ای می پوشند. تئاتر باله آمریکا نمونه ای از یک شرکت کلاسیک است و زیبایی خواب و دریاچه قو نمونه هایی از باله های کلاسیک است.

باله رمانتیک: باله رمانتیک در قرن نوزدهم ساخته شد و از دوران رمانتیک الهام گرفت. بسیاری از جنبه های قابل تشخیص از باله ، مانند کار pointe و توتوس ، در این دوران پدیدار شد. باله رمانتیک در روایت های خود بر احساس ، غزل و درام تأکید داشت. این سبک باله منجر به رقصنده های زن بیشتری شد. La Sylphide در گروه باله رمانتیک قرار می گیرد.

جاسپر جان: راهنمای زندگی و آثار جاسپر جان
بیشتر بخوانید

باله نئوکلاسیک: با شروع دهه 1920 ، این سبک ایده های انتزاعی را به عنوان یک واکنش نسبت به رمانتیسم به باله آورد. این تزئینات تزئین شده تزئین شده و عملکرد بیش از حد دراماتیک را از بین برد. استاد باله جورج بالانچین بر این سبک تأثیر گذاشت.

باله معاصر: این سبک عناصر باله کلاسیک و رقص مدرن را با برخی از بازیگری و کارهای میمیک ترکیب می کند. باله مدرن همچنین از کارهای اشاره معمولی استفاده می کند (هرچند گاهی اوقات با پای برهنه اجرا می شود) در حالی که امکان حرکت بیشتر قسمت بالای بدن را فراهم می کند.

6 روش آموزش فنی در باله

به دنبال ایجاد باله در دادگاه فرانسه تحت لوئیس چهاردهم ، این فرم روش های متمایز آموزش را توسعه داد که در کشور و شرکت باله متفاوت است.

روش واگانووا: رقصنده روسی ، آگریپینا واگانووا ، این روش باله را در قرن بیستم خلق كرد. این روش بر انعطاف پذیری ، قدرت و استقامت تأکید می کند. همچنین در اجرا به دست و پا اهمیت یکسانی می دهد. این شامل عناصر باله روسی ، سبک فرانسوی متمرکز از نظر فنی ، ورزشکاری رقاصان ایتالیایی و تأثیرات رمانتیسم است.

تکنیک فرانسوی: باله فرانسوی با تأثیر پیر بوچامپ ، کینگ ، مولیر ، ژان باتیست و لوئی چهاردهم ، که آکادمی رویال د دانس (باله اپرای پاریس فعلی) را تاسیس کرد ، رشد کرد. Beuuchamp پنج موقعیت پایه پا را ایجاد کرد که همه سبک های باله از آن استفاده می کنند. این آموزش روان بودن ، خطوط ظریف و تمیز ، دقت فنی و سرعت بالای پا را برجسته می کند.

روش Cecchetti: این روش باله ایتالیایی به نام Enrico Cecchetti نامگذاری شده است ، در اوایل قرن بیستم ایجاد شد. این تنظیمات بر روی تمام قسمت های بدن است که با هم کار می کنند و برای ایجاد خطوط زیبا از طریق بالون (وقتی بالرین ها هنگام پرش سبک به نظر می رسند) ، ارتفاعات ، تعادل و هشت بند بند (حرکت بازو) ایجاد می شود.

آموزش باله

روش آکادمی سلطنتی رقص (RAD): تامارا کارساوینا ، آدلین ژنه ، ادوارد اسپینوسا ، فیلیپ جی. ریچاردسون ، لوسیا کورمانی و فیلیس بدلز در تأسیس آکادمی سلطنتی رقص ، یک مدرسه باله انگلیسی ، در سال 1920 کمک کردند. ترکیبی از روش های دانمارکی ، روسی ، فرانسوی و ایتالیایی ، این روش به سبک انگلیسی باعث پیشرفت باله کلاسیک می شود. با سرعت کامل و آهسته آموزش داده می شود ، بر کمال و صراحت تأکید دارد. همچنین حرکت آزاد و رقص شخصیت ها را برجسته می کند.

10 تم فیلم کلاسیک با مثال
بیشتر بخوانید

روش بالانسین: از سبک نئوکلاسیک که تکمیل شده است ، روش جورج بالانچین بر حرکات و نه طرح داستان متمرکز است. رقصنده ها معمولاً دست های خم و حالت تعادل ندارند. این روش در کوپلیا مثال زدنی است ، این روش شامل افتادگی های عمیق ، سرعت فوق العاده ، کیفیت رقص ورزشی و پیروت از یک لانگ در موقعیت چهارم (با یک پای راست راست) است.

روش بورنونویل: یک روش آموزش باله دانمارکی است که توسط آگوست بورنونویل ایجاد شده است. این سبک پیروت ها را از موقعیت کم ارتفاع و یک بالون زیبا برجسته می کند.

واژگان ضروری باله

لیست بالایی از اصطلاحات مرتبط با اجرای باله وجود دارد ، اما چند مورد وجود دارد که بسیاری از عناصر اساسی را تشکیل می دهند:

Arabesque: هنگامی که یک پا از بدن پشتیبانی می کند ، در حالی که پای دیگر به صورت افقی و عقب کشیده می شود.
توپ: ظاهر بدون وزن به نظر می رسد و در حین پرش در هوا شناور است و به آرامی فرود می آید و اثر کلی بدون زحمت به نظر می رسد.

Developpé: به معنی “توسعه” است. یک پا را تا سمت زانوی پای ایستاده حرکت داده و به آرامی در هوا گسترش دهید و باسن ها را مطابق با جهت رقصنده بگیرید.

En bas: ترجمه به “low” ، en bas زمانی است که رقاصه بازوهای خود را در موقعیت پایینی قرار می دهد.
aupaulement: هنگامی که رقصندگان باله در زاویه ای نسبت به مخاطب قرار می گیرند. این به معنی “شانه” ترجمه می شود ، که به موقعیت شانه ها در نیمه تحتانی بدن اشاره دارد.

پنج حالت پا: پنج حالت ، با میزان مشارکت ، که پایه و اساس تکنیک باله است. همچنین پنج موقعیت باله برای بازوها وجود دارد.

کار روی زمین: تمرینات گرم کردن که یک رقصنده باله در ابتدای کلاس یا اجرا انجام می دهد ، اغلب در کنار هم.
Into seconde: معمولاً یک روش به سبک کلاسیک ، به قرار گرفتن پاها در موقعیت دوم ، با یک پا بیرون آمدن به پهلو اشاره دارد.

پیروتها: رقاصان وقتی می چرخند که یکی از پاهای خود را بچرخانند در حالی که پای دیگر از زمین خارج شده و در موقعیتی قرار دارد.

نحوه نوشتن فیلم کوتاه : راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

پلی: وقتی رقاصان باله زانوها را خم می کنند و دوباره صاف می کنند ، و پاشنه هایشان محکم روی زمین محکم شده و پاها به هم می خورد.

باله

کار Pointe: وقتی یک رقصنده باله (که کفش pointe پوشیده است) کل وزن خود را بر روی نوک پاهای کاملاً کشیده خود قرار می دهد.

Port de bras: ترجمه شده به “حرکت بازوها” ، و به نحوه حرکت دستان رقصنده بین موقعیت ها اشاره دارد.
مشارکت: اولین حالت از پنج موقعیتی است که در آن پاها از لگن مشخص شده و پاشنه ها در کنار هم قرار دارند.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های ادبیات هلندبهترین فیلم های کیت وینسلت | بهترین فیلمهای جیمز استورات | کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی وب سایت | فصل چهار سریال Stranger Things | مینی سریال The White Lotus | مینی سریال نیلوفر سفید | ۵۰ فیلم جنگی برتر تاریخ | نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی | فیلم سینمایی گرمای بدن

دیدگاهتان را بنویسید

11 − 9 =