امروز برابر است با :19 بهمن 1401
مشاور مالی

راهنمای مشاوران مالی : مشاور مالی چه وظایفی دارد؟

مشاور مالی حرفه ای است که شخص را در زمینه های مختلف زندگی مالی خود ، از حساب بازنشستگی ، برنامه ریزی املاک و موارد دیگر ، به شخص مشاوره می دهد. اگر قصد ورود به این رشته را دارید ، ممکن است به انواع خاصی از آموزش و تجربه نیاز داشته باشید.

مشاور مالی چیست؟

مشاوران مالی افراد حرفه ای هستند که در زمینه های مختلف برنامه ریزی مالی به مردم کمک می کنند. چتر “مشاور مالی” شامل انواع مشاغل از جمله برنامه ریز مالی معتبر (CFP) ، واسطه سرمایه گذاری و امانت داری است. این مشاوران به مردم کمک می کنند تا براساس سلامت مالی فعلی و پیش بینی شده و تحمل ریسک ، برنامه های مالی ایجاد کنند.

مشاوران مالی ممکن است به مشتریان خود کمک کنند تا برنامه های مالی خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ مالی (مانند خرید خانه یا پس انداز برای دانشگاه) ، پس انداز برای بازنشستگی یا سرمایه گذاری در پول خود تنظیم کنند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار این متخصصان را ملزم به رعایت استانداردهای امانتداری می کنند و فقط در جهت منافع مشتری عمل می کنند.

مشاور مالی چه وظایفی دارد

مشاور مالی

مشاور مالی چه کاری انجام می دهد؟

مشاوران مالی سلامت مالی مشتریان خود را ارزیابی می کنند تا به آنها کمک کند تا برنامه های پس انداز و سرمایه گذاری را برای رسیدن به اهداف مالی کوتاه مدت و بلند مدت خود تنظیم کنند. در اینجا برخی موارد خاص وجود دارد که یک مشاور مالی ممکن است به آنها کمک کند.

برنامه ریزی بازنشستگی: پس انداز و برنامه ریزی برای بازنشستگی یکی از رایج ترین روشهایی است که یک مشاور مالی به مشتریان آنها کمک می کند. آنها این کار را با ارزیابی هزینه های منظم شما و مشاوره در مورد بهترین مکان برای سرمایه گذاری پس انداز شما برای کمک به رشد بالقوه پول شما انجام می دهند.

برنامه ریزی استراتژی های سرمایه گذاری: مشاوران مالی مانند کارگزاران سرمایه گذاری ، تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار سهام را ارائه می دهند تا بهترین استراتژی ها و مشاوره سرمایه گذاری را برای پرتفوی سرمایه گذاری مشتری خود توصیه کنند.

نرخ بهره چیست؟
بیشتر بخوانید

برنامه ریزی مالیاتی: مشاوران مالی می توانند به مردم کمک کنند تا مالیات خود را در یک سال تجزیه و تحلیل کنند تا بتوانند پرداخت هایشان را پایین نگه دارند و از بازده مالیاتی خود بیشترین بهره را ببرند.

برنامه ریزی املاک: مشاوران مالی معمولاً به مشتریان خود کمک می کنند تا در صورت مرگ یا از دست دادن نمایندگی ، چه اتفاقی برای دارایی یا سایر امور مالی آنها می افتد.

فروش کالای بیمه: با داشتن مجوز مناسب ، مشاوران همچنین می توانند به عنوان نمایندگی بیمه ، فروش معلولیت و بیمه عمر فعالیت کنند.

مدیریت ثروت: مشاوران مالی خاصی (به طور خاص مدیران دارایی) به مشتریان خود کمک می کنند تا سرمایه گذاری کنند و سرمایه های زیادی را در نظر بگیرند. مدیران دارایی معمولاً مسئولیت برخورد با مشتریانی با مشخصات بالا یا با ارزش خالص را دارند.

مشاور مالی چه وظایفی دارد

مشاور مالی چه وظایفی دارد

چگونه مشاور مالی شوید

بسته به نوع تخصصی که می خواهید تمرکز کنید ، مسیرهای مختلفی برای تبدیل شدن به یک مشاور سرمایه گذاری وجود دارد. در اینجا مروری گسترده بر یک مسیر دستیابی به مشاور مالی است.

مدرک لیسانس بگیرید. مشاوران مالی باید دارای مدرک لیسانس باشند. اخذ مدرک چهار ساله در رشته ای مانند امور مالی یا اقتصادی می تواند به درک بیشتر شما از دانش عمومی مورد نیاز مشاوره مالی کمک کند. شما نیازی به داشتن مدرک لیسانس در رشته ای مرتبط با امور مالی ندارید ، اما می تواند به شما کمک کند تا با آزمون ها و تجربیات عملی برای موفقیت آماده شوید.

اگر ادامه تحصیل باعث پیشرفت شما در رشته شما می شود ، می توانید مدرک کارشناسی ارشد مانند کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) را نیز کسب کنید تا چشم انداز شغلی خود را در شرکت های خاص بیشتر کنید.

تجربه کارآموزی کسب کنید. یافتن کارآموزی در یک زمینه مرتبط می تواند به شما کمک کند تا تجربه و دانش لازم را برای درک اینکه چگونه یک مشاور می تواند نیازهای مالی مشتری خود را برآورده کند ، کسب کنید. در صورت امکان ، سعی کنید چند تجربه مختلف در زمینه های مرتبط بدست آورید تا ببینید کدام بخش بیشتر به شما مناسب است.

کسب درآمد از فروشگاه آنلاین
بیشتر بخوانید

مسیر شغلی خود را انتخاب کنید. مشاوره مالی به یک زمینه کلی از خدمات برنامه ریزی مالی تعلق دارد. اگرچه مشاوران و برنامه ریزان می توانند چند زمینه را پوشش دهند ، اگر بخواهید تعیین کنید که کدام منطقه با مجموعه مهارت های خاص یا علایق شما متناسب است ، تمرکز روی یک منطقه خاص از مطالعه می تواند مفید باشد.

اگر می خواهید به افراد روزمره کمک کنید تا امور مالی شخصی خود را برنامه ریزی کنند ، یک برنامه ریز مالی شوید. اگر می خواهید به مشتریان برجسته کمک کنید ثروت خود را مدیریت کنند ، به عنوان مدیر ثروت دنبال کنید. مگر اینکه می خواهید یک مشاور عمومی باقی بمانید ، رشته مورد نظر خود را محدود کنید تا دریابید کدام حرفه برای شما مناسب است.

گواهینامه های خود را دریافت کنید. بسته به کارفرمای خود (یا اگر قصد فروش محصولات سرمایه گذاری را دارید) ، برای تبدیل شدن به یک مشاور مالی مجاز ، مجبور به دریافت مجوزهای خاصی از سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) هستید.

اگر می خواهید مشاوره ویژه مالی بیشتری را بدست آورید ، مانند تبدیل شدن به یک برنامه ریز مالی معتبر (CFP) یا مشاور سرمایه گذاری ثبت شده ، ممکن است مجبور شوید در برخی از امتحانات صدور گواهینامه شرکت کنید. برخی از مشاوران مالی نیز به عنوان حسابداران رسمی (CPA) کار خود را شروع می کنند ، که می تواند یک صفحه راه اندازی مفید برای تبدیل شدن به یک مشاور مالی باشد.

مشاور مالی چه وظایفی دارد

مشاور مالی

جستجو برای مشاغل به دنبال موقعیت هایی در شرکت های کارگزاری ، شرکت های برنامه ریزی سرمایه گذاری یا سایر کارفرمایان مستقر در امور مالی باشید که بتوانند تجربه سطح بالایی را در زمینه مورد نظر شما ارائه دهند. شبکه خود را هر زمان ممکن گسترش دهید و اطمینان حاصل کنید که در مورد هر موقعیت کاملا تحقیق کرده اید تا بدانید که دقیقاً هر شغل چه نتیجه ای دارد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

ونسان ون گوگ

فیلم ۱۰۰ روز برای زندگی

نقاشی سگ های پوکر باز

انیمیشن رایا و آخرین اژدها

بهترین فیلم های جولیا رابرتز

بهترین فیلم های وسترن

کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا
بیشتر بخوانید

نقد و بررسی فیلم nomadland

بهترین فیلم های پل توماس اندرسون

معماری پست مدرن : ۴ عنصر معماری پست مدرن

فیلم ۱۲ مرد خشمگین

یادداشت تفاهم چیست ؟ راهنمای تفاهم نامه

مذاکره حقوق | تعیین حقوق و درخواست افزایش حقوق

کسب درآمد از اسپاتیفای

کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه بیندازید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هشت =