امروز برابر است با :12 خرداد 1402
نوشتن آهنگ

آموزش نوشتن آهنگ | با نکاتی از آرمین ون بورن

اگر می خواهید تکنیک های ترانه سرایی برای شروع نوشتن آهنگ را بیاموزید ، کمک می کند تا به متخصصانی رجوع کنید که بر بلوک ترانه سرا غلبه کرده و ده ها بازدید داشته اند. آرمین ون بورن دی جی موسیقی رقص ، تهیه کننده ضبط ، ریمیکسر و صاحب لیبل از هلند است.

با مقاله آموزش نوشتن آهنگ با بامدادی ها همراه باشید.

آرمین در طول زندگی حرفه ای خود 12 بار جایزه DJ ، 27 جایزه بین المللی موسیقی رقص را از آن خود کرده و توسط DJ Mag پنج بار چهار بار متوالی به عنوان DJ شماره یک انتخاب شده است. آرمین چهارمین هنرمند ترنس بود که نامزد گرمی را برای تک آهنگ 2014 “This Is What It Feels Like” با حضور Trevor Guthrie دریافت کرد.

اما در حالی که آرمین غیرقابل انکار یک متخصص است که می داند چگونه این جرقه خلاقانه را پیدا کند و شروع به نوشتن آهنگ کند ، وقتی شروع به کار در یک آهنگ جدید می کند ، به متخصصان خود متوسل می شود: آهنگسازان موسیقی کلاسیک اولین منبع الهام آرمین ، دروس پیانو است که هر روز می آموزد.

در آن درس ها ، آرمین آهنگ ها و موسیقی کلاسیک را جستجو می کند. ممکن است به نظر دور از ترنس و آهنگ های مترقی خانگی باشد که با آن شناخته شده است ، اما آرمین می گوید که این آکوردهای اساسی و کلاسیک با روح او صحبت می کنند.

به گفته آرمین ون بورن ، در اینجا نحوه کشف ایده های جدید ، الهام گرفتن و شروع به نوشتن آهنگ است.

آموزش نوشتن آهنگ

آموزش نوشتن آهنگ

1. با آهنگی که دوست دارید شروع کنید

آهنگی را که دوست دارید بردارید ، آن را شکسته و برای قسمتهای اساسی آن کاربردهای جدیدی پیدا کنید. آرمین نشان می دهد که چگونه بخشی از “Gymnopédie No. 1” اریک ساتی را می توان به دو وتر ساده تقسیم کرد. این آکورد ها را می توان به روش های مختلف نواخت و می توان از پیشرفت ها و ملودی های وتر جدید الهام گرفت.

آرمین می گوید: “برخی از این طناب هایی که صدها سال پیش اختراع شده اند هنوز بسیار تازه و تازه هستند.” “این واقعا می تواند روح من را لمس کند.”

آشنایی با موسیقی آلترناتیو راک
بیشتر بخوانید

2. بر اساس آن آکوردهای اساسی کار کنید

هنگامی که آکورد اصلی خود را دریافت کردید ، وقت آن است که شروع به ساختن آنها برای خود کنید. این یک رکن اساسی در ترانه سرایی است: الهام گرفتن از کسانی که قبل از شما بودند و ایجاد آن در چیز جدید.

بنابراین کمی بازی کنید! سعی کنید همه آنها را با هم بازی کنید یا آنها را با سفارش های مختلف بازی کنید یا حتی آنها را به عقب بازی کنید تا ببینید آیا چیزی به سمت شما پرش می کند. روده خود را در این مرحله دنبال کنید – موسیقی به همان اندازه که در مورد علم است (یا شاید حتی بیشتر) مربوط به غریزه است.

3. این کار را اشتباه انجام دهید – با هدف

در حالی که آرمین معتقد است داشتن درک اساسی از تئوری موسیقی مفید است ، اما پیشنهاد می کند با آکوردهایی که از نظر موسیقی نادرست هستند آزمایش کنید. چیزی در مورد صداهای نامتعارف می تواند شما را الهام بخشد. با آکورد هایی با صدای اشتباه بازی کنید – آنها را ضبط کنید ، معکوس کنید ، جلوه هایی اضافه کنید – تا زمانی که چیزی را پیدا کنید که به نظر شما درست می آید ، حتی اگر از نظر فنی درست نباشد.

آموزش نوشتن آهنگ

آموزش نوشتن آهنگ

4. به آهنگ های Cappella اضافه کنید

البته الهام گرفتن از آهنگ های عالی فقط از آثار کلاسیک نیست. اکنون موسیقی زیادی وجود دارد ، بنابراین به دنبال چیزی بروید که مستقیماً با شما صحبت کند. به عنوان مثال ، آرمین پیشنهاد می کند که یک آهنگ cappella مهیج را بگیرید و سعی کنید آکورد ، ملودی و آهنگ های ریتمی متناسب با آن را بنویسید. وقتی آهنگ را از این طریق انجام می دهید چه تفاوتی دارد؟ ساختار آهنگ چگونه تغییر می کند؟ کدام یک از مراحل ترانه سرایی بیشتر با شما صحبت می کند؟

5. از DAW خود استفاده کنید

منبع دیگری از الهام را می توان درست در ایستگاه کاری صوتی دیجیتال (DAW) خود یافت. به کتابخانه حلقه ها و ایستگاه از پیش تنظیم شده DAW خود بروید و ترکیب های صوتی مختلف را امتحان کنید تا جایی که چیزی جالب به گوش شما برسد. ایده آهنگ خود را ضبط کنید تا بعداً ذخیره شود. شما هرگز نمی دانید چه زمانی آزمایش DAW شما می تواند پایه و اساس یک آهنگ جدید باشد.

معرفی موسیقی سنتی ایران
بیشتر بخوانید

6. یک ابزار جدید بگیرید

اگر می خواهید خود را بیش از پیش تحت فشار قرار دهید ، آرمین توصیه می کند با برداشتن ابزاری که با آن آشنایی ندارید و دو نت ، کاملاً خارج از منطقه راحتی خود بروید. اگر همیشه با پیانو آهنگ می سازید ، گیتار بگیرید. یا اینکه گیتار کار شماست ، یک زرد ماهی را بردارید. الهام می تواند از منابع بسیاری حاصل شود و گاهی اوقات منابع ناشناخته می توانند بیشتر شما را خوشحال کنند.

7. همکاری کنید

برخی از بهترین هنرها – و بهترین آهنگ ها – نتیجه همکاری است. آرمین برای تهیه ملودی و آکورد های خود با تهیه کننده Benno de Goeij همکاری نزدیک دارد. پس از گذر از طرح کلی مراحل بالا ، او باید موسیقی را قبل از تحویل دادن ، کمی پاک کند. وی آکوردهای خود را با سرعت کمتری ضبط می کند تا نواختن آنها راحت تر باشد ، سپس سرعت BPM پروژه را سرعت می بخشد ، با ویرایش داده های MIDI اشتباهات را پاک می کند و یادداشت های خود را کمی می کند. كوانتاسيون فرآيند همسو كردن يادداشت هاي ضبط شده با شبكه تمپو براي موقعيت هايي است كه زمان بندي مناسب لازم است.

پس از انجام این کار ، او بنو را به همکاری دعوت می کند. روند آنها بسیار ارگانیک است و به آزمایش متکی است – آنها بازی را ادامه می دهند تا زمانی که صداها و ایده های موسیقی الهام بخش آنها هستند.

آموزش نوشتن آهنگ

نوشتن آهنگ

8. فراموش نکنید که به طور منظم پس انداز می کنید

عادت کنید به طور منظم پس انداز کنید و از کار خود پشتیبان تهیه کنید. آرمین توصیه می کند هر 2–3 دقیقه و اغلب با شماره نسخه های مختلف صرفه جویی کنید. شماره نسخه ها به شما امکان می دهد به راحتی به پیش نویس های اولیه آهنگ های خود دسترسی پیدا کنید ، بنابراین می توانید برخی از جادوهای موسیقی را که ممکن است از دست داده باشید دوباره ضبط کنید یا میکس های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. Time Machine و Carbon Copy Cloner هر دو از ابزارهای پشتیبان مفید هستند. پروژه های شما هنر شما هستند – باید به خوبی محافظت شوند.

آموزش گیتار : راهنمای مبتدیان برای آکورد و انواع گیتار
بیشتر بخوانید

پایان مقاله آموزش نوشتن آهنگ

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم دفترچه امید بخش

نقد فیلم برف شکن

معرفی سبک موسیقی کانتری

نقد کتاب وقتی نیچه گریست

کسب درآمد از فارکس

نقاشی گلهای آفتابگردان

فیلم روانی

راهنمای رگتایم : موسیقی رگتایم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =