صفحه اصلی > دکوراسیون : راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی
ads

راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی

خانه های ییلاقی

راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی : 

خانه های ییلاقی دارای سابقه ای منحصر به فرد در معماری هستند و هنوز هم در میان سبک های مسکن محبوب ترین هستند که امروزه خریداران به دنبال آن هستند. خانه های ییلاقی خانه هایی هستند که به راحتی نگهداری می شوند و در طول این سالها تجدید حیات زیادی داشته اند و به آنها احساس مدرن و سفارشی بخشیده است.

خانه ییلاقی چیست؟

یک خانه ییلاقی یک خانه کوچک از نوع کلبه ای است که معمولاً به عنوان یک خانه یک طبقه و بدون پله ساخته می شود. خانه های ییلاقی به طور معمول دارای سقف های شیب دار ، پلان های طبقه باز ، پنجره های جلو بزرگ و ایوانهای جلویی گسترده هستند. بسته به سبک ، خانه های ییلاقی می توانند بیش از یک داستان داشته باشند. جنبش هنرها و صنایع دستی خانه های ییلاقی به سبک آمریکایی را در اوایل قرن بیستم برجسته کرد و انواع این سبک همچنان توسط صاحبان خانه ها در سراسر جهان دنبال می شود.

خانه های ییلاقی

تاریخچه خانه های ییلاقی چیست؟

خانه ییلاقی مدرن از کلبه های تک طبقه ای که در قرن نوزدهم در هند رایج بود اقتباس شد. اولین نسخه از خانه ییلاقی مدرن در بنگال برای افسران انگلیسی در زمان اشغال هند توسط استعمار بریتانیا ساخته شد. افسران اشغالگر انگلیسی کارگران منطقه ای را برای ساخت خانه های کوچک و اقتصادی تک طبقه به سبک بنگلا (یا بانگالا) استخدام کردند ، یک کلمه هندوستانی به معنی “متعلق به بنگال”. این خانه های ییلاقی با ارتفاع کم و ایوانهای وسیع و سرپوشیده برای سایه انداختن ساکنان از آفتاب داغ ساخته شده بودند.

در اوایل دهه 1900 ، خانه ییلاقی به سبک معماری غالب در ایالات متحده تبدیل شد. محبوبیت خانه های ییلاقی تا سه دهه آینده به دلیل تأثیرات جنبش هنرها و صنایع دستی آمریکا افزایش می یابد ، که از زیبایی شناسی ساده تری نسبت به سبک التقاطی ویکتوریایی جنبش هنر و صنایع دستی بریتانیا برخوردار است.

خانه های ییلاقی

ویژگی خانه های ییلاقی چیست؟

در حالی که انواع خاصی از معماری خانه های ییلاقی ممکن است در زیبایی ظاهری آنها کمی متفاوت باشد ، خانه های سنتی به سبک خانه های ییلاقی به سبک صنایع دستی آمریکایی دارای مجموعه ای از ویژگی های متمایز هستند ، مانند:

معبد انگکور وات: 4 ویژگی معبد آنگکور وات
بیشتر بخوانید

اندازه کوچک. خانه ی ییلاقی معمولاً یک خانه کوچک یک طبقه است. با این حال ، یک طبقه دوم (یا نیم طبقه) ممکن است در بالای سقف شیب دار آن ساخته شود. اتاق خواب ها اغلب در طبقه همکف و اتاق نشیمن در مرکز چیدمان قرار دارند.

تعادل لازم نیست جلوی یک خانه ی ییلاقی متقارن باشد ، اما اغلب نسبتهای متعادل را ارائه می دهد. ایوان یک خانه ییلاقی کلاسیک صنایع دستی معمولاً محصور نیست و دارای ستون های ضخیم تکیه گاه است که معمولاً مربع شکل یا مخروطی هستند.

پلان های طبقه باز خانه های ییلاقی معمولاً دارای مساحت مربع کوچک و حداقل فضای ذخیره سازی هستند. طرح های مسکن به سبک خانه های ییلاقی اغلب دارای اتاق هایی هستند که به جای راهروها مستقیماً به یکدیگر متصل می شوند.

ایوان جلویی بزرگ با طاقچه. یکی از بارزترین ویژگی های خانه ییلاقی ایوان است که معمولاً با سقفی شیب دار پوشانده شده است.

پنجره های فراوان. خانه های ییلاقی سنتی معمولاً دارای پنجره های دو آویز یا یک آویز هستند. با این حال ، خانه های ییلاقی به سبک صنایع دستی مدرن ممکن است شامل پنجره های پنجره یا یک پنجره بزرگ خلیج باشد.

خانه های ییلاقی

5 نوع خانه ییلاقی

در حالی که خانه ییلاقی Craftsman (که به خانه ییلاقی آمریکایی نیز معروف است) به سبک یک خانه ییلاقی کلاسیک اشاره می کند ، انواع مختلفی از ساختمان های مسکونی ییلاقی وجود دارد که هر صاحب خانه می تواند بخرد یا بسازد ، مانند:

کالیفرنیا: در طراحی خانه ی ییلاقی کالیفرنیا از گچ و چوب استفاده می شود که اغلب دارای نمای جانبی هستند. این خانه یک طبقه ییلاقی دارای سقف شیب دار ، ایوان بزرگ با طاقچه های بلند و پلان طبقه باز است. معماران معمولاً از آجر برای ساختن این سبک مسکن استفاده نمی کنند. گچ و چوب مصالح ساختمانی ترجیح داده می شوند که اغلب دارای نمای جانبی هستند. معماران چارلز سامنر گرین و هنری ماتیس گرین پیشگام خانه هایی به سبک خانه های ییلاقی در کالیفرنیا بودند که مناسب آب و هوای کالیفرنیای جنوبی بود.

شیکاگو: خانه های ییلاقی شیکاگو ساخته شده از آجر معمولاً دارای یک طبقه و نیم در بالای یک زیرزمین هستند و پله ها از سطح خیابان به ایوان منتهی می شوند. خانه های ییلاقی شیکاگو ممکن است دارای پنجره های خوابگاه و یک اتاق جلویی محصور باشند ، در حالی که ورودی راه پله در کنار خانه واقع شده است. این سبک مسکن مستطیلی است و معمولاً دارای یک زیرزمین کامل است.

حصار حریم خصوصی افقی: 4 مرحله برای ساخت حصار افقی
بیشتر بخوانید

خانه های ییلاقی

مأموریت: یک خانه ییلاقی به سبک Mission با طاقچه های وسیع و آویزان و سقف های نمایان شده دارای سقف لبه دار یا شیروانی است. آنها همچنین ممکن است گچ بری صاف یا نمای پلاستیکی و سقف کاشی به سبک اسپانیایی داشته باشند.

تودور: به نظر می رسد که با موضوع خانه ی ییلاقی متناقض است ، خانه ییلاقی به سبک تودور دارای کارهای طراحی پیچیده تری است ، مانند دودکش های پیچیده ، درهای دقیق و روکش دیوار. خانه های ییلاقی تودور دارای سقف های شیب دار و شیروانی هستند و پنجره های بلند و باریک با نیم چوب. خانه های ییلاقی تودور طراحی معماری قرون وسطایی را با طرح ساده یک خانه ییلاقی استاندارد آمیخته است.

Prairie: طراحی شده توسط گروهی از معماران شیکاگو معروف به مدرسه پریری (از جمله فرانک لوید رایت) ، این سبک دارای پایه هایی است که از سقف ایوان ، دودکش های مسطح ، مصالح دیوار متضاد و پنجره هایی به سبک پریری پشتیبانی می کند. فضای داخلی ممکن است دارای تیرهای سقفی و چوب افقی باشد.

زندگی در یک خانه ییلاقی چیست؟

مسکن به سبک خانه های ییلاقی ممکن است دنج باشد ، اما مزایای زیادی دارد:

آنها برای تحرک مناسب هستند. از آنجایی که خانه های ییلاقی اغلب پله ندارند ، برای افراد دارای محدودیت جابجایی ، سهولت جابجایی دارند. طراحی بدون راه پله برای صاحبان خانه هایی که فرزندان کوچکتر دارند و می خواهند از هرگونه تصادف مربوط به راه پله جلوگیری کنند مفید است.

تعمیر و نگهداری راحت تر سقف های خانه های ییلاقی پایین تر از سطح زمین هستند و دسترسی به آنها برای تمیز کردن ناودان ها و دیگر بازسازی های معماری راحت تر است.

آنها می توانند حریم خصوصی بیشتری را ارائه دهند. خانه های ییلاقی اغلب در قسمتهای بزرگ در محله های حومه ساخته می شوند. این فاصله اضافی حریم خصوصی بیشتری نسبت به خانه های انباشته شهر برای صاحبان خانه فراهم می کند. بسیاری از صاحبان خانه های ییلاقی برای تقویت حریم خصوصی ، درختچه و سایر شاخ و برگ ها را در اطراف این ملک قرار می دهند.

زندگی در خانه ییلاقی چیست؟

در حالی که خانه های ییلاقی دارای مزایای زیادی هستند ، دارای معایب منفی نیز هستند ، از جمله:

7 نوع کفپوش چوبی: راهنمای کفپوش چوبی
بیشتر بخوانید

فاصله کافی از اتاق وجود ندارد از آنجا که همه اتاق ها در یک طبقه قرار دارند ، ایجاد فاصله بین اتاق نشیمن و اتاق خواب می تواند چالش برانگیز باشد. با سقف کم و دیوارهای باریک داخلی ، صدا به سرعت در سراسر این نوع مسکن حرکت می کند. برخورد با افزایش سطح سر و صدا می تواند برای خانواده هایی با فرزندان خردسال یا ساکنان با برنامه های مخالف دشوار باشد.

عدم امنیت. خانه های ییلاقی خانه های کم ارتفاع هستند ، به این معنی که پنجره ها به راحتی قابل دسترسی هستند. این عدم امنیت می تواند نگرانی قابل توجهی برای برخی از ساکنان باشد ، به ویژه در تابستان ، هنگامی که بسیاری پنجره های خود را برای تهویه باز می گذارند.

خانه های ییلاقی

اندازه می تواند یک مسئله باشد. صاحبان خانه هایی که قصد دارند خانواده های خود را افزایش دهند ممکن است به اتاق های بیشتری و فضای نشیمن بزرگتری نسبت به یک خانه ییلاقی معمولی نیاز داشته باشند.

پایان مقاله راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم رودخانه سرخ | نقد فیلم عروس فرانکنشتاین | نقد فیلم توهم بزرگ | فیلم پسران در گروه | نقد فیلم دلشدگان | نقد و بررسی بازی Metro Exodus | تعریف رپرتوار در موسیقی | نقد سریال see | نقد و بررسی بازی Battlefield 3 | نحوه تبدیل تصاویر به وکتور |

دیدگاهتان را بنویسید

16 + 2 =