صفحه اصلی > دکوراسیون : 5 عنصر طراحی داخلی اسکاندیناوی
ads

5 عنصر طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی یک سبک طراحی داخلی حداقل و بدون درهم و برهم است که بر فضاهای مطبوع ، نور طبیعی و خطوط تمیز تأکید دارد.

طراحی داخلی اسکاندیناوی چیست؟

طراحی داخلی اسکاندیناوی سر و صدا غیر ضروری را برای تمرکز بر فرم ، عملکرد و زیبایی ساده در دکوراسیون منزل برمی گرداند. طراحی های ساده و تمیز در کف نمایشگاه های مبلمان محبوب اغلب بر اساس طراحی اسکاندیناوی انجام می شود. جنبش طراحی اسکاندیناوی ریشه در کشورهای شمال اروپا نروژ ، دانمارک و سوئد دارد و در دهه 1930 در آنجا تحقق یافت.

آموزش طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی اسکاندیناوی تا دهه 1950 محبوبیت جهانی نداشت. در آن دهه جایزه Lunning جایزه دادن به طراحان برجسته اسکاندیناوی را آغاز کرد ، که برای ایجاد ایده آل ها و حرکت طراحی اسکاندیناوی در سطح بین المللی بسیار حیاتی بودند. برخی از هنرمندان و طراحان برجسته فنلاندی ، سوئدی و دانمارکی که برای این جنبش مهم هستند عبارتند از: آلوار آلتو ، آرمی راتیا ، کاج فرانک ، برونو ماتسون ، آرن جاکوبسن ، پول هنینگسن ، هانس وگنر ، بورگ موگنسن و ورنر پانتون.

با تمرکز زیاد بر عملکرد ، این سبک طراحی ضمن گرایش به دگرگونی ، به مدرنیسم و ​​مینیمالیسم گرایش دارد. سبک طراحی اسکاندیناوی هدف این است که راهی برای زندگی پایدارتر و هماهنگ با یکدیگر فراهم کند.

5 عنصر طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی در بین طراحان داخلی و کسانی که به دنبال ظاهری شیک و در عین حال تمیز در فضای زندگی یا محیط کار خود هستند بسیار محبوب است. با توجه به علاقه مجاور به سبک hygge و bauhaus ، مهم است که درک کنیم چگونه و چرا این ایده آل های طراحی با فرهنگ های شمال اروپا مرتبط هستند.

ارجاعات به تاریخ اسکاندیناوی: سبک زندگی اسکاندیناوی بر پرورش زندگی متمرکز ، شاد و دارای استرس کمی متمرکز است. عدم شلوغی و تأکید بر موارد کاملاً کارآمد و ساده ، این نگرش را به همراه دارد.

تأکید بر مواد آلی: اشکال ارگانیک ، مواد طبیعی و طرح های راحت و تمیز ، لایه ای از عناصر برجسته سبک طراحی اسکاندیناوی هستند. سبک طراحی اسکاندیناوی از فرهنگ زندگی در جوامع کوچک روستایی نشأت می گیرد که نیاز به اتکا به مواد طبیعی دارد.

راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی
بیشتر بخوانید

طراحی مینیمالیستی کمتر است: خطوط ساده و تمیز و پروفیل های باز ، سبک طراحی اسکاندیناوی را مشخص می کند. طراحی اتاق ها اغلب نور طبیعی ملایم از چراغ های آویز را تأمین می کند و به طور کلی رنگ های خنثی را در بر می گیرد.

طراحی مبلمان الهام گرفته از طبیعت: مواد سازگار با محیط زیست مانند کنده درختان ، پوست حیوانات و سرسبزی نیز عناصر اصلی طراحی اسکاندیناوی هستند. در طول تاریخ اسکاندیناوی ، مردم از هر ماده ای برای ساخت خانه های زیبا و کاربردی استفاده می کردند.

دلگرمی و رضایت خاطر: از جنبش طراحی اسکاندیناوی ، مفهوم hygge ، سبک دانمارکی / نروژی بودن که آرمان های سلامتی و رضایت را ارتقا می دهد ، متولد شده است. گرچه لزوماً نمی توانید یک فضای پر از وسایل نقلیه طراحی کنید ، اما طراحی اسکاندیناوی می تواند احساسات لذت بخشی را که برای استفاده از وسایل ضروری ضروری است تشویق کند.

آموزش طراحی داخلی اسکاندیناوی

آموزش طراحی داخلی اسکاندیناوی

4 ایده طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی یک خانه در اسکاندیناوی می تواند مهارت و تمرکز زیادی داشته باشد ، و این را به یک سبک مناسب برای کسانی که دوست دارند محصولات دست ساز و پایدار را در طراحی خانه های خود بگنجانند ، تبدیل می کند. در اینجا چند نکته برای شروع وجود دارد:

شلوغی و آشفتگی را پاک کنید: پذیرفتن طراحی مینیمالیستی به معنای ساده سازی فضای شما است ، بنابراین اگر نیازی به آن ندارید ، از آن استفاده کنید یا آن را واقعاً بخواهید ، نیازی به حضور در خانه شما نیست. شلوغی را پاک کنید ، چند دیوار سفید رنگ کنید ، پنجره ای باز کنید و تازه شروع کنید.

طبیعت را در آغوش بگیرید: طراحی اسکاندیناوی بر ترکیب مواد طبیعی در مبلمان بزرگ یا طرح های جدید تأکید دارد. میز قهوه خوری درخت ، یا یک قالیچه مویی را به عنوان نقطه کانونی طراحی اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید ، یا شاخ گوزن را به عنوان جاکفشی در نظر بگیرید.

Go boho: خطوط تمیز و پالت های رنگ نرم طرح اسکاندیناوی را با الگوی سرگرم کننده مخلوط کنید. تلفیق سبک ساده اسکاندیناویایی با اندکی زیبایی بوهمی با روحیه آزاد می تواند هماهنگی فوق العاده عملکرد و سبک را ایجاد کند.

موزه کازا باتلو : تاریخ مختصر کازا باتیو
بیشتر بخوانید

hygge incorporate: رعایت اصول hygge هنگام طراحی فضایی به سبک اسکاندیناویایی. چه عناصر کاربردی هنوز لذت و راحتی فوق العاده ای برای شما به ارمغان می آورند؟ یک فرش منطقه گوسفند ، بالش های پرتاب بافت ، پتو پرتاب دنج یا یک کاناپه چرمی مجلل می تواند فضای شما را راحت و آراسته کند.

آموزش طراحی داخلی اسکاندیناوی

طراحی داخلی اسکاندیناوی

چه با یک طراح داخلی کار می کنید و چه یک سبک DIY Scandi در خانه خود ایجاد می کنید ، اصول اصلی یکی بودن با طبیعت و ایجاد فضای هماهنگ برای زندگی ، کار و بازی را به خاطر بسپارید.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید | تحلیل نقاشی تعمید مسیح | فیلم رزم ناو پوتمکین | نقد فیلم خارج از مرگ | ( فیلم Out of Death 2021 ) | نقد فیلم من زن تو هستم | فیلم بانوی حوا | نقد فیلم گذران زندگی |معرفی سریال آب‌های شمال (The North Water) |فیلم سفر به جزابه |اسپین اف گیم اف ترونز |فیلم آخرین سامورایی |ساخت شومینه در فضای باز

دیدگاهتان را بنویسید

11 − 10 =