صفحه اصلی > دکوراسیون : آموزش تصویری ساخت شومینه در فضای باز
ads

آموزش تصویری ساخت شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز چیست؟

ساخت شومینه در فضای باز سازه ای دائمی و مستقل در فضای باز است که برای ایمن نگه داشتن آتش در فضای باز و محافظت از آن در برابر عناصر طراحی شده است. بسیاری از صاحبان خانه از شومینه های فضای باز برای گرم نگه داشتن در هنگام فعالیت های فضای باز در ماه های سرد و به عنوان یک قطعه اصلی برای افزایش جذابیت زیبایی و فضای محوطه سازی در حیاط خانه خود استفاده می کنند.

در حالی که می توانید برای نصب این نوع شومینه یک متخصص حرفه ای استخدام کنید ، می توانید با استفاده از کیت شومینه در فضای باز یکی از آنها را درست کنید یا آن را از زمین به عنوان بخشی از یک پروژه بهبود منزل مونتاژ کنید.

شومینه های فضای باز شبیه آتش نشانی های فضای باز و کوره های پیتزا در فضای باز هستند. گودال های آتش نشانی DIY در ساخت بسیار ساده تر هستند ، معمولاً از یک ساختار ساده و گرد تشکیل می شوند که غالباً پوشانده نمی شوند. اجاق های پیتزا شامل یک دهانه در سطح چشم ساخته شده از آجر نسوز برای استفاده از حرارت آتش برای پختن پیتزا ، معمولاً به عنوان بخشی از آشپزخانه در فضای باز یا اتاق نشیمن در فضای باز است.

آموزش ساخت شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز

5 جز ساخت شومینه در فضای باز

قبل از تهیه نقشه برای شومینه در فضای باز خودتان ، در اینجا اجزای اصلی سازه ای را که باید در نظر بگیرید آورده شده است:

فونداسیون: شومینه های فضای باز سازه های بزرگی هستند که برای پایدار ماندن به یک پایه محکم و تراز نیاز دارند. فونداسیون بتنی یک روش ساده DIY است که می تواند پشتیبانی خوبی بدون نیاز به مهارت یا ابزار فنی ارائه دهد.

جعبه آتش: جعبه آتش نشانی داخلی ترین محفظه شومینه است که به دودکش دودکش (مجرای داخل دودکش که گاز یا دود از آن عبور می کند) و کوره (کف شومینه) متصل است. جعبه آتش ممکن است به طور مستقیم بر روی پایه ساخته شود یا از سطح زمین بلند شود ، معمولاً در سطح زانو.

معبد انگکور وات: 4 ویژگی معبد آنگکور وات
بیشتر بخوانید

دودکش و قطعات مرتبط: دودکش راه هوایی بلندی است که بالای گلدان آتش قرار دارد و باعث ایجاد جریان هوایی می شود که آتش را تغذیه می کند در حالی که اجازه دود و سموم را می دهد. درپوش دودکش در بالای دودکش از آن در برابر آسیب های جوی محافظت می کند.

برخی از طرح ها دارای یک دودکش یا پوشش داخلی دودکش هستند تا مواد را از تجمع دوده یا گرمای بیش از حد محافظت کند ، اگرچه این معمولاً در طراحی های DIY لازم نیست. در طراحی های پیچیده ممکن است یک دمپر در پایه دودکش وجود داشته باشد ، که می توانید آن را باز و بسته کنید تا در صورت عدم استفاده از شومینه ، هوا از طریق دودکش به داخل خانه وارد شود.

صفحه ها یا درها: یکی دیگر از اجزای رایج شومینه ، صفحه ضد آتش در جلوی شومینه است که به شما کمک می کند تا جرقه و دوده از محفظه آتش خارج نشود.

عناصر تزئینی: یک شومینه DIY در فضای باز می تواند به سادگی و یا همان تزئینات آن باشد. از گزینه های تزئین یا پیچیدگی می توان به نیمکت سنگی برای نشستن در جلوی شومینه ، آجر تزئینی یا مانتو چوبی برای زیبایی ظاهری یا سازه های جانبی برای قرار دادن چوب یا ابزار اشاره کرد.

برای ساخت شومینه در فضای باز به چه مواردی نیاز دارید؟

در اینجا ابزارهای اساسی لازم برای ساخت یک شومینه در فضای باز چوب سوز به عنوان یک پروژه DIY وجود دارد:

لهجه ها: بیشتر طرح های شومینه در فضای باز شامل چند لهجه سنگی یا فلزی برای افزایش عملکرد یا کیفیت زیبایی شومینه است. یک درپوش دودکش (فلز یا سنگ) باعث می شود باران و برف از دودکش و جعبه آتش خارج نشود ، در حالی که صفحات یا سوراخ های سنگ بالای دودکش باعث می شود حتی هنگام روشن بودن درپوش دود خارج شود. یک صفحه فلزی یا در جلوی شیشه آتش می تواند از فرار جرقه یا چوب از جعبه جلوگیری کند.

مواد ضد آتش: هنگام انتخاب مواد برای ساختن شومینه ، گزینه ای محکم و نسوز را انتخاب کنید که بتواند در برابر باد و باران مقاومت کند ، مانند سنگ ، آجر ، کاشی ، بلوک زیره ، گچ ، سنگفرش و بتن.

نگاهی به تاریخ و معماری کاخ پوتالا
بیشتر بخوانید

مواد فونداسیون: شومینه های فضای باز سازه های بزرگی هستند که برای پایدار ماندن به یک پایه مستحکم و یکنواخت نیاز دارند. فونداسیون بتنی یک روش ساده DIY است که می تواند پشتیبانی خوبی بدون نیاز به مهارت یا ابزار فنی ارائه دهد. برای یک پایه دال بتنی ، شما به یک مخلوط بتن ، بیل ، یک قاب چوبی ، یک سطح ، و در صورت تمایل ، یک سنگ ریزه برای لایه زیرین نیاز دارید.

ملات: ملات یک خمیر قابل پخش است که با خشک شدن سفت می شود و به عنوان چسب بین هر قطعه از ماده ای که برای ساخت شومینه استفاده می کنید ، عمل می کند. برای پخش ملات نیز به ماله احتیاج دارید.

آموزش ساخت شومینه در فضای باز

آموزش ساخت شومینه در فضای باز

نحوه ساخت شومینه در فضای باز

در اینجا دستورالعمل های گام به گام برای ساخت شومینه سنگی انباشته شده شما آورده شده است:

کدهای محلی را بررسی کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد شومینه حیاط خلوت ، درباره محدودیت های منطقه بندی محلی تحقیق کنید تا ببینید آیا در مورد ساختارهای مستقل حیاط خلوت یا آتش سوزی در محیط های بیرونی قوانینی وجود دارد یا خیر.

طرح خود را بکشید. ابتدا شکل شومینه خود را با اجزای لازم مانند زیرسازی ، جعبه شومینه و دودکش با روکش بالا رسانده و اجازه خروج دود را می دهید. از دیگر لهجه ها می توان به نیمکت سنگی ، قفسه گوشته یا محل های ذخیره سوخت یا ابزار اشاره کرد. اگر در شکل اولیه مشکلی ندارید ، به دنبال شومینه و شیمنه (نوع شومینه در فضای باز با پیش بار) به صورت آنلاین ایده ها را طراحی کنید تا ببینید چه شکل هایی را ترجیح می دهید. وقتی ایده گرفتید ، یک طرح شومینه در فضای باز دقیق تر را با اندازه گیری ها ترسیم کنید تا میزان مواد مورد نیاز خود را بفهمید.

نقطه مناسب را انتخاب کنید. بسیاری از صاحبان خانه تصمیم می گیرند که شومینه خود را در یک نقطه کانونی که در مرکز آن قابل مشاهده است یا در نزدیکی یک مکان نشیمن موجود ، پاسیوی فضای باز یا آلاچیق (سازه باز در فضای باز) قرار دهند تا بتوانند از آنجا لذت ببرند.

راهنمای سبک های پنجره | 17 نوع پنجره خانگی
بیشتر بخوانید

همچنین می توانید شومینه خود را در محوطه ای خلوت برای مخفیگاهی دنج قرار دهید یا آن را از نظر استراتژیک قرار دهید تا جلوی دید یک قطب ابزار یا شی. کاربردی دیگر را بگیرد. گزینه دیگر این است که شومینه خود را در محلی بین حیاط همسایه و محل زندگی خود قرار دهید تا حریم خصوصی فضای زندگی شما را افزایش دهد.

پایه خود را بگذارید. هنگامی که مکان مناسب را انتخاب کردید ، وقت آن است که پایه های بتونی خود را بگذارید. با استفاده از بیل ، یک مستطیل به اندازه تقریبی پایه شومینه خود بیرون بیاورید (با استفاده از یک سطح برای اطمینان از یکنواخت بودن آن) ، و یک قاب چوبی وارد کنید تا به عنوان ساختار شکل دهنده عمل کند.

به صورت اختیاری ، یک لایه سنگ ریزه در پایین سوراخ قرار دهید ، و سپس بتن را مطابق دستورالعمل کیف خود مخلوط کرده و بریزید. قبل از ساخت شیشه آتش به آن اجازه دهید تا درمان شود.

جعبه آتش را بسازید. پس از خشک شدن زیرسازی ، می توانید ساخت جعبه آتش را شروع کنید. با اولین لایه سنگ یا آجر شروع کنید ، آن را صاف و به شکل پایه شومینه قرار دهید و هر سنگ را با یک لایه ملات محکم کنید. بعد ، با سنگهای اضافی کناره ها و پشت جعبه آتش را بسازید. هنگامی که کناره ها و عقب در ارتفاع دلخواه خود قرار گرفتند ، در جلوی باز چند سنگ نگهدارنده موقت نصب کنید و برآمدگی جلویی را (به نام لنگه) بسازید. اجازه دهید ملات فایبر گلاس کاملا خشک شود.

دودکش را بگذارید. پس از اتمام جعبه شومینه ، با قرار دادن لایه های اضافی سنگ بر روی جعبه آتش ، ساخت و ساز را به سمت بالا ادامه دهید. به طور معمول ، این لایه ها باریک می شوند و یک دودکش باریک در بالای جعبه محفظه محکم ایجاد می کنند.

آموزش ساخت شومینه در فضای باز

ساخت شومینه در فضای باز

لمس های نهایی را نصب کنید. هنگامی که به بالای دودکش رسیدید ، از طرح خود پیروی کنید و درپوش دودکش خود را تشکیل دهید ، خواه این صفحه شامل صفحه های فلزی و بخار فلز با استفاده از یک تخته سنگ در بالا با سنگ هایی با فاصله یکسان در زیر باشد تا از دود خارج شود.

تفاوت تعمیر مبل با خرید مبل جدید
بیشتر بخوانید

به شومینه خود اجازه دهید تا درمان شود. به محض قرار گرفتن هر لهجه ، اجازه دهید ساختار شما حداقل 72 ساعت خوب شود. عمل آوری دومین قسمت از فرایند خشک کردن است که در آن مواد شیمیایی حاصل از ملات واکنشهای خود را کامل کرده و تنظیم می شوند. پس از تکمیل ، دودکش شما اکنون آماده استفاده است.

پایان مقاله آموزش ساخت شومینه در فضای باز

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بیوگرافی ساموئل بکت | نقد فیلم بانی و کلاید | فیلم مصائب ژاندارک | معرفی گرافیک | کسب درآمد از بازی های ویدیویی | معرفی شخصیت درکس نابودگر ، دشمن ابدی تانوس | تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای | معرفی سبک دکوراسیون ساحلی | طراحی داخلی به سبک ساحلی | فیلم بابادوک

دیدگاهتان را بنویسید

یک × سه =