صفحه اصلی > ادبیات جهان : مراحل نوشتن داستان | چگونه می توان ایده ها را به داستان نویسی کرد
ads

مراحل نوشتن داستان | چگونه می توان ایده ها را به داستان نویسی کرد

مراحل نوشتن داستان

در مراحل نوشتن داستان ، پیش نویس مرحله ای است که نویسنده در واقع کتاب ، فیلمنامه یا متن دیگر خود را می نویسد. پیش نویس باید همیشه شامل 5 عنصر مهم باشد.

آموزش مراحل نوشتن داستان

آموزش مراحل نوشتن داستان

خواه یک رمان نویس پیشکسوت ، مقاله نویس برای اولین بار ، یا یک نویسنده حرفه ای باشید که قصد دارد یک مقاله تحقیقاتی دیگر را حل کند ، مراحل زیادی از مراحل نوشتن وجود دارد که هر نویسنده برای رسیدن به پیش نویس نهایی طی می کند. هر نویسنده استراتژی شخصی خود را برای نزدیک شدن به پروژه های نوشتاری خود دارد ، اما یک چیز تقریباً مشترک در همه آنها این است که کار خود را با پیش نویس اول شروع می کنند.

مراحل نوشتن داستان چیست؟

گاهی اوقات مرحله دوم فرایند نوشتن در نظر گرفته می شود ، وقتی جملات اولیه را درست می کنید که مفهوم یا ایده های شما را به وضوح بیان می کند. مرحله پیش نویس فرآیند نوشتن پس از مشخص شدن پایان نامه خود و آماده ساختن آنها در پاراگراف هایی که پیش نویس خشن شما را تشکیل می دهند ، می آید. برخی از نویسندگان از مرحله نوشتن رئوس مطالب صرف نظر می کنند ، فقط به تصویر بزرگ ذهن خود نیاز دارند تا در اولین زمان ممکن ، پیش نویس اولیه را پایین بیاورند. این نویسنده است که تصمیم می گیرد چه مقدار برنامه ریزی لازم است تا آنها را از پاراگراف اول خود به محصول نهایی برساند.

آموزش مراحل نوشتن داستان

آموزش مراحل نوشتن داستان

پیش نویس چه نقشی در مراحل نوشتن داستان بازی می کند؟

پیش نویس مرحله دوم فرایند نوشتن است ، جایی که شما ایده های مشخص شده خود را به اولین پیش نویس داستان یا مقاله خود تبدیل می کنید. این ایده های مشخص شده در مرحله پیش نویسی شکل می گیرد ، که اولین قدم در یک فرآیند نوشتن استاندارد است و شامل ایده پردازی ، سازماندهی کلی و طرح کلی است.

5 نکته در زمینه پیش نویس برای کمک به بهبود مراحل نوشتن داستان

همه نویسندگان استراتژی های مختلف نوشتن را دنبال می کنند. اگر می خواهید پیش نویس مقاله خود را شروع کنید ، برخی از نکات زیر را بخوانید:

شاهکارهای ادبیات فرانسه
بیشتر بخوانید

با آزاد نویسی شروع کنید. در آزاد نویسی ، نویسنده انگیزه های ذهن خود را دنبال می کند ، اجازه می دهد افکار و الهامات بدون پیش بینی برای آنها ظاهر شود. این استراتژی نوشتن به ایده ها اجازه می دهد تا جریان پیدا کنند و به مفاهیم طوفان فکری کمک می کند تا بفهمند در مرحله ابتدای نوشتن ، مهمترین قسمت مقاله شما چیست. این فرآیند پیش نویس ، به شما کمک می کند هنگام تنظیم پاراگراف های بدن خود ، تمرکز خود را متمرکز کنید تا در انحراف ، گم شدن در اطلاعات و یا تسلیم شدن در محوطه نویسنده گم نشوید.

اطلاعات خود را ساختار بندی کنید. به عنوان مثال ، اگر در حال نوشتن مقاله شخصی هستید ، قبل از شروع پاراگراف مقدماتی ، بیانیه پایان نامه خود را پیدا کنید. تقویت دیدگاه شما به شما امکان می دهد تا به روایت خود ادامه دهید ، بفهمید کدام قطعات به کجا می روند. پاراگرافهای خود را به طور منطقی بهم متصل کنید و هر اطلاعاتی را که فکر می کنید ضروری است با هم ادغام کنید (همیشه بعداً می توانید تجدید نظر کنید)

شرح ایده ها گوشت مقاله یا داستان خود را بیرون بیاورید ، و جمله های موضوعی مربوط به هر پاراگراف بدن را با اطلاعات مربوط به تحقیق تکمیل کنید. خلاهایی را که توسط طرح اصلی خود باقی مانده است پر کنید (در صورت وجود) ، و اطمینان حاصل کنید که تز کار شما به درستی توسط متن ارائه شده منتقل شده است.

یک پیش نویس کامل بنویسید. پیش نویس جایی است که نویسنده باید سعی کند قبل از انجام هرگونه ویرایش یا ویرایش ، نسخه اول نسخه خود را پایین آورد. روند تهیه پیش نویس نباید خیلی طولانی شود – ایده این است که ایده های خود را از ابتدا تا انتها به سرعت بگذارید و سازماندهی کنید – که نه تنها برای زمان ، بلکه برای روند نوشتن نیز مناسب است.

آموزش مراحل نوشتن داستان

مراحل نوشتن داستان

داشتن یک پایان به شما امکان می دهد تا در جهت کار تلاش کنید ، به شما امکان می دهد تصویر بزرگ قطعه خود را مشاهده کنید و ببینید آیا همان اندازه که در نظر گرفته شده تأثیرگذار است. همچنین پایان می تواند به شما در حفظ تمرکز و انگیزه کمک کند (حتی اگر نتیجه دقیقی نباشد که در پیش نویس نهایی خود استفاده می کنید).

مدرنیسم در ادبیات آمریکا
بیشتر بخوانید

اصرار به تصحیح را نادیده بگیرید. تصحیح مقاله یکی از آخرین مراحل نوشتن است که باید برای نوشتن خود انجام دهید. هنگام تهیه پیش نویس ، نوشتن کامل ساختار املایی و جمله بندی لازم نیست ، فقط اطلاعات را برای مخاطبان مورد نظر خود سازماندهی و جزئیات می کنید – نگران تعداد صفحه یا کلمات در پیش نویس های دوم یا سوم باشید.

پایان مقاله مراحل نوشتن داستان

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلمهای تارانتینو | سریال اوزارک | سریال مندلورین | فصل چهار سریال Stranger Things | سینمای نوآر | فیلم شب‌زنده‌داری با بزن و بکوب | فیلم شب های کابیریا | نکات عکاسی در سفر برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی | مکتب دادائیسم

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − شش =