صفحه اصلی > دکوراسیون : 7 نوع کفپوش چوبی: راهنمای کفپوش چوبی
ads

7 نوع کفپوش چوبی: راهنمای کفپوش چوبی

کفپوش چوبی

7 نوع کفپوش چوبی: راهنمای کفپوش چوبی : 

انواع مختلفی از کفپوش چوبی وجود دارد که صاحبان خانه می توانند برای کف خانه خود انتخاب کنند ، که هر کدام مزایا و معایب نسبی متفاوتی دارند. برای آشنایی بیشتر با انواع کفپوش چوبی و عواملی که باید هنگام انتخاب نوع کفپوش مورد استفاده قرار دهید ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کفپوش چوبی چیست؟

کفپوش چوبی هر نوع کف دائمی است که ظاهر چوب داشته باشد ، چه از چوب طبیعی و چه از مصنوعی ساخته شده باشد. چوب یک نوع کفپوش همه کاره است که در انواع مختلف ، رنگ ها و گونه ها وجود دارد. دو نوع اصلی کفپوش چوبی وجود دارد که عبارتند از چوب جامد و چوب مهندسی شده.

 کفپوش چوبی

کفپوش چوب جامد از تخته های چوب جامد ساخته شده است. کفپوش چوبی مهندسی شده دارای روکش چوبی بر روی یک لایه زیرین مصنوعی و تقویت شده است که از چیزی غیر از چوب ساخته شده است. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد هر دو نوع کفپوش ذکر شده است.

کفپوش چوب سخت جامد: کف چوب جامد از تخته های جامد و گسترده ای از چوب سخت ساخته شده است که با استفاده از روش زبان و شیار به هم چسبیده اند. این چوب سخت طولانی ترین نوع کفپوش چوبی است اما گران ترین آن نیز می باشد. همچنین در برابر تابش رطوبت آسیب پذیر است ، بنابراین نباید در رطوبت زیاد استفاده شود

مناطق خانه یا طبقه همکف پلان شما. سنباده زنی کفپوش چوبی هر چند سال یکبار می تواند به افزایش عمر کفپوش چوبی شما کمک کند.

 کفپوش چوبی

کفپوش چوبی چوبی مهندسی شده: کف چوبی مهندسی شامل قرار دادن یک لایه بالای چوب بر روی یک کف فرعی (گاهی اوقات از چندین لایه چوب ، برخی دیگر از مواد مصنوعی مانند بتن) است.

کفپوش چوبی مهندسی شده کمی ارزان تر از کفپوش چوبی جامد است. همچنین نسبت به چوب سخت جامد در برابر رطوبت و رطوبت بهتر مقاومت می کند ، اگرچه کاملاً ضد آب نیست. کفپوش چوبی مهندسی شده را نمی توان به طور منظم سنباده زنی و تمیز کرد همانطور که کفپوش چوبی جامد می تواند.

7 نکته هوشمندانه در طراحی فضاهای کوچک و نقلی
بیشتر بخوانید

3 فاکتور در انتخاب کفپوش چوبی

هنگام انتخاب کفپوش های چوبی که می خواهید در خانه خود نصب کنید ، می خواهید ساختار و دوام انتخاب های خود را در نظر بگیرید. در هنگام در نظر گرفتن انواع مختلف کفپوش چوبی که ممکن است برای خانه شما مفید باشد ، سه عامل را باید در نظر داشته باشید.

رطوبت و مقاومت در برابر رطوبت: هر نوع کفپوش چوبی جامد نسبت به کفپوش چوبی مهندسی شده آسیب پذیری بیشتری در برابر گرما ، رطوبت و رطوبت دارد. همچنین ، هنگامی که کفپوش چوبی جامد را نصب می کنید ، باید اندازه چوب را در اثر تغییرات دما کمی افزایش دهید تا از تاب خوردن آن جلوگیری شود. همین مشکل در مورد کفپوش چوبی مهندسی شده وجود ندارد.

سختی: دوام کفپوش چوبی با استفاده از مقیاس سختی Janka ، که بر حسب نیروی پوند اندازه گیری می شود ، تعیین می شود. چوب های سخت (مانند گیلاس برزیلی یا کندوی گیاهی) که دارای درجه سختی بالاتری نسبت به چوب های نرمتر هستند (مانند گیلاس یا صنوبر داگلاس) برای اتاق هایی با مبلمان سنگین زیاد و رفت و آمد مناسب است. چوب های سخت تر نیز کمتر در برابر خراشیدگی و دندانه زدن آسیب پذیر هستند. کفپوش چوبی مصنوعی – مانند کفپوش لمینت و وینیل – از دوام کمتری برخوردار است و به راحتی از چوب طبیعی آسیب می بیند.

 کفپوش چوبی

حساسیت به نور: رنگ چوب هنگامی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد تغییر می کند ، از جمله نور طبیعی فیلتر شده که از پنجره های شما وارد می شود. هنگام انتخاب کفپوش چوبی خانه خود این نکته را در نظر داشته باشید. اگر کف اتاق شما از نور مستقیم خورشید برخوردار است ، نوعی چوب با حساسیت به نور پایین انتخاب کنید. چوب گیلاس از همه کفپوش های چوبی بیشترین حساسیت را به نور دارد ، بنابراین اگر در اتاق شما نور مستقیم خورشید زیاد است از این نوع چوب ها خودداری کنید.

7 نوع کفپوش چوبی

هنگامی که تصمیم گرفتید که می خواهید از چوب جامد استفاده کنید یا از چوب مهندسی شده استفاده کنید ، می توانید از بین انواع چوب که بر ظاهر و عملکرد کفپوش شما تأثیر می گذارد ، یکی را انتخاب کنید. در اینجا چند نوع چوب محبوب است که صاحبان خانه می توانند برای کفپوش جدید خود انتخاب کنند.

5 عنصر طراحی داخلی اسکاندیناوی
بیشتر بخوانید

گردوی آمریکایی: گردوی آمریکایی یک چوب نرم و تیره است که ظاهر متمایزی از دانه های گرداب دارد. این باعث می شود که این نوع چوب به عنوان یک طراحی برجسته انتخاب شود ، اما مستعد ضربه و خراشیدگی است و نباید در مناطق پر رفت و آمد خانه استفاده شود.

بامبو: کف بامبو از رشته های فشرده بامبو تشکیل شده است ، به این معنی که چوب طبیعی نیست. با این حال ، به دلیل داشتن ظاهر چوب ، کفپوش چوبی محسوب می شود. همچنین دو تا سه برابر سخت تر از اکثر چوب های طبیعی و ارزان تر از هر متر مربع است. بامبو همچنین گیاهی است که به سرعت رشد می کند و آن را دوستدار محیط زیست و در دسترس عموم قرار می دهد. رنگ آمیزی بامبو مانند چوب واقعی آسان نیست ، فروشگاه های لوازم خانگی اغلب آن را به صورت آماده و در تنوع رنگی می فروشند.

گیلاس: چوب گیلاس یک ماده کفپوش محبوب است ، اما به دلیل ظاهر حساس آن ، گرانتر است. دارای رنگ همه کاره ، قهوه ای مایل به قرمز روشن با دانه های قابل رویت و چرخشی است. با این حال ، بسیار حساس به نور است و ممکن است در چند ماه اول پس از نصب تیره شود. همچنین نرم ترین ماده کفپوش چوبی طبیعی است و در برابر ضربه ، ضربه ، لکه و تاب خوردگی بسیار آسیب پذیر است.

 کفپوش چوبی

افرا: افرا یکی دیگر از چوب های سخت محبوب است که در شمال ایالات متحده و کانادا رشد می کند. کفپوش افرا معمولاً سخت تر از بلوط است و اغلب در مسیرهای سالن بولینگ و دیگر مناطق زیر پا استفاده می شود.

بلوط: بلوط رایج ترین گونه چوب سخت در ایالات متحده است که در کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دوام ، قیمت مناسب و کار با آن آسان است. بلوط قرمز (که ظاهر قرمز تیره تری دارد) و بلوط سفید (که قهوه ای طلایی است) از گزینه های محبوب کفپوش هستند. میزان سختی کفپوش بلوط سفید در حدود 1360 است که باعث می شود در مناطق پر تردد خانه شما مقاوم باشد.

پارکت: قدمت کفپوش پارکت به زمین های پارکت در دهه 1600 فرانسه برمی گردد. این یک نوع چوب نیست ، بلکه شیوه ای برای چیدن کفپوش چوبی چوبی است. کفپوش پارکت شامل چیدن صفحات کوچک از یک چوب به موزاییک هندسی و زاویه ای است. الگوهای کف پارکت شامل پارکت مربع ، پارکت شورون ، یا پارکت استخوان شاه ماهی است. کفپوش پارکت نیاز به نگهداری مکرر دارد ، اما زیبایی طبیعی الگوی دانه را برجسته می کند و به خانه شما ارزش می بخشد.

راهنمای معماری کلیسای سنت باسیل: تاریخ کلیسای سنت باسیل
بیشتر بخوانید

کاج: کاج یک چوب نسبتاً نرم است که در ایالات متحده و کانادا فراوان است و آن را به عنوان کفپوش ارزان و پایدار تبدیل می کند. کاج همیشه برای تمیز کردن عالی نیست ، زیرا راحت تر از سایر چوب های سخت دچار فرورفتگی و خراش می شود. با این حال ، دانه های جذاب و رنگ های سفید و زرد همه کاره این چوب آن را به یک انتخاب دکوراسیون محبوب تبدیل کرده است.

 

پایان مقاله 7 نوع کفپوش چوبی: راهنمای کفپوش چوبی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی | کسب درآمد از طریق سایت دانلود | بهترین فیلم های ویم وندرس | بیوگرافی استنلی کوبریک | نقد فیلم زن شگفت انگیز ۱۹۸۴ | فیلم چرخش زمان | فیلم چری | نقد و بررسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice | نقد انیمه Yasuke |

دیدگاهتان را بنویسید

هشت − 4 =