صفحه اصلی > معرفی سریال : نقد انیمه Yasuke
ads

نقد انیمه Yasuke

انیمه Yasuke

بخشی از راه از طریق Yasuke ، انیمیشن جدید Chanbara fantasy ساخته LaSean Thomas و Netflix ، خالق Cannon Busters ، صحنه ای در مهتاب فکر کردم که خواننده Mahershala Ali به Chiron جوان می گوید که همیشه افراد سیاهپوست در همه جا وجود خواهند داشت ، و به همین دلیل ، هیچ چیز غیر ممکن نیست یا فراتر از او یاسوکه ، که لاکیت استنفیلد را به عنوان اولین سامورایی سیاه پوست معرفی می کند ، مانند تجسم این گفته احساس می کند

– حتی در ژاپن فئودال ، یک جنگجو وجود دارد که شبیه Chiron است. این مجموعه مخاطبان را به یک قهرمان سیاه پوستان غیرمعمولانه معرفی می کند که تاریخ و شخصیت وی بیانگر تکثر گسترده تجربه سیاه ها به عنوان یک کل است.

به همان اندازه قابل توجه است که این داستان از طریق انیمیشن ظاهر شده است. صادرات انیمیشن ژاپن مورد علاقه مخاطبان سیاهپوست است ، اما فقط چند سریال و فیلم ارزشمند که سیاه پوستان یا زندگی سیاه پوستان را به تصویر می کشند ، توانسته اند از شخصیت پردازی های قهقرایی جلوگیری کنند.

یاسوکه به عنوان یک تولید انیمه ژاپنی به رهبری سیاه و سفید بر روی یک قهرمان چند بعدی و برگرفته از تاریخ متمرکز است ، می فهمد که نمایش به معنای نه تنها دیدن شخصیت های برجسته اقلیت روی صفحه است ، بلکه به معنای قرار دادن قدرت در دست سازندگان اقلیت و دادن آنها است آزادی برای گفتن داستان های خود به روش خود.

بر اساس گزارش زندگی واقعی یاسوکه ، مهاجر آفریقایی قرن شانزدهم که به عنوان خادم تاجران ایتالیایی یسوعی به ژاپن آمد ، سپس به درجه سامورایی دست یافت ، یاسوکه پس از کنار گذاشتن زندگی سلحشوری خود و جنگجو ، با او جنگید.

وجود ساکت و آرام به عنوان قایقران برای یک دهکده کوچک. اما هنگامی که کودکی به نام ساکی در پی یک بیماری مرموز علائم خارق العاده ای را نشان می دهد ، یاسوکه مجبور به محافظت از دختر جوان در برابر مزدوران فوق العاده قدرت و یافتن پزشکی است که بتواند او را درمان کند.

انیمه Yasuke

سریال توماس افسانه یاسوکه را بیش از آنکه تاریخ نام او را بازگو کند ، آراسته می کند ، همانند مجموعه انیمیشن کره ای-ژاپنی Yoshinori Kanemori و Rintaro 1999: سلطنت: زندگی فاتح  اسکندر بزرگ را به عنوان یک حماسه علمی تخیلی فوق العاده به تصویر کشیده

معرفی و توضیح کامل ژانرهای انیمه
بیشتر بخوانید

، یا اینکه چگونه توشیفومی تاکیزاوا سایبورگ را به هفت سینه سامورایی آکیرا کوروساوا برای سامورایی 7 2004 معرفی کرد. اگرچه این ممکن است برخی از بینندگان را که مشتاق یادگیری تاریخ واقعی (و کمتر شناخته شده) زندگی یاسوکه هستند ، ناامید کند ، اما با پر کردن جای خالی این سریال شکوفا می شود با خلاقیت های اکشن-درام و علمی-تخیلی فوق العاده.

از کت و شلوارهای مکانیکی زره ​​پوش و لیکانتروپ های روسی گرفته تا کشیش های جهش یافته شیطانی و اشباح شیطانی بنزی که شبح ها را به خود جلب می کنند ، تروپ های لازم و کهن الگوهای انیمیشن فانتزی در یاسوکه به طور کامل نمایش داده می شوند. طراحی شخصیت با مجوز از Takashi Koike (Redline ، Lupine the IIIrd: The Woman Called Fujiko Mine، Record World) چشمگیر است ، هرچند که گاهی اوقات تحت تأثیر توماس کمی احساس شادابی و نشاط می کنند.

هیچ یک از موارد برجسته ، یا عضلانی اغراق آمیز که از انیمیشنی با هدایت Koike انتظار می رود در اینجا ظاهر نشود.در عوض ، اجرای برخی از طراحی های شخصیت در اینجا بسیار عجیب و غریب است ، با رئوس مطالب روشن ، نازک و طرح های رنگی یکنواخت که واقعاً تحت تأثیر تصور یا انتظار از کوئیکه قرار نمی گیرند.

طول شش اپیزود این مجموعه فضای زیادی برای بررسی داستان شخصیت ها ندارد. یاسوکه استثنا است: در طول فصل 1 ، او با بیهوده امیدهای خود برای ایجاد تغییر در ژاپن فئودالی ، خدمات گذشته خود به ارباب فئودال اودا نوبوناگا ، و از سرگیری مهارت های خود به عنوان یک جنگجو در تلاش شخصی خود برای نجات زندگی یک دختر مبارزه می کند

انیمه Yasuke

کل تولیدات Yasuke با سطح خلاقیت و پرداختی که از این مجموعه ستاره ای استعداد و خالق انتظار می رود. اجرای اصلی استنفیلد در دوبله انگلیسی انیمیشن بسیار ناامیدکننده و ملایم است ، و هوشی تیز و ساکت را بهم می زند که همانقدر سریع عمل می کند که گفتن ضرب المثل های ژاپنی (در ژاپنی واقعی ، نه کمتر!) در یک نفس و کتاب مقدس کاتولیک در بعدی.

یاسوکه هم با چالش های خارق العاده فرضیه فوق العاده سریال روبرو است و هم با تعصبات زندگی در یک سرزمین خارجی با اندازه مساوی رواقی و سرکشی. او با غرور بی دریغ از خود مراقبت می کند در حالی که با زندگی و مرگ آن دشمنانی که با توجه به احترام بیش از آنچه می توانند جمع کنند ، رنگ پوستش را کمتر از خود تصور می کنند ، مراقبت می کند.

نیوکمپ ؛ پربیننده‌ترین سریال کمدی چند ماه اخیر در فیلیمو
بیشتر بخوانید

به عنوان یک نویسنده سیاه پوست و علاقه مند به انیمیشن مشتاق ، به تصویر کشیدن Yasuke در این سریال وقتی با برخی از تصاویر سوال برانگیزتر از سیاهی که در انیمه روبرو شده ام مقایسه می شود ، برای من وحی آور است. او یک شخصیت جذاب با زندگی درونی غنی است که سیاهی آن نه مانند یک فکر بعدی احساس می شود ، و نه رفتارها یا شخصیت او را به صورت کاهشی تعریف می کند.

انیمیشن MAPPA در یاسوکه چشمگیر است ، با پیشرفت و خلاقیت در نبردها با پیشرفت سریال به طور محسوسی پویاتر می شود. این امر به ویژه در مورد طراحی پس زمینه ، که از جنگلهای پیش پا افتاده و روستاهای اوایل قرن 17 ژاپن به مناطق خارق العاده تر و جسارت می گویم ، چشم اندازهای قلعه Daimyo و صاعقه های در حال چرخش است

، بسیار صدق می کند – مناظر برجسته خط آسمانی. این دنباله از یاسوکه و ساکی در حال بالا رفتن از پله ها به اتاق تاج و تخت Daimyo به خصوص قابل توجه است ، با راه پله های قلعه که از طریق شکاف عظیمی از تاریکی به سمت بالا می پیچند ، نرده ها با هزاران شمع روشن می شوند و در لانه عنکبوت های مختلف پخش می شوند. این صحنه زیبایی است که برای جلوه های نمایشی خود در فینال بسیار چشمگیرتر است.

اما از بین تمام عناصری که در اوج ارائه و زیبایی شناسی یاسوکه بازی می کنند ، هیچ کس احساس امتیاز بیشتری نسبت به امتیاز ، با مجوز از تهیه کننده و آهنگساز سریال Flying Lotus ندارد. قبلاً دندان های خود را به عنوان آهنگساز برای انیمیشنی مانند Shinichirō Watanabe’s Blade Runner Black Out 2022 و به عنوان یک نوازنده مشارکت کننده در سریال Watanabe در سال 2019 Carole & Tuesday قطع کرده است

، بدون شک EDM از خود فراتر رفته و نمره ای ساخته است که یادآور Fumio Hayasaka است. از طریق ونجلیس ، لحنی را به ذهن متبادر می کند که هم گوش کاملاً غیرمتعارف است و هم راحت. من در طول نوشتن این مرور دو بار این مجموعه را تماشا کردم و حتی یک بار هم از آهنگ های عنوان اصلی و پایان یافته آواز و اجرا شده توسط همکاران مکرر Flying Lotus ، Thundercat و Niki Randa چشم پوشی کردم.

سریال اهل هوا | پخش یک سریال ژانر وحشت
بیشتر بخوانید

انیمه Yasuke

یاسوکه یک سریال جذاب است ، که آخرین سنگ محک در تکامل بین فرهنگی انیمه ژاپنی به عنوان یک شکل هنری را به نمایش می گذارد و راهی برای کاوش پاورقی غیرمعمول تاریخ ژاپن به عنوان چیزی فراموش نشدنی است. از منظر یاسوکه داستانهای زیادی برای کاوش در این جهان وجود دارد و اگر نتیجه گیری این فصل نشانه ای باشد ، این از آخرین موردی که سامورایی سیاه می بینیم بسیار دور است.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

راهنمای مسیر شغلی : چگونه می توان مسیر شغلی خود را ترسیم کرد | آموزش تمرین لانج معکوس با دمبل | فیلم Private Life | فیلم کیمیا | فیلم بالاتر از سوظن | ۱۰ مبارزه برتر فیلم مورتال کمبت | بهترین فیلم های راسل کرو | بهترین فیلم های جولیا رابرتز | علم اقتصاد چیست ؟ علم اقتصاد و هر آنچه که باید درباره اقتصاد بدانید | بیوگرافی فریدریش نیچه |

دیدگاهتان را بنویسید

پنج + پانزده =