صفحه اصلی > دکوراسیون : راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام
ads

راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام

راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام : 

در نیمه دوم قرن بیستم ، روتردام به مرکز طراحی های معماری جدید و مدرن تبدیل شد. درباره تاریخچه و ساخت خانه های مکعبی روتردام بیشتر بدانید.

خانه های مکعبی روتردام چیست؟

خانه های مکعبی (به زبان هلندی “Kubuswoningen”) مجموعه ای از خانه های مدرن در شهر روتردام در هلند است. خانه های مکعبی در بالای سطح زمین در بالای پل عابر پیاده نزدیک مرکز شهر روتردام ، نزدیک ایستگاه مترو روتردام بلک قرار دارند.

مختصری از تاریخچه خانه های مکعبی

پس از اینکه روتردام در طول جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دید ، این شهر در نیمه دوم قرن بیستم به مرکز طراحی های جدید و معماری مدرن تبدیل شد. در دهه 1970 ،

برنامه ریزان شهر در روتردام ، معمار هلندی پیت بلوم را مامور طراحی مسکن کاربردی کردند که برای عابران پیاده در سطح زمین امکان پذیر باشد. بر اساس خانه های مکعبی قبلی خود در شهر هلموند هلند ، بلوم یک طرح ابتکاری برای این پروژه در سال 1977 ایجاد کرد. در سال 1984 ، ساخت و ساز روی خانه های مکعبی به پایان رسید.

 

روتردام

معماری و سبک خانه های مکعبی

معمار پیت بلوم هنگام طراحی خانه های مکعبی از جنگل ها و درختان الهام گرفت. هر خانه بر فراز یک ستون شش ضلعی – ستونی بتنی طراحی شده است که برای شبیه سازی تنه درخت طراحی شده است.

یک راه پله در هر ستون به مناطق مسکونی منتهی می شود که مساحت آن تقریباً 100 متر مربع در هر خانه است. بلوم که نمونه ای از معماری مدرن انتزاعی است ، از اشکال هندسی متمایز و طرح های نامتقارن برای زیبایی شناسی درختان آینده استفاده کرد.

3 ویژگی های قابل توجه خانه های مکعبی

برخی از ویژگی های متمایز خانه های مکعبی را در نظر بگیرید.

روتردام

شکل انتزاعی: با مجموع 38 خانه مکعبی و دو مکعب بزرگتر به نام “فوق مکعب” ، خانه های مکعبی روتردام سایه بان متمایزی از اشکال هندسی را تشکیل می دهند. دیواره های هر مکعب در زاویه 54.7 درجه قرار گرفته و جلوه بصری سورئال را از داخل و خارج ایجاد می کند.

تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای
بیشتر بخوانید

سه طبقه: بالای ورودی طبقه همکف ، طبقه اول شامل یک اتاق نشیمن و آشپزخانه باز است. در طبقه دوم ، دو اتاق خواب و حمام وجود دارد. یک پله نهایی به یک قسمت کوچک زیر شیروانی در طبقه بالا منتهی می شود که در بالای مکعب با پنجره هایی احاطه شده است.

پیاده رو برای عابران پیاده: خانه های مکعبی روتردام با بالا نگه داشتن مناطق زندگی بر روی زمین و ایجاد فضای اضافی برای رفت و آمد پیاده و فروشگاه های خرده فروشی ، فضای عمومی را بهینه می کند.

 

روتردام

پایان مقاله راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی The Last Of Us | نقد فیلم Holler | وزیر دفاع چه می کند؟ | نحوه ساخت استوری بورد برای فیلم | نقد فیلم Zeros and Ones | بیوگرافی استنلی کوبریک | نقد فیلم زمانی برای مستی اسب ها | حجم معاملات در تابلو خوانی | چگونه با خود صادق باشیم : ۴ نکته برای یافتن خود واقعی | فیلم Marriage Story |

دیدگاهتان را بنویسید

هشت − 7 =