امروز برابر است با :14 بهمن 1401
صادق

چگونه با خود صادق باشیم : 4 نکته برای یافتن خود واقعی

چگونه با خود صادق باشیم: 4 نکته برای یافتن خود واقعی : 

ویلیام شکسپیر نوشت: “این مهمتر از همه: برای خودت صادق باش.” این توصیه پرکار هملت حکمت حکیمانه در دنیایی پر از حواس پرتی است. صادق بودن با خود یک راه خوب برای ایجاد عزت نفس ، احترام به خود و به طور کلی رفاه سالم است. در حالی که پیروی از آن ممکن است ساده به نظر برسد ، گوش دادن به خود اصیل خود می تواند یک چالش بزرگ باشد که به مراقبت ، زمان و تمرین نیاز دارد.

صادق بودن با خود به چه معناست؟

صادق بودن به معنای تفکر و عمل به شیوه ای است که با ارزشها و احساسات شما سازگار باشد – نه ارزشهای دیگران. اگر به خودتان وفادار باشید ، به هویت خود اطمینان دارید و اهدافی را دنبال می کنید که می دانید منجر به خوشبختی شما می شود.

بسیاری از مردم فکر می کنند که صادق بودن با خود به معنای خودخواه بودن یا امتناع از تغییر است ، اما این نشان دهنده روح توصیه نیست. صادق بودن با خود به این معنی است که شما از بهترین ویژگی های خود برای یافتن خوشبختی واقعی استفاده می کنید نه لذت بردن زودگذر ، به طور مداوم با خود هماهنگ می شوید تا اهداف خود را تنظیم کنید و به خود اجازه می دهید در سفر خود به سمت یک فرد بهتر اشتباه کنید.

صادق

4 راه برای یافتن خود واقعی

این که آیا هنوز به دنبال شخصیت واقعی خود هستید یا به دنبال راه هایی برای دفاع از آن هستید ، در اینجا نکاتی وجود دارد که چگونه می توانید با خود صادق باشید:

به خودتان گوش دهید. اگر هنوز برای یافتن شخصیت واقعی خود تلاش می کنید – خواه جوان دبیرستانی باشید یا عمرتان را بر اساس انتظارات دیگران گذرانده باشید – اولین قدم این است که به حرف خود گوش دهید. در طول زندگی روزمره ما ، حواس پرتی های زیادی وجود دارد (کار ، رسانه های اجتماعی ، همسایگان) که اولویت بندی تفکر خود را دشوار می کند. به جای تمرکز بر دیگران ، مکانی آرام پیدا کنید که بتوانید مدتی را در مورد زندگی خود تامل کنید. وقت گذاشتن برای تأمل شخصی به شما کمک می کند تا با بدن ، افکار ، احساسات و ارزش های اصلی خود هماهنگ تر باشید.

راهنمای روغن درخت چای : 5 استفاده از روغن درخت چای در مراقبت از پوست
بیشتر بخوانید

کنترل شادی خود را در دست بگیرید. هنگامی که درک بهتری از شخصیت خود پیدا کردید ، اهداف خود و آنچه شما را خوشحال می کند را بهتر درک خواهید کرد. بسیاری از مردم در زندگی ناامید شده اند زیرا منتظرند دیگران خوشحال شوند ، اما بخش مهمی از صادق بودن با خود این است که بدانید شما مسئول زندگی خود هستید ، از جمله شادی و رضایت خود. وقتی مسئولیت خوشبختی خود را بر عهده می گیرید ، بلافاصله بیشتر با خود واقعی خود هماهنگ می شوید.

نیازهای خود را در اولویت قرار دهید. خوشایند مردم-اولویت دادن به شادی دیگران در مقابل خود شما-آخرین راه برای زندگی غیر واقعی است و می تواند منجر به ناراحتی شود. برای اینکه زندگی مطابق با خود واقعی خود را شروع کنید ، باید از مردم پسند بودن دست بردارید و ابتدا به دنبال خوشبختی خود باشید. اولویت قرار دادن خود به معنای تمرین رفتارهای خودخواهانه نیست ، بلکه به دنبال این است که اهداف و علایق خود را دنبال کنید تا اهداف و علایقی را که اعضای خانواده و عزیزان از شما می خواهند دنبال کنید.

صادق

رها کردن را بیاموزید. هر چند وقت یکبار ، چیزهایی را در زندگی خود که دیگر برای شما کار نمی کند – مانند تفکر منفی ، آزار و اذیت در نقایص شخصی و روابط مشکل ساز – تهیه کنید و بگذارید این چیزها از بین بروند. ترک چیزهایی که در گذشته به شما آسیب می رساند به رشد و پیشرفت شما در مسیر رشد شخصی کمک می کند.

پایان مقاله چگونه با خود صادق باشیم: 4 نکته برای یافتن خود واقعی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

سریال ویچر | ویلیام شکسپیر | بهترین فیلم های مارتین مک دونا | مارک تواین | بهترین فیلم های کریستوفر نولان | فیلم های امیلیا کلارک | ۲۵ انیمه عاشقانه برتر تمام دوران | ۷ نکته هوشمندانه در طراحی فضاهای کوچک و نقلی | بهترین فیلم های جیم کری | موسیقی پانک راک |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =