صفحه اصلی > موسیقی : موسیقی پانک راک
ads

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک

در دهه 1970 ، سبک جدید و خامی موسیقی از طریق کلوپ های کوچک و رادیو زیرزمینی گسترش یافت. این سبک که به عنوان موسیقی پانک راک شناخته می شود ، مسیر موسیقی پاپ را تغییر داد.

موسیقی پانک راک چیست؟

موسیقی پانک راک زیرگونه ای از موسیقی راک اند رول است که در اواسط دهه 1970 به عنوان دیسکو ، پراگرسیو راک و پاپ سنگین رشته ای در نمودارهای موسیقی ظهور کرد. راکرهای پانک به دلیل رد کردن تکه های موسیقی جریان اصلی پاپ شهرت پیدا کردند. آنها از انرژی خام ، سرعت های سریع ، فرم های آهنگ کوتاه ، شعرهای فریاد زده و اخلاق کاری DIY (“این کار را خودت بکن”) که به آنها اجازه می دهد در حاشیه صنعت موسیقی رشد کنند ، پذیرفتند.

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک با صحنه های موسیقی پانک قوی در لندن ، نیویورک سیتی ، لس آنجلس ، بوستون ، سانفرانسیسکو و واشنگتن دی سی ، بسیاری از نوازندگان جوان را که به جستجوی ژانرهای دیگر می پردازند ، الهام بخش کرد. پیشگام گرانج و خواننده برجسته نیروانا ، کورت کوبین – اگرچه یک راکر پانک نیست – اما اغلب از انرژی پانک گروههایی مانند Killing Joke و Germs در شکل دادن به زبان موسیقی خود استفاده می کرد.

تاریخچه مختصر پانک راک
موسیقی پانک ریشه در دهه 1970 لندن دارد ، گرچه برخی معتقدند که پانک راک همزمان در شهر نیویورک آغاز به کار کرده است.

پانک انگلیس: صحنه پانک انگلیس توسط گروههایی مانند Sex Pistols ، The Clash ، The Damned و the Buzzcocks هدایت می شد که ملودی های جذاب موسیقی محلی را با لبه خام گاراژ راک ، سرعت هارد راک و (در مورد The Clash) رگی.
صحنه NYC: پانک انگلیسی به سرعت الهام بخش موسیقی پانک راک در شهر نیویورک بود. در آنجا گروه هایی مانند رامونز ، بلوندی ، تلویزیون ، پتی اسمیت ، ریچارد هل و وویدوئیدها و عروسک های نیویورک جمعیت را به مکان های پانک افسانه ای مانند CBGB در Bowery در منهتن بستند.
پانک در سراسر ایالات متحده: صحنه های پانک راک ایالات متحده در لس آنجلس (خانه X ، میکروب ها و پرچم سیاه) ، منطقه خلیج سانفرانسیسکو (خانه کندی ها و Flipper مرده) ، دیترویت (خانه MC5 و Iggy و) ظاهر شد. Stooges) و واشنگتن دی سی (خانه بد مغزها و تهدیدهای جزئی).
برچسب های راک پانک: برچسب های ضبط شده تخصصی در راک پانک در مکان های مختلفی از جمله SST Records Long Beach ، Dischord Records واشنگتن ، Alternative Tentacles Records سانفرانسیسکو و Homestead Records لانگ آیلند به وجود آمدند. با این حال ، برخی از گروه ها ، مانند Ramones و Sex Pistols ، با توجه به گروه های موسیقی سابق ضد تاسیس مانند The Velvet Underground ، موفق به وجود آنها در برچسب های اصلی ضبط موسیقی شدند.
امروزه پانک با بسیاری از زیر ژانرها و صحنه های موسیقی محلی که به بافت متنوعی از صدا کمک می کنند ، بسیار پذیرفته شده است. گروه های پانک مانند Green Day در دهه 1990 موفقیت اصلی را به دست آوردند که تا هزاره جدید نیز ادامه یافت ، در حالی که اقدامات مستقل در میان شبکه ای از برچسب های ضبط شده به طور مشابه مستقل گسترش می یابد.

فرق ملودی با ریتم
بیشتر بخوانید

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک

صدای پانک راک چگونه است؟
راک پانک بسیاری از ژانرهای محبوب را تلفیق می کند اما معمولاً سریعتر و پرخاشگرانه تر از موسیقی پاپ است. اندازه گروههای پانک ممکن است کوچکتر از گروههای راک سنتی باشد ، اگرچه اعضای کمتری به ندرت به صدای نرم تری تبدیل می شوند.

بسیاری از راکرهای پانک از پس زمینه های طبقه کارگر بودند و به بزرگ شدن رادیوی سنتی گوش می دادند. این موضوع آنها را در معرض سبک هایی مانند راک فولک ، راک انگلیسی تهاجم (از بیتلز و رولینگ استونز تا کینکس) ، موسیقی کانتری ، راکابلی و روانپریشی دهه 60 قرار داد. همه این ژانرها چهره آنها را در سوابق پانک گروههایی مانند Ramones ، Sex Pistols و Dead Kennedys نشان می دهد.

در لندن ، سرپرست گروه The Clash ، جو استرومر ، از موسیقی رگی الهام گرفت ، حتی آهنگ های رگی را که در ضبط های گروه شنیده می شود ، پوشش می دهد. Bad Brains DC همچنین از سبک رگی به همراه ژانرهای دیگر جامائیکا مانند ska الهام گرفت.

خصوصیات موسیقی پانک راک چیست؟
اگرچه “پانک” می تواند معنای زیادی داشته باشد ، و ژانر در شکل اولیه آن ذاتاً غیر انطباق است ، پانک راک کلاسیک برخی از ویژگی های قابل تشخیص را به نمایش می گذارد. فرم های آهنگ کوتاه ، آهنگ های سریع ، شعرهای ضد استقرار و ملودی ها و هارمونی های ساده همه از صداهای رایج پانک هستند.

در موارد نادر ، گروه های پانک از بلند پروازانه تر از سازهای آهنگ راک کلاسیک و ریف های سازنده استقبال می کردند. گروه تلویزیونی نیویورک و گروه انگلیسی Wire هر دو در کارهای اصلی خود موسیقی کلاسیک راک استخراج کردند. گروه هایی مانند عروسک های نیویورک به شدت تحت تأثیر گاراژ راک قرار گرفتند و حساسیتی آوانگارد ، پانک-ملاقات-پرطرفدار را به اجراهای خود وارد کردند.

گروه های پانک همچنین به دلیل داشتن اصول اخلاقی DIY و کمترین نگرانی در مورد منش ابزاری معروف بودند. بسیاری نیز به زیبایی بصری لبه دار خود ، که شامل موهوک ها ، شلوارها و کت های چرمی ، تی شرت های پاره شده و آرایش (در بعضی موارد) می شد ، افتخار می کردند.

بیوگرافی خانم فرح الفارسی - نوازنده ساز قانون ایرانی؟!
بیشتر بخوانید

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک

ژانرهای موسیقی Punk Rock

موسیقی پانک راک باعث ایجاد زیرشاخه های زیادی شده است که برخی از آنها تا به امروز محبوب هستند:

پانک هاردکور: پانک های هاردکور در دهه های 1980 و 1990 از نیویورک و لس آنجلس منفجر شد ، گروههایی مانند Black Flag ، Rollins Band ، Biohazard ، Misfits ، the Bags و Gorilla Biscuits. در یک حرکت منشعب ، سیاتل The Accüsed و نیویورک Cro-Mags زیبایی پراکنده فلزی thrash را به پانک سخت ، به سبکی که گاهی اوقات پوسته پوسته نامیده می شود ، آوردند.
پس از موسیقی پانک راک : موسیقی پس از پانک از لبه سخت موسیقی پانک راک استقبال می کند ، اما با هارمونی ها و ساختارهای آهنگ پیچیده تر. از گروههای برجسته پست پانک می توان به Fugazi (به رهبری Ik MacKaye راکر پانک سابق Minor Threat) ، Drive Like Jehu ، Gang of Four ، Jawbox و Shudder to Think اشاره کرد.
راز نویز: برخی از گروههای پس از پانک ، آزمایش صوتی را در کنار ترانه سرایی پاپ بررسی کردند. گروه هایی مانند Sonic Youth ، Yo La Tengo و Melvins بین قلاب های پاپ و انفجار صدای گیتار بیش از حد خورده رفت و برگشت می کنند. حتی لو رید ستاره راک Underground Underground در نقاطی از زندگی حرفه ای خود در نوک راک فرو رفت.
پانک گلم: با الهام از زیبایی بصری عروسک های نیویورک (و دیوید بووی راکر غیر پانک) ، پانک های گلم پیش ساز glam metal بودند. تلاش های اولیه گروه هایی مانند Mötley Crüe و Manic Street Preachers عناصر پانک جذاب را در آغوش می گیرد.
موج جدید: گروههای موج جدید مانند Joy Division ، New Order ، Blondie و Talking Heads تحت یک آداب و رسوم DIY فعالیت می کردند ، اما موسیقی آنها از سنتهای پاپ و پاپ استقبال می کرد.
پانک پاپ: پانک پاپ ژانری بسیار پردرآمد بوده است ، زیرا گروه هایی مانند Green Day ، The Offspring ، Blink-182 ، The Strokes و Rancid میلیون ها آلبوم را به طور مشترک به فروش رسانده اند. از ابتدای گروههای پانک پاپ می توان به Ramones ، Buzzcocks ، The Damned و Bad Religion اشاره کرد.

سبک موسیقی فولک
بیشتر بخوانید

موسیقی پانک راک

موسیقی پانک راک

7 گروه برجسته موسیقی پانک راک

گروه های موسیقی پانک راک ، از نسل X به بعد ، موج های رادیویی را پر کرده اند. برخی از برجسته ترین گروههای پانک از انگلیس و ایالات متحده عبارتند از:

تپانچه های جنسی: با مدیریت مالکوم مک لارن و به رهبری جانی روتن ، خواننده مشهور معروف کراش ، راک پانک انگلیسی ، جنس تپانچه مخاطبان جریان اصلی را با آهنگ هایی مانند “Anarchy in the UK” و “God Save the Queen” رسوا کرد.
رامونز: اولین گروه بزرگ پانک آمریکایی ، رامونز ملودی های گیرایی را برای مخاطبان ردیف نوجوان به ارمغان آورد. حضور ملی آنها با نقشی برجسته در فیلم Rock ‘n’ Roll High School راجر کورمن در سال 1979 افزایش یافت.
Buzzcocks: سلام و احوال پرسی از منچستر ، انگلیس ، Buzzcocks پاسخ انگلیس به موسیقی خشخاش رامونز برای موسیقی پانک راک بود.
تهدید مینور: اگرچه مینور تهدید DC به جریان اصلی جنس تپانچه ها یا رامونز دست پیدا نکرد ، اما ممکن است آنها بیشتر بر موسیقی دانان تأثیر بگذارند ، از راکرهای هنری مانند Shudder To Think گرفته تا اقدامات راک مانند Pearl Jam.
پتی اسمیت: پتی اسمیت زنی نادر در صحنه پانک های مردسالار شهر نیویورک ، نام خود را با اجراهای افسانه ای در CBGB و اولین آلبوم Horses به وجود آورد.
Black Flag: هدایت بنیانگذار SST Records ، Greg Ginn و واشنگتن دی سی ، پیوند دادن هنری رولینز ، Black Flag سنگی سنگین برای دود کردن ، پانک ساحل غربی و پس از پانک بود.
Iggy and the Stooges: سلام و درود از آن آربر ، میشیگان (درست در غرب دیترویت) ، Iggy & The Stooges نشان داد که موسیقی پانک راک فقط یک پدیده ساحلی نیست. نگرش سرسختانه و ناامیدانه آنها در پانک هر چه تجربی تر می شود.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم سینمایی گرمای بدن|فیلم من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم|فیلم گزارش فرانسوی|فیلم تام کلنسی بدون پشیمانی|نقد فیلم جی اف کی|نقد فیلم شکوفه‌های پژمرده|بهترین فیلم های رابرت زمکیس|نقد فیلم بیداری|کسب درآمد از عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

10 + هفده =