امروز برابر است با :11 خرداد 1402
فیلم Last Days in Vietnam 2014

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014 : اگر بخواهیم همه فیلم های سینمایی-چه داستانی و چه مستند-راجع به جنگ ویتنام (یا همانطور که در آسیا جنگ آمریکا نامیده می شود) جمع آوری کنیم ، تعداد آنها در محدوده سه رقمی خواهد بود. من بسیاری از آنها را دیده ام (هرچند به هیچ وجه همه) و هیچ کدام کاملاً شبیه به روزهای گذشته در ویتنام نیست.

این تا حد زیادی به این دلیل است که فیلم Last Days in Vietnam 2014 در مورد شروع جنگ ، جنگیدن در جنگ ، یا شکست/پیروزی در جنگ نیست. در مورد جنایات نیست این موضوع در مورد نورپردازی یا تصور عمومی یا عوارض جانبی کسانی نیست که از خدمات خود جان سالم به در بردند. در عوض ، در مورد پایان است. این درباره آن چیزی است که پس از آن رخ داد که مردم آمریکا دیگر به آن کشور کوچک و جنگ زده در نیمه راه در سراسر جهان اهمیتی ندادند.

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014

فیلم Last Days in Vietnam 2014

فیلم Last Days in Vietnam 2014 درباره آن چیزی است که یکبار نیروهای خود را بیرون کشیدند و 6000 شهروند آمریکایی (یا حومه) در حال تخلیه بودند. این درباره چیزها ، مردم و لحظاتی است که تا حد زیادی توسط تاریخ فراموش شده است.

فیلم Last Days in Vietnam 2014 روری کندی در سال 2014 با دقت و ظرافت حوادث آوریل 1975 را با تمرکز ویژه در 29 تا 30 آوریل ، زمانی که عملیات باد مکرر (نام رمز تخلیه هلیکوپتر سایگون) منتشر شد ، هدف قرار می دهد. فیلم با بوم گسترده ای توصیف می شود که وقایع منتهی به ماه آخر را توصیف می کند و در نهایت به بررسی جزئیات می پردازد.

برای جذب فاجعه چگونگی پایان همه چیز (با بیش از 400 ویتنامی که معتقد بودند که آنها را ترک خواهند کرد) ، باید سیاست وضعیت ایالات متحده و طرز فکر سفیر گراهام مارتین ، که به آنجا می آید را درک کنید. در ابتدا به عنوان یک شرور و سپس یک قهرمان.

جالب اینکه فیلم Last Days in Vietnam 2014 برنامه سیاسی ندارد. هدف کندی ارائه یک سند تاریخی است ، نه یک قلم مو برای سرزنش. تا آنجا که مارتین به دلیل مدیریت نادرست در روزهای اولیه تخلیه زیر ذره بین قرار می گیرد (انتظار برای شروع برنامه ریزی طولانی مدت و سپس به تاخیر انداختن اجرا برای جلوگیری از وحشت) ، او همچنین به عنوان فردی اصیل و شجاع شخصی معرفی می شود و نشان داده می شود مسئول تعداد زیادی از شهروندان ویتنامی باشند که از سایگون خارج شده اند.

فیلم دراکولای برام استوکر
بیشتر بخوانید

کندی از ترکیبی از مصاحبه های فعلی (حدود 2013) با شرکت کنندگان اصلی (از جمله هنری کیسینجر وزیر امور خارجه سابق – سن 90 در زمان انجام مصاحبه) و فیلم های آرشیوی برگرفته از مجموعه های عمومی و خصوصی استفاده می کند.

برای اکثر آمریکایی ها ، امضای پیمان صلح پاریس در 27 ژانویه 1973 (که به طور رسمی “توافقنامه پایان جنگ و بازگرداندن صلح در ویتنام” نامیده شد) نشان دهنده پایان درگیری است که از زمان آیزنهاور دولت های ایالات متحده را به طور فزاینده ای تحت فشار قرار داده است.

در مقابل صلح بین ویتنام شمالی و جنوبی ، ایالات متحده موافقت کرد که تمام نیروها را از این کشور خارج کند. درگیری نظامی آمریکا پایان یافت و خروج نیروها به سرعت رسیدگی شد. در آن زمان بسیاری از تحلیلگران سیاسی معتقد بودند که مسیر آینده ویتنام همانند کره است – با جنوب دموکراتیک و شمال سوسیالیستی. سپس واترگیت آمد.

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014

ارتباط بین استعفای نیکسون و سقوط سایگون مستقیم و بدون ابهام است ، اما به ندرت در مستندهای مربوط به این موضوع ذکر شده است. ویتنامی شمالی ، با اعتقاد نیکسون به عنوان یک دیوانه که ممکن است حمله ای هسته ای را بر اساس میل خود انجام دهد ، تا زمانی که در مقام خود بود به این توافق پایبند بود. اما ، هنگامی که ریاست جمهوری به جرالد فورد رسید ، آنها تهاجمی شدند.

با توجه به عدم تمایل کنگره ایالات متحده به کمک های بیشتر به منظور ویتنام جنوبی ، این نتیجه قطعی بود که تنها راه حل ممکن یک ویتنام متحد است … تحت حاکمیت ویتنام شمالی. سپس خروج سایر شهروندان آمریکایی و افراد وابسته به آنها (از جمله زنان ویتنامی و کودکان نیمه ویتنامی) و اعضای ارتش و شهروندان ویتنامی که روابط آمریکایی آنها را به “مردگان راهپیمایی” تبدیل کرده بود ، ضروری شد.

وقتی مخالفت مارتین گزینه های بهتری را بست (مانند استفاده از فرودگاه) ، تنها راه باقی مانده برای خروج مردان ، زنان و کودکان از سایگون ، استفاده از یک شاتل عظیم و بدون توقف 18 ساعته چند هلیکوپتر بود.

فیلم Last Days in Vietnam 2014 از دستکاری آشکار جلوگیری می کند اما برخی از فیلم ها برای ایجاد واکنش احساسی طراحی شده اند. این درد فراتر از 400+ ویتنامی گیر افتاده در سفارت آمریکا در بسیاری از مقامات و سربازان آمریکایی که در حال تخلیه کار می کردند ، ادامه دارد. این دستور از واشنگتن صادر شد و نمی توان آن را نادیده گرفت ، اما از مصاحبه هایی که چهار دهه پس از وقایع انجام شد ، آشکار است که برخی از تصمیمات آوریل 1975 از آن زمان تا کنون آنها را تحت تأثیر قرار داده است. شاید احساس خیانت توسط آمریکاییان فراری بیشتر از ویتنامی ها احساس شده باشد.

نقد فیلم با هم با هم Together Together 2021
بیشتر بخوانید

ناکامی غم انگیز جنگ ویتنام به طرق مختلف نمایانگر کل ماجرای غم انگیز و اشتباه است – نمونه ای از بازی های درهم و برهم و سیاسی که توسط کسانی انجام می شود که هیچ مشاغلی در آن ندارند. کندی با درج لحظاتی قهرمانانه ، شرح عملیات لعنتی خود درباره عملیات باد مکرر را روشن می کند ، مانند داستان یک خلبان ویتنامی که گروهی از پناهندگان را نجات داد و سپس خود را قبل از کنار گذاشتن هلیکوپتر شینوک در دریا. (برای فرود روی کشتی آمریکایی که مشغول نجات بود بسیار بزرگ بود).

فیلم Last Days in Vietnam 2014 به یک حماسه قطعی می رسد که بسیاری تصور می کردند دو سال پیش به اشتباه تصور می کردند. حجم ویدئوهای جمع آوری شده توسط کندی به دادرسی که در زمان وقوع آن در ایالات متحده وجود نداشت ، حیات و فوریت می بخشد. این تاریخ در حال آشکار شدن در زمان واقعی است ، حتی اگر بیش از چهار دهه طول بکشد تا آن را روشن کند.

نقد فیلم Last Days in Vietnam 2014

فیلم Last Days in Vietnam 2014

کسانی که به دنبال درک کامل معنای جنگ ویتنام هستند ، تشویق می شوند تا همه مشهورترین فیلم های داستانی را که در جریان درگیری (Apocalypse Now ، Platoon ، Jacket Full Metal و غیره) و همچنین برخی مستندهای جامع تر (مانند به عنوان ویتنام در HD یا جنگ ویتنام توسط کن برنز و لین نوویک). فیلم Last Days in Vietnam 2014 باید در فهرست “باید دید” به عنوان حساب قطعی نوشابه گنجانده شود. فیلم Last Days in Vietnam 2014 یک فیلم “بزرگ” نیست زیرا در آن به دنبال پاسخگویی به سوالات خارج از محدوده آن نیست ، اما در چارچوب پارامترهای تعیین شده توسط کندی و نویسندگانش ، سنگ های کمی بر روی سنگ باقی نمی گذارد.

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

فیلم یانکی دودل دندی | معرفی کتاب الیور تویست | میکل‌ آنجلو آنتونیونی | تحلیل نمایشنامه باغ وحش شیشه ای | فیلم گرمای بدن | راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفتمکتب اومانیسم | معرفی انواع سبک های موسیقی | بهترین فیلم های دنیل رادکلیف | فیلم برتر | فیلم جیب‌ بر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 16 =