صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت
ads

راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت

عکاسی از منظره شهری

راهنمای عکاسی از منظره شهری: چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت

اگر تا به حال عکسی نمادین از خط افق شهر نیویورک ، آسمان خراش های شیکاگو ، ساحل سیاتل یا مرکز شهر سان فرانسیسکو دیده اید ، شگفتی عکاسی از منظره شهر را تجربه کرده اید.

عکاسی منظره شهری چیست؟

عکاسی منظره شهری یک سبک عکاسی است که مناظر شهری ، به ویژه آسمان ها را ثبت می کند. همانطور که چشم اندازهای طبیعی موضوع عکاسی منظره هستند ، ویژگی های مصنوعی مانند خیابان ها و ساختمانهای بلند تمرکز عکاسی از منظره شهری است. شما می توانید عکاسی شهری را از طیف وسیعی از نقاط دیدنی (در هر نقطه از سطح خیابان تا طبقه بالای یک ساختمان بلند) انجام دهید و بسته به تجهیزات خود می توانید از مناظر روزانه شهر و شب عکس بگیرید.

9 نکته برای عکاسی از منظره شهری

عکاسی از مناظر شهری شباهت زیادی به عکاسی منظره سنتی دارد ، اما چند نکته خاص برای اطمینان از اینکه عکس های منظره شهری شما بهترین هستند ، وجود دارد.

عکاسی از منظره شهری

عکاسی از منظره شهری

بر عناصری تمرکز کنید که مکان شما را منحصر به فرد می کند. هیچ دو شهر شبیه هم نیستند. خودتان را به چالش بکشید تا عکس هایی تهیه کنید که ویژگی های خاص شهری را که در آن عکاسی می کنید برجسته کند. در لس آنجلس ، ممکن است ساحل یا رودخانه L.A. در هنگ کنگ ، این ممکن است کوههای سبز رنگی باشد که پشت آسمان خراش ها بلند می شوند. در منهتن ، ممکن است از نمادهای هنری دکو مانند ساختمان کرایسلر و ساختمان امپایر استیت عکس بگیرید.

در ساعت طلایی و ساعت آبی عکس بگیرید. بهترین نور برای عکس های منظره شهری اغلب اندکی قبل از غروب خورشید (ساعت طلایی) و اندکی پس از غروب (ساعت آبی) روشن می شود. این اوقات روز نور ملایمی را ارائه می دهد که جزئیات را در موضوعات شما ، از جمله نمای مجلل ساختمان ، به نمایش می گذارد. البته تفاوت این است که چراغ های شهر در نور کم آبی پس از غروب آفتاب بیشتر به چشم می آیند.

تحلیل تابلو مدرسه آتن
بیشتر بخوانید

برای عکاسی ظهر ، از فیلترهای با چگالی خنثی استفاده کنید. نور خورشید هر چقدر هم که در ساعت طلایی فوق العاده باشد می تواند عکس ها را در ظهر پاک کند. با فیلتر با چگالی خنثی (که فیلتر ND نیز نامیده می شود) یا فیلتر قطبی کننده ، این کار را انجام دهید ، که مانع از تابش نور خورشید بر سنسور دوربین شما می شود.

در صورت امکان از ISO پایین استفاده کنید. ISO بالا یک عکس را روشن می کند ، اما نویز بصری را نیز به تصویر وارد می کند. با این اوصاف ، از کمترین ISO که می توانید از آن دور شوید ، استفاده کنید. اگر بیشتر در نور خورشید عکاسی می کنید ، نیازی به ISO بالا ندارید. با غروب خورشید و جای خود را به تاریکی ، هر چند ، شما نیاز به افزایش ISO برای گرفتن عکسهای مناسب دارید.

در عکسهای خیابانی خود با مسیرهای سبک بازی کنید. با ایجاد نوردهی طولانی با سرعت شاتر پایین و آموزش دوربین خود در اتومبیل های عبوری ، می توانید مسیرهای نوری مرتبط با عکاسی شبانه در شهر بزرگ را ثبت کنید. خودروها تنها منابع نور مصنوعی برای این نوع عکس ها نیستند. اگر دوربین را به آرامی در حالی که شاتر باز است حرکت دهید ، می توانید مسیرهای نوری با چراغ های ساختمان اداری ایجاد کنید.

عکاسی از منظره شهری

عکاسی از منظره شهری

برای ایجاد جلوه ستاره ای ، از یک دیافراگم کوچک استفاده کنید. آیا می خواهید منابع نور شهر شما (مانند چراغ های خیابان و چراغ راهنمایی) در اطراف لبه ها بدرخشند؟ سعی کنید از یک عدد f-stop بالا برای ایجاد دیافراگم کوچک استفاده کنید که نور را پراکنده می کند.

برای ایجاد عمق میدان از فاصله کانونی طولانی استفاده کنید. استفاده از فاصله کانونی طولانی یا لنز تله اختصاصی می تواند جلوه بوکه ایجاد کند ، سوژه های شما را در فوکوس قرار داده و پس زمینه را به حالت تار تبدیل کند. اگر به دنبال تمرکز بر روی ساختمان خاصی در هنگام عکاسی از خط افق هستید ، این کار به خوبی انجام می شود. لنزهای تله فوتو نیز برای عکاسی از سوژه های دور بسیار مفید خواهند بود.

نوردهی دوگانه : یک راهنمای گام به گام
بیشتر بخوانید

راه هایی برای ترکیب طبیعت بیابید. زندگی شهری بیش از ساختمانها و ماشین آلات را شامل می شود. شهرها همچنین پارک ، آب نما و مسیرهای پیاده روی را ارائه می دهند. وقتی عکاسان منظره شهری به دنبال تصویربرداری از ماهیت یک شهر از دیدگاه ساکنان آن هستند ، آنها شامل انفجارهای طبیعی هستند. با یک لنز زاویه دید خود را در یک پارک یا کنار آب قرار دهید و خود را به روی تصاویری که ممکن است خودشان را نشان دهند باز کنید.

از پس پردازش به نفع خود استفاده کنید. عکاسان حرفه ای از نرم افزارهای پس از پردازش مانند Photoshop و Lightroom برای لمس عکس های خود استفاده می کنند. از ابزارهای موجود برای به دست آوردن بهترین تصویر ممکن برای مخاطبین بیننده خود استفاده کنید و با نرم افزارهای پس از پردازش آشنا شوید تا عکس های خود را در کمال ویرایش کنید.

عکاسی از منظره شهری

عکاسی از منظره شهری

پایان مقاله راهنمای عکاسی از منظره شهری : چگونه می توان عکس های کاملی از خط افقی گرفت

مجله با دوربین

بیشتر بخوانید:

تابلو نقاش و مدلش اثر پیکاسو | نقد فیلم پرده | بهترین فیلم های تاریخ ایران | نقد فیلم دکتر استرنج لاو | نکات کلیدی در خلق شخصیت شرور داستان | نقد فیلم چه کسی لیبرتی والانس را کشت  | بهترین خواننده های سبک اپرا | نقد و بررسی انیمیشن Vivo | نقد فیلم محافظ همسر هیتمن | فیلم بیوه سیاه Black widow |

دیدگاهتان را بنویسید

یک + 14 =