صفحه اصلی > دکوراسیون : درختان زینتی | 20 گیاه زیبا برای فضای سبز خانه!
ads

درختان زینتی | 20 گیاه زیبا برای فضای سبز خانه!

درختان زینتی

انواع مختلفی از درختان زینتی و گیاهان شبیه درخت وجود دارد که می توانند در داخل خانه رشد کنند و اندازه ها ، اشکال و رنگ های مختلف را نشان می دهند ، همه بسته به شرایط خاص داخل خانه شما.

درختان زینتی چیست؟

درختان داخلی گیاهان آپارتمانی هستند که می توانند به تصفیه هوا و زیبایی کلی خانه شما کمک کنند. انواع درختان می توانند در داخل خانه رشد کنند ، از جمله انجیر گریان ، زیتون اروپایی و نخل درخت. قبل از به دست آوردن یک درخت داخلی ، میزان نور مورد نیاز ، میزان تحمل آن به خشکی و حداکثر ارتفاع آن را در نظر بگیرید.

درختان زینتی

درختان زینتی

23 نوع درختان زینتی داخل ساختمان

انواع درختان زینتی وجود دارد که در رنگ ها ، اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. در اینجا درختان یا گیاهان بلند و شبیه درخت وجود دارد که می توانند در شرایط مناسب در داخل خانه رشد کنند:

نخل Areca (Dypsis lutescens): یک نخل نخل را در اتاقی با نور فیلتر شده قرار دهید ، و می توانید درخت سرپوشیده ای رشد کنید که ارتفاع آن تا هفت پا می رسد. همچنین تقریباً در تمام طول سال گلهای سفید و بنفش ایجاد می کند و رنگی به اتاق شما می بخشد.

پرنده بهشتی (Strelitzia): پرنده بهشتی که می تواند تا شش فوت رشد کند ، برای رشد به نور آفتاب و محیط مرطوب نیاز دارد.

درخت بونسای: بونسای به روش هرس منظم درختان اشاره می کند تا گیاه قامت کوچک خود را حفظ کند ، اما گونه های مختلفی وجود دارد که درختان خوب بونسای را می سازند. اینها کارخانه های کم نگهداری نیستند. درختان بونسای نیاز به نگهداری مداوم دارند.

همیشه سبز چینی (Aglaonema): همیشه سبز چینی دارای برگهای بزرگ است و در نور غیر مستقیم خورشید و رطوبت ملایم بهترین حالت را دارد.

درخت کلمنتین (Citrus reticulata ‘Clementine’): این درخت مرکبات می تواند در داخل خانه رشد کند اگر به آن نور زیاد خورشید یا آفتاب مستقیم بدهید. همچنین میوه نارنجی شیرین تولید می کند که رنگ دیگری به فضای شما می افزاید. این یکی از بسیاری از درختان میوه از جمله درختان لیمو است که در صورت مراقبت مناسب می تواند در داخل خانه کار کند.

راهنمای سبک های پنجره | 17 نوع پنجره خانگی
بیشتر بخوانید

انجیر معمولی (Ficus carica): این درخت انجیر بسته به نحوه کاشت می تواند پهن یا بلند شود و می تواند میوه نیز تولید کند. برای رشد خوب به نور زیاد نیاز دارد.

گیاه ذرت (Dracaena fragrans): در حالی که این گیاهان ذرت رشد نمی کنند ، دارای برگهای پهن و بلندی هستند که در وسط زرد رنگ بوده و از بیرون به سبز متصل می شوند. آنها نور غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهند.

عصای گنگ (Dieffenbachia): عصای گنگ دارای برگ های ماموت با رنگ آمیزی ضخیم و سفید است. آنها می توانند بیش از پنج فوت رشد کنند ، و آنها را به یک درخت درختی تبدیل می کند که ورودی و اتاق نشیمن را به خوبی تکمیل می کند.

درختان زینتی

درختان زینتی

زیتون اروپایی (Olea europea): این درختان زیتون به طور خاص درختان داخلی نیستند. با این حال ، آنها می توانند برای مدت طولانی در داخل زندگی کنند. درخت زیتون را در گلدان بکارید و در تابستان آن را به حیاط یا ایوانی منتقل کنید و نور مستقیم خورشید را به آن بدهید.

درخت انجیر برگ کمانچه (Ficus lyrata): انجیر برگ کمانچه به نور غیر مستقیم و روشن احتیاج دارد و دارای برگهای سبز بزرگ بر روی شاخه های کوتاه است.

نخل دم ماهی (کاریوتا): برگهای این درخت سرپوشیده شبیه دم ماهی قرمز است و ظاهری سبز روشن دارد. آنها برای رشد به عنوان یک گیاه آپارتمانی به نور و آب زیادی احتیاج دارند.

شاه بلوط گویانا (Pachira aquatica): این درخت داخلی که درخت پول نیز نامیده می شود ، دارای تنه ای بافته شده است که به انتهای برگ دار و منفرد منشعب می شود. به آب زیاد و نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد.

نخل بانو (Rhapis excelsa): شبیه به نخل های دیگر ، نخل خانگی دارای برگهای بلند است. در اتاق های کم نور عملکرد خوبی دارد و می تواند تا 6 فوت ارتفاع و 4 فوت عرض داشته باشد ، بنابراین فضای زیادی به آن بدهید.

درخت اژدهای ماداگاسکار (Dracaena marginata): این درختان روی تنه های دوکی شکل قرار گرفته اند و در بالای آن انفجار وسیعی از سبزه وجود دارد. آنها برای عملکرد خوب به نور مستقیم و غیر مستقیم نیاز دارند. درختان اژدها برای حیوانات خانگی سمی هستند ، بنابراین آنها را در خانه ای بدون حیوانات خانگی نگهداری کنید.

حصار حریم خصوصی افقی: 4 مرحله برای ساخت حصار افقی
بیشتر بخوانید

نخل اعلیحضرت (Ravenea rivularis): این درخت دارای برگها و ساقه های بلندی است که از قاعده جدا شده و الگوی وسیعی ایجاد می کند. آنها برای عملکرد خوب به محیطی با رطوبت بالا نیاز دارند.

کاج جزیره نورفولک (Araucaria heterophylla): این درخت برای برخی شبیه درخت کریسمس کوچک است ، اما کاج جزیره نورفولک یک گیاه گرمسیری است که برای رشد نیاز به آفتاب کامل دارد. آن را در اتاقی با پنجره رو به آفتاب قرار دهید.

نخل سالن (Chamaedorea elegans): نخل سالن نیاز به مراقبت زیادی ندارد: آن را به طور منظم آبیاری کرده و در شرایط کم نور قرار دهید ، و رشد می کند.

نخل دم اسبی (Beaucarnea recurvata): نخل دم اسبی دارای تنه ای است که در قاعده نازک است و تا برگهای بلند و نازک باریک می شود که مانند دم اسبی قوس می یابد. نخل های دم اسبی مقادیر کمی آب را ترجیح می دهند و به نور روشن یا آفتاب کامل نیاز دارند.

درخت لاستیکی (Ficus elastica): این درخت به دلیل تنوع رنگ برگ های مختلف که می تواند تولید کند ، از سبز روشن تا سبز عمیق ، تقریبا سیاه و تیره ، محبوب است. گیاه لاستیک هفته ای یکبار به آب نیاز دارد. آن را در جایی قرار دهید که بتواند نور غیر مستقیم دریافت کند.

برگ شکافته (Monstera deliciosa): برگ شکافته دارای برگهای پهن است که شبیه پد سوسن براق است و بریدگی های طبیعی سطح را شکسته است. آنها برای رشد به نور زیادی احتیاج دارند و شما باید هفته ای یکبار گیاه را آبیاری کنید.

درختان زینتی

درختان زینتی

درخت چتر (Schefflera arboricola): وقتی نور مناسبی به آنها داده شود ، این گیاهان می توانند به ارتفاع هشت فوت برسند و دارای برگ های اشکی شکل هستند که در سراسر ارتفاع درخت رشد می کنند.

انجیر گریان (Ficus benjamina): نگهداری این درخت فیکوس آسان است و به آب بسیار کمی و شرایط کم نور نیاز دارد. می توانید آن را در اکثر مراکز گیاهی و مغازه های دکوراسیون منزل پیدا کنید.

یوکا (Yucca elephantipes): گیاه یوکا طرحی شبیه درخت نخل دارد ، اما شاخ و برگ آن رشد کرده و بیرون می آید. مانند دیگر گیاهان نخل ، در نور مستقیم خورشید بهتر عمل می کند و به آب زیادی احتیاج ندارد ، زیرا گیاهی مقاوم به خشکی است.

راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام
بیشتر بخوانید

مجله نگاه

بیشتر بخوانید:

فرق بین ریتم و هارمونی | نقد فیلم نابخشوده | نقد کتاب باغ آلبالو چخوف | کسب درآمد از عکا|سی | واقعیت مجازی | سلمان رشدی : ۱۲ کتاب قابل توجه سلمان رشدی | چگونه یک صحنه اکشن بنویسیم | فیلم جعبه سیاه | فیلم پسران در گروه | معرفی دستگاه‌ها و ردیف های موسیقی ایرانی |

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − 9 =