صفحه اصلی > موسیقی : فرق بین ریتم و هارمونی
ads

فرق بین ریتم و هارمونی

فرق بین ریتم و هارمونی

فرق بین ریتم و هارمونی : موسیقی در فرهنگ غربی موسیقی در سه بعد ریتم ، ملودی و هماهنگی یا همان هارمونی پخش می شود.این موضوع امکان دارد که یک بعد دیگر وجود نداشته باشد ، ولی امکان وجود هر سه و موسیقی که همزمان در امتداد هرکدام از محورهایی که تعریف می کنند توسعه می یابد ، هم از موسیقی هنری غرب متمایز است و هم از نظر پیروزی های زیبایی شناختی آن بسیار مسئول است.

در روایات و دیدگاهی دیگر از سه بعد فقط یک یا دو مورد استفاده می شود. به عنوان نمونه موسیقی طبل آفریقایی کاملاً موسیقی ریتم پذیر است و خیلی از موسیقی های محلی دنیا هتروفونیک است و از هماهنگی با صدای فراوانی به عنوان حواس پرتی از خط ملودی جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم ارتش مردگان

یونانیان باستان ، که در اول قوانین هماهنگی را جست و جو می کردند ، فاصله های هماهنگ را از کاکوفون متمایز می کردند و روابط ریاضی را که به نظر می رسید فرق ها را توضیح می دهد ، جستجو می کنند.

ولی هارمونی برای یونانیان به معنای یک ملودی خوشایند بود ، نه دو یا چند صدا که ملودی های همزمان ولی هم آواز را می خوانند. در این مطلب ، بررسی همه راه حل های گوناگون که موسیقی یک یا چند بعد را نادیده گرفته است امکان پذیر نخواهد بود ، و به سنت غربی به عنوان بارزترین نمونه موسیقی که هم از سه بعد استفاده می کند و هم آگاهانه توجه می کنند آنها را متمایز می نمایند.

بیشتر بخوانید : فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی

ما در این مطلب از ریتم آغاز می کنیم از آنجا که به نظر می رسد یک پدیده در سراسر گونه است ، و یک پدیده اجتماعی آشکار در هماهنگی حرکات افراد ، زمانی که آنها با هم کار می کنند ، با هم عبادت می کنند یا در یک رقص آرام می گیرند.

فرق بین ریتم و هارمونی

فرق بین ریتم و هارمونی

دقیقا به این صورت که این جمله نشان می دهد ، اگر توانایی آن در ایجاد حس اجتماع را نادیده بگیریم ، ما نمی خواهیم ریتم را درک کنیم. از راه ریتم ، مردم فعالیت های خود را با یک نیروی مشترک اداره می کنند ، و هم در سالن رقص و هم در سالن کنسرت با آگاهی آگاهانه از اینکه این کار را به صورت گروهی انجام می دهند ، دسته جمعی تسلیم آن نیرو می شوند.

تعریف رپرتوار در موسیقی
بیشتر بخوانید

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 2 =