صفحه اصلی > دکوراسیون : 15 نوع درب برای منزل شما
ads

15 نوع درب برای منزل شما

نوع درب

15 نوع درب برای منزل شما : 

معماران ، سازندگان ، پیمانکاران و صاحب خانه ها هنگام انتخاب درها برای خانه ، آپارتمان یا ساختمان اداری ، انتخاب های گسترده ای دارند. تولیدکنندگان درب گزینه های زیادی برای درهای بیرونی و درهای داخلی ارائه می دهند. با وجود انواع مختلف درها در بازار ، به درک گزینه ها کمک می کند.

15 نوع درب

درهای چوبی: چوب محبوب ترین مواد برای هر دو درب و قاب درب است. اکثر درهای داخلی و درهای ورودی از چوب ساخته شده اند. درهای چوبی با معماری صنایع دستی ، ویکتوریایی ، ملکه آن ، معماری مستعمره ، فدرال و ایتالیایی متناسب است. هنگامی که به درستی با یک سبک معماری و پالت رنگ رنگ مطابقت داشته باشد ، درهای چوبی بیرونی جذابیت خاصی را ایجاد می کند. درب های چوبی جامد هنگام رنگ آمیزی دانه های چوبی زیبایی را ارائه می دهند ، در حالی که درهای توخالی-ساخته شده از صفحات تخته ای-می توانند گزینه ای سبک و مقرون به صرفه باشند.

نوع درب

نوع درب

درهای فایبر گلاس: فایبر گلاس یک ماده محبوب برای درهای ورودی مانند درهای جلو و درهای جانبی است زیرا از نظر مصرف انرژی ، نسبتاً سبک وزن است و می تواند ظاهر چوب را تقلید کند.

درب های فلزی: درهای استیل و درهای آلومینیومی از نظر نگهداری کم هستند و رنگ آمیزی آنها آسان است. آنها تمایل به توخالی با یک لایه از فوم عایق برای ارائه بهره وری انرژی دارند. درهای فلزی به همراه فایبرگلاس و چوب طبیعی از جمله محبوب ترین گزینه ها برای مصالح درهای بیرونی هستند.

درهای شیشه ای: سبک درهای شیشه ای برای حمام (درهای دوش) و کابینت آشپزخانه محبوب است. آنها می توانند با یک ورق آلومینیومی ، یک چوب یا بدون هیچ گونه ارسی همراه باشند. درهای شیشه ای دو جداره عایق بندی می کنند که شیشه های یک جداره از آن برخوردار نیستند ، به همین دلیل است که شیشه های دوجداره برای درهای بیرونی بهتر است ، مانند درهای کشویی حیاط.

نوع درب

نوع درب

درهای فرانسوی: همچنین به عنوان درهای دوجداره یا درهای محفظه شناخته می شوند ، درهای فرانسوی شامل دو در است که در دو طرف چارچوب درب بزرگ قرار گرفته اند.

موزه کازا باتلو : تاریخ مختصر کازا باتیو
بیشتر بخوانید

درهای جیبی: درهای جیبی به داخل جیب هایی در دیوار کشیده می شوند ، بنابراین در صورت عدم استفاده کاملاً دور از چشم هستند. آنها در انواع مختلف هستند. درهای جیبی عتیقه را می توان با شیشه (از جمله رنگ آمیزی) نصب کرد و به خوبی می تواند یک اتاق نشیمن را از یک اتاق غذاخوری جدا کند. درهای جیبی مدرن اغلب از تخته سه لا توخالی ساخته می شوند تا بتوانند به راحتی آویزان شوند و اغلب به عنوان درهای کمد آویز عمل می کنند.

درهای کامپوزیت بامبو-جوت: بامبو شکلی از چوب است که به سرعت در طبیعت رشد می کند. درهای بامبو به عنوان یک جایگزین پایدار و مقرون به صرفه برای چوب جامد محبوب هستند.

درهای فلاش: طراحی درهای فلاش به دلیل عدم تزئین آنها مشخص می شود. هنگامی که بسته است ، درهای شستشو روی دیوار قرار می گیرند. آنها معمولاً از تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) یا تخته سه لا (یا هسته توخالی یا جامد) ساخته می شوند.

نوع درب

نوع درب

درب های پانل: این طراحی درب محبوب با پانل های برجسته مشخص می شود که تمایل دارند در گروه های دو ، چهار یا هشت تایی قرار بگیرند. درب های پانل دار درهای معمول داخلی و درهای کابینت هستند.

درهای لولایی: این درها به عنوان درهای نوسان نیز شناخته می شوند و بر روی لولا هایی متصل به چارچوب درها آویزان می شوند. می توانید در و قاب را جداگانه خریداری کنید ، یا می توانید درب پیش از چسبیده ای را خریداری کنید که قبلاً به چارچوب آن متصل شده است. درهای چوبی لولایی در چارچوب چوبی رایج ترین انواع درب های داخلی هستند. درهای لولا کوچکتر (تزئین شده و صفحه تخت) انتخاب استاندارد برای کابینت هستند.

درهای کشویی: این درها به عنوان درهای بای پس نیز شناخته می شوند و روی غلتک های فولادی می نشینند و برای باز شدن می لغزند. درهای کشویی به عنوان درهای حیاط محبوب هستند.

نوع درب

نوع درب

درهای انبار: درهای انبار مانند درهای بای پس می لغزند اما از بالا پشتیبانی می شوند. غلطک های متصل به بالای در در امتداد یک میله فلزی قرار می گیرند. درهای انبار دارای روکش های روستیک و مدرن هستند. درهای انباری روستایی غالباً دارای تخته هستند – شامل تخته های عمودی است که توسط چوب های افقی محکم شده اند.

گل آرایی در مازندران
بیشتر بخوانید

درهای محوری: این درها بر اساس نام آنها ، بر روی یک لولا چرخانده شده و به سمت بیرون باز می شوند. وقتی بسته می شوند ، ظاهراً بخشی از دیوار هستند. بیشتر طرح های درب محوری دارای پانل های شیشه ای بزرگ هستند که روی قاب های فولادی نصب شده اند. آنها اغلب به عنوان یک جایگزین درجه یک برای درب کشویی خارجی عمل می کنند.

درهای هلندی: درهای هلندی شامل دو درب در یک چارچوب واحد است که یکی از درها روی دیگری چیده شده است. هر کدام دارای لولا مخصوص به خود هستند و می توانند مستقل از دیگری باز شوند.

درب های چوبی: درهای چوبی دارای تخته های چوبی هستند که اجازه جریان هوا را می دهند اما بیشتر نور را مسدود می کنند.

نوع درب

نوع درب

پایان مقاله 15 نوع درب برای منزل شما

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای | فیلم معجزه آبی | ۷ نکته برای عکاسی منظره سیاه و سفید | بیوگرافی مرلین مونرو | فیلم فریادها و نجواها | نقد فیلم My Neighbor Totoro – فیلم همسایه من توتورو | بیوگرافی جورج اورول | معرفی کنترلر Rig Nacon Pro Compact ایکس باکس | مکتب سورئالیسم | بهترین فیلم های اینگرید برگمن |

دیدگاهتان را بنویسید

هجده + 15 =