صفحه اصلی > دکوراسیون : 5 نوع لامپ : چگونه به انواع لامپ ها استایل دهیم
ads

5 نوع لامپ : چگونه به انواع لامپ ها استایل دهیم

لامپ

هنگام طراحی فضای داخلی ، انواع مختلفی از سبک های لامپ وجود دارد. با انواع مختلف لامپ ها ، از جمله سبک ها و منابع نوری مختلف آشنا شوید.

لامپ چیست؟

لامپ وسیله ای است که از منبع تغذیه برای انتشار نور استفاده می کند. لامپها معمولاً دارای روکش یا آباژوری هستند که به پخش نور و تعدیل شدت آن کمک می کند. در فضای داخلی ، لامپ ها می توانند به تعریف فضا کمک کنند ، هم از نظر کاربردی و هم از نظر زیبایی کلی. لامپ ها در اشکال ، اندازه ها و سبک های متنوعی وجود دارند.

لامپ ها از یک ساختار بیرونی و منبع نور یا لامپ تشکیل شده اند. در برخی زمینه های حرفه ای ، از لامپ خود به عنوان “لامپ” یاد می شود. ساختار خارجی ، که به عنوان “لامپ روشنایی” شناخته می شود ، معمولاً طوری طراحی می شود که روی سطحی قرار بگیرد – یک کف ، یک میز ، یک میز انتهایی ، یا متصل به دیوار یا سقف.

لامپ

5 نوع لامپ

انواع مختلفی از لامپ ها برای انتخاب وجود دارد. این موارد را می توان بر اساس محل نصب آنها در فضای داخلی (یا بیرونی) طبقه بندی کرد:

چراغ های کف: چراغ های کف طوری طراحی شده اند که روی زمین بایستند. آنها می توانند ساده و زیبا باشند ، مانند یک طراحی مدرن که از یک ستون باریک برای پشتیبانی از منبع نور و سایه استفاده می کند ، یا دقیق تر ، مانند یک طرح چند پا که شبیه سه پایه یا مجسمه است. لامپ های کف همه کاره هستند و برای ایستادن نیاز به سطح مرتفع ندارند. بسته به سایه ، آنها می توانند نور را به سمت بالا ، پایین یا هر دو جهت به طور همزمان روشن کنند.

لامپ های رومیزی: لامپ های رومیزی روی سطوحی مانند میزهای ناهار خوری یا میزهای انتهایی می ایستند. چراغ های رومیزی کوچکتر از لامپ های کف هستند و می توانند نور مورد نیاز فضای داخلی را تامین کنند. این لامپ ها می توانند بسیار تزئینی باشند ، مانند لامپ های شیشه ای رنگی ، که به خاطر رنگ آمیزی شیشه های رنگی چند رنگ خود مشهور هستند ، یا براق و مدرن ، با سایه ای ساده به شکل مکعب. لامپ های بوفه ، که معمولاً به صورت جفت یافت می شوند ، یکی دیگر از گزینه های محبوب است.

5 عنصر طراحی داخلی اسکاندیناوی
بیشتر بخوانید

لامپ های رومیزی: لامپ های رومیزی به طور عملکردی فضای کاری خاصی مانند صفحه کلید یا فضای روی میز شما را که در آن می نویسید یا نقاشی می کنید روشن می کند. برخی از لامپ های رومیزی به لبه سطح میز متصل می شوند و دارای بازوهای قابل تنظیم هستند که امکان تنظیم دقیق جهت و شدت نور را فراهم می کند.

لامپ های دیواری: لامپ های دیواری مستقیماً روی دیوار نصب می شوند. چراغ های دیواری می توانند خارجی باشند ، مانند دو طرف ورودی ساختمان. در داخل خانه ، می توانید لامپ های دیواری را در حمام ها ، شمشیرها نصب کنید یا ویژگی های خاصی از دکور ، مانند تصاویر با قاب یا نقاشی را برجسته کنید.

لامپ

لامپ های سقفی: لامپ های سقفی دارای سقف هستند. مانند لامپ های دیواری ، باید لامپ های سقفی را برای ساخت یک اتاق سیم کشی کنید. برخی به طور مستقیم به سقف متصل می شوند و منبع گسترده و گسترده ای از نور را ایجاد می کنند ، در حالی که برخی دیگر در ارتفاع مشخص (و گاهی قابل تنظیم) آویزان می شوند. یک مثال رایج لوستر است که معمولاً لامپ های زیادی دارد ، نور زیادی را تامین می کند و باعث ایجاد یک ویژگی چشمگیر و زینتی در دکوراسیون اتاق می شود.

6 نوع منبع نور

منابع نوری وسایلی هستند که نور از آنها ساطع می شود. میزان نوری که آنها ساطع می کنند و با لومن اندازه گیری می شود ، بر اساس مواد و تکنولوژی متفاوت است. انواع مختلف منابع نوری عبارتند از:

رشته های رشته ای: لامپ های رشته ای حاوی رشته ای هستند که معمولاً از تنگستن ساخته شده است (که در دمای رنگ گرم و نارنجی زرد می درخشد) که از طریق آن جریان الکتریکی عبور می کند. الکترون هایی که از طریق رشته تنگستن مجبور می شوند انرژی را به صورت گرما و نور منتشر می کنند. محفظه شیشه ای خلاء داخلی را دست نخورده نگه می دارد و اجازه می دهد تا رشته بدون سوزاندن نور ساطع کند. لامپ های رشته ای نسبتاً ناکارآمد هستند و می توانند گرمای زیادی تولید کنند.

7 نکته هوشمندانه در طراحی فضاهای کوچک و نقلی
بیشتر بخوانید

هالوژن: لامپ های هالوژن گران قیمت تر ، با کیفیت تر و بسیار روشن تر از لامپ های رشته ای هستند. لامپهای هالوژن کارآمدتر از لامپهای رشته ای معمولی هستند ، اما هنوز مقدار نسبتاً زیادی برق مصرف می کنند.

فلورسنت: چراغ های فلورسنت نوعی لامپ تخلیه هستند ، به این معنی که از جریان الکتریکی عبور داده شده از مخلوطی از گازهای بی اثر مانند آرگون و بخار فلزی استفاده می کنند که با برخورد با فسفر به داخل لوله ، نور منتشر می کند. عموماً در محیط های تجاری و سازمانی به دلیل شکل لوله ای بلند و دمای رنگ سردتر ، از لامپ های رشته ای کارآمدتر هستند اما اغلب از جیوه استفاده می کنند ، که خطری برای محیط زیست و سلامتی است.

لامپهای فلورسنت فشرده: لامپهای فلورسنت جمع و جور ، به طور خلاصه CFL ، بر اساس همان لامپهای فلورسنت کار می کنند ، اما در محیطهای خانگی کوچکتر و مفیدتر هستند. اگرچه از نظر مصرف انرژی بیشتر از لامپ های رشته ای هستند ، اما با فناوری جدید جایگزین شده اند و به سرعت منسوخ می شوند.

لامپ های نئونی: این لامپ ها از گاز نئون یا سایر گازهای عنصری برای تولید نور استفاده می کنند. لوله های شیشه ای حاوی مخلوط گاز ، که رنگ لامپ را تعیین می کنند ، می توانند در انواع مختلف ساخته شوند ، که آنها را برای نوشتن روشن و تابلوهای نمای بیرونی محبوب می کند.

لامپ

تخلیه با شدت بالا: لامپهای تخلیه با شدت بالا از گاز و مخلوط فلزی استفاده می کنند ، اما بسیار روشن تر و انرژی بیشتری نسبت به لامپهای فلورسنت سنتی مصرف می کنند. این لامپها اغلب در صنایع صنعتی یا زیرساختی استفاده می شوند ، بسیار روشن هستند و تمایل به رنگ نارنجی متمایز دارند. لامپهای سدیم فشار قوی ، مانند آنهایی که در بسیاری از چراغهای خیابان دیده می شوند ، لامپهای هالید جیوه و لامپهای قوس دار ، همه نمونه هایی از این لامپهای HID هستند.

لامپ های LED: لامپ های LED به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب ترین شکل منبع نور هستند. LED ها (دیود ساطع کننده نور) از دیودهای الکتریکی برای تولید روشنایی به جای یک رشته یا بخار فلز/گاز استفاده می کنند. هنگامی که جریانی از دیود عبور می کند ، می درخشد. مواد مختلف می توانند طیف رنگی متفاوتی تولید کنند. این لامپ ها وزن کمی دارند و از نظر مصرف انرژی بی نظیر هستند ، و عمر آنها را بسیار کم می کند.

آموزش خیاطی | چگونه به یک خیاط ماهر تبدیل شویم؟
بیشتر بخوانید

4 نکته برای قرار دادن لامپ ها

هنگام قرار دادن لامپ ها ، باید دکوراسیون اتاق و جهت تابش نور را در نظر بگیرید.

لامپ خود را در فروشگاه آزمایش کنید. هنگام انتخاب لامپ ، یک مدل کف را روشن کنید تا ببینید چراغ هنگام روشن شدن و انتشار نور چگونه است.

یک چراغ طبقه بلند در گوشه ای قرار دهید. قرار دادن یک چراغ طبقه بلند در گوشه ، بسته به شکل سایه ، نور غیر مستقیم را برای بقیه اتاق فراهم می کند. شدیدترین نور از سقف بیرون می زند و مقداری نور به دیوارهای نزدیک و زمین برخورد می کند.

استعداد را با نور جهت دار اضافه کنید. نور بسیار جهت دار ، که می تواند از چراغ طبقه ، چراغ رومیزی یا دیوارکوب ایجاد شود ، می تواند نمای درخشش و زیبایی را به فضای داخلی هدیه دهد.

با سبک فضا مطابقت داشته باشید. یک لامپ براق و مدرن به خوبی می تواند طراحی اتاق معاصر را برجسته کند. شما می توانید یک اتاق تزئین شده و به سبک کلاسیک را با یک لامپ شیشه ای رنگ آمیزی یا یک چراغ مشعل پیچیده برجسته کنید.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید :

بهترین مانیتور گیمینگ ۲۰۲۱ | نقد فیلم Wildland | بهترین کتاب های ادبیات یونان | نقد و بررسی بازی Nier: Automata | نقد و بررسی بازی 1 Hitman | سریال mine | هاوارد هاکس | آموزش کسب درآمد از اینستاگرام | سریال سوپرمن و لوئیس | نوشتن خلاق | همه چیز برای شروع نیاز دارید

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاهتان را بنویسید

سه + 9 =