صفحه اصلی > دکوراسیون : راهنمای سبک های پنجره | 17 نوع پنجره خانگی
ads

راهنمای سبک های پنجره | 17 نوع پنجره خانگی

سبک های پنجره

راهنمای سبک های پنجره: 17 نوع پنجره خانگی : 

طراحی پنجره نقش مهمی در سبک معماری دارد. از خانه های ویکتوریایی گرفته تا خانه های موردی در اواسط قرن ، سبک های پنجره به تعریف شخصیت ساختمان های جدید و خانه های تاریخی کمک می کند. پنجره های منزل همچنین نقش مهمی در حفظ انرژی ایفا می کنند که بر صاحبان خانه و کل کره زمین تأثیر می گذارد.

4 نکته در انتخاب ویندوز

صاحبان خانه مجموعه ای وسیع از گزینه های پنجره دارند که می توانند از بین آنها انتخاب کنند. اگر پنجره جدیدی را برای خانه خود انتخاب می کنید ، قبل از تصمیم گیری باید چهار نکته را در نظر بگیرید.

سبک های پنجره

سبک های پنجره

بهره وری انرژی: پنجره ها اغلب مقصر اصلی از دست دادن گرما و ناکارآمدی خنک کننده هستند. پنجره های دوجداره مدرن و کم انتشار (کم e) یک انتخاب کم مصرف برای پنجره های جایگزین و ساختمانهای جدید هستند.

تناسب معماری: پنجره ها می توانند نقطه کانونی هر ساختمان باشند ، بنابراین انتخاب پنجره ها و پنجره هایی که سبک معماری کلی را تکمیل می کنند بسیار مهم است. یک پنجره بیرونی که به خوبی انتخاب شده است جذابیت بیشتری به خانه شما می بخشد.

هزینه: هزینه پنجره جدید بسته به مواد ارسی متفاوت است. قاب های پنجره وینیل مقرون به صرفه ترین هستند ، که آنها را متداول ترین پنجره در ساختمان جدید امروزی می کند. قاب پنجره های چوبی در خانه های قدیمی رایج است ، اما می تواند در بازار امروز گران باشد.

قاب های پنجره آلومینیومی در قرن بیستم از محبوبیت برخوردار بودند و با زیبایی مدرن اواسط قرن مطابقت داشتند. با این حال ، آنها می توانند گران باشند و از نظر مصرف انرژی کمتر از ارسی پنجره های چوبی یا وینیل هستند. قاب های فایبرگلاس نادرتر هستند و می توانند گران قیمت باشند ، اما جایگزینی تا حدودی شیک تر از وینیل آماده به کار را ارائه می دهند.

سبک های پنجره

سبک های پنجره

پنجره های پیش ساخته در مقابل سفارشی: می توانید با نصب دهانه های پنجره خود به مدل موجود سازنده پنجره ، در ساخت و سازهای جدید صرفه جویی کنید. به این ترتیب ، می توانید پنجره ای را از قفسه خریداری کرده و آن را مستقیماً در طراحی خانه خود قرار دهید. اگر در حال تغییر پنجره موجود در خانه خود هستید ،

15 نوع درب برای منزل شما
بیشتر بخوانید

ممکن است لازم باشد یک پنجره سفارشی خریداری کنید. این کار بیشتر طول می کشد و به زمان پروژه شما می افزاید ، اما ممکن است تنها گزینه باشد. اگر سبک های محبوب پنجره با نیازهای طراحی شما مطابقت ندارد ، مطمئن شوید که پنجره مناسب خانه خود را پیدا کرده اید.

17 نوع ویندوز

انواع مختلفی از پنجره ها برای خانه ها و ساختمان های تجاری موجود است.

پنجره های تک آویز: پنجره های تک آویز حاوی دو شیشه پنجره با یک لبه پایین هستند که بالا و پایین می شود تا هوای تازه وارد شود. این پنجره ها از رایج ترین پنجره ها در ساخت خانه هستند.

سبک های پنجره

سبک های پنجره

پنجره های دوجداره: پنجره های دوجداره شبیه پنجره های تک آویز به نظر می رسند ، اما هر دو قسمت فوقانی و زیرین به بالا و پایین حرکت می کنند. این باعث می شود تمیز کردن آسان و گزینه های جریان هوا بیشتر شود. این سبک پنجره نسبت به پنجره های تک آویز همه کاره است ، اما گران تر نیز است.

پنجره های سقفی: پنجره های حصار به بیرون یا داخل تاب می خورند. می توانید آنها را با یک مکانیزم میل لنگ یا به سادگی با فشار دادن پنجره با دست خود کار کنید. پنجره های ورودی اجازه می دهد جریان هوا بیشتر از پنجره های تک آویز و دو آویز باشد ، اما آنها به خوبی با پنجره های پنجره جفت نمی شوند.

پنجره های سایه بان: پنجره سایه بان به سمت بالا متصل می شود ، درست مانند پنجره ای که به داخل یا خارج متصل است.

پنجره هاپر: پنجره هاپر مانند پنجره های سایبان عمل می کند ، فقط آنها از بالا باز می شوند تا از پایین. این باعث می شود آنها در زیرزمین ها و آپارتمان های باغی که پنجره ها در بالای دیوارها قرار دارند ، محبوب شوند.

پنجره های کشویی: این پنجره ها بر اساس نام خود ، به لطف قاب پنجره ای شیار دار که معمولاً از آلومینیوم ساخته شده است ، باز و بسته می شوند.

پنجره های تصویری: پنجره های تصویری شیشه های بزرگی هستند که باز یا بسته نمی شوند. آنها یکی از بهترین پنجره ها برای وارد کردن نور طبیعی به خانه هستند ، اما جریان هوا را فراهم نمی کنند.

انواع مبلمان اداری
بیشتر بخوانید

پنجره های قوسی: این پنجره ها دارای قوسی هستند که از پنجره های کوچکتر برای یکپارچگی ساختاری تشکیل شده است. مانند پنجره های تصویری ، اکثر پنجره های قوسی پنجره های ثابت هستند که باز یا بسته نمی شوند.

پنجره های خلیج: پنجره های خلیج از دیوارهای بیرونی بیرون زده و یک صندلی گوشه یا پنجره دنج و پر از نور را در یک اتاق تشکیل می دهند. پنجره های خلیج در اتاق نشیمن و محل غذاخوری آشپزخانه محبوب هستند.

پنجره های کمانی: پنجره های کمان از یک دیوار بیرونی به شکل خمیده خارج می شوند. همانطور که در مورد پنجره های خلیج ، نصب پنجره کمان در مقایسه با سایر گزینه های پنجره ثابت می تواند گران باشد.

پنجره های باغ: یکی دیگر از انواع مدل پنجره خلیج ، پنجره های باغ کمی بیرون می آیند و یک قفسه کوچک ایجاد می کنند ، اغلب برای گیاهان داخل ساختمان. در حالی که نصب پنجره ها نیاز به آموزش تخصصی دارد ، افزودن پنجره باغ می تواند یکی از دست یافتنی ترین پروژه ها برای علاقمندان DIY باشد.

پنجره های کرکره: پنجره های کرک شامل مجموعه ای از پنجره های افقی پنجره هستند که مانند کرکره باز و بسته می شوند. شیشه ها در یک پنجره واحد قرار می گیرند و با اهرم میل لنگ کنترل می شوند. در عین شیک بودن ، می توانند چالش هایی را در تمیز کردن پنجره ایجاد کنند.

پنجره های ترانزیت: پنجره های ترانسوم به عنوان لهجه هایی در اطراف پنجره بزرگتر یا یک در عمل می کنند. بسیاری از درهای ورودی با پنجره های شیشه ای مرز دارند ، جایی که بسیاری از شیشه های کوچک در کنار هم قرار گرفته و یک کل را تشکیل می دهند.

سبک های پنجره

سبک های پنجره

پنجره های طوفان: پنجره های طوفان معمولاً در یک پنجره مشترک با یک پنجره آویزان قرار می گیرند. این پنجره ها یک لایه اضافی حفاظت و عایق برای دمای شدید و طوفان های فرار اضافه می کنند.

پنجره های شیشه ای: پنجره های شیشه ای از قطعات شیشه ای مستطیل ضخیم تشکیل شده که مانند آجر روی هم چیده شده اند. آنها اغلب یخ زده یا برآمدگی دارند. در حالی که ارزان تر از بسیاری از سبک های استاندارد پنجره هستند ، دید کمتری را ارائه می دهند ، اما به عنوان بخشی از دیوار بزرگتر داخلی یا خارجی به خوبی کار می کنند.

تاریخ مختصر بلندترین آسمان خراش تایوان
بیشتر بخوانید

پنجره های خروجی: پنجره های خروجی به اندازه کافی باز می شوند تا فرد بتواند از داخل آنها عبور کند. آنها اغلب توسط قوانین ساختمان به عنوان مکانیزم ایمنی برای آتش سوزی یا سیل مورد نیاز هستند. پنجره های خروجی بیشتر در زیرزمین ها متداول هستند.

نورگیرها: نورگیرها پنجره هایی هستند که در سقف تعبیه شده اند. آنها می توانند مانند پنجره های سایبان یا پنجره های پنجره باز شوند ، یا می توانند در جای خود ثابت شوند.

سبک های پنجره

سبک های پنجره

پایان مقاله راهنمای سبک های پنجره: 17 نوع پنجره خانگی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

تحلیل تابلوی شام آخر | ونسان ون گوگ | بهترین فیلم های اینگرید برگمن | فیلم ام | ۶ نکته برای از بین بردن حس خجالت | نقد فیلم تابستان ۸۵ | دوره رنسانس در موسیقی | ادیت تصویر به صورت پاییزه در فتوشاپ | نقاشی سگ های پوکر باز | نقاشی سگ های پوکر باز |

دیدگاهتان را بنویسید

9 + سیزده =