امروز برابر است با :9 خرداد 1402
فیلم تابستان 85

نقد فیلم تابستان 85

نقد فیلم تابستان 85 / نقد فیلم Summer of 85

با باز شدن ” فیلم تابستان 85 ” ، راوی ما ، الکس 16 ساله (فلیکس لوفور) ابراز علاقه می کند “با یک D بزرگ”. صدای او بی علاقه به نظر می رسد ، که اولین نشانه دردسر است زیرا ما باید کل فیلم را به او گوش دهیم. دومین علامت دردسر هنگامی رخ می دهد که الکس به ما هشدار می دهد که شاید بخواهیم تماشا را متوقف کنیم. کمتر از دو دقیقه از فیلم می گذرد که او به طور موثر این بررسی را جمع بندی می کند.

با مقاله نقد فیلم تابستان 85 با بامدادی ها همراه باشید.

او می گوید: “اگر نمی خواهید در مورد جسدی که من می شناختم چه جسدی است ، بشنوید ، و” چگونه جسد شد ، بهتر است همین جا توقف کنید. ” کاش گوش می دادم. این داستان نوعی داستان عاشقانه غم انگیز عاشقانه همجنسگرایانه است که در یک دادگاه ختم می شود ، اما با این حال راهنمای تور ما موضوع محبت خود را “یک جسد” می نامد.

نقد فیلم تابستان 85

فیلم تابستان 85

این گفتگوی خنده آور “تیز” قرار است ما را فریب دهد. آیا الکس قاتل است؟ کارگردان فرانسوا اوزون بارها و بارها بین داستان عشق و آماده سازی محاکمه به عقب و جلو می رود ، کسرهای کوچکی را که در هر دو داستان بدست می آورد ، کم می کند.

من تصور می کنم که منبع منبع Ozon ، یک رمان YA توسط Aidan Chambers ، چارچوب بهتری دارد. اگر هیچ چیز دیگری نیست ، کارگردان باید عنوان چمبرز ، Dance on My Grave را حفظ می کرد ، زیرا این امر به یک اتفاق اوج فاجعه فاجعه بار ارائه شده منجر می شود که رد استوارت باید از طراح رقص فیلم شکایت کند. طبق نظریه Chekhov’s Footloose ، اگر کسی در اولین اقدام از معشوق خود بخواهد که بر روی مزارش برقصد ، در مرحله سوم باید یک قبر را بوگویی کنند.

قبل از ترک کردن این سیم پیچ فانی ، متوفی یک جوان 18 ساله به نام دیوید (بنیامین ویوازین) بود. او اولین بار دیده است که الکس را قبل از بردن به خانه برای خشک کردن از قایق واژگون نجات داده است. مادر تازه بیوه دیوید ، مادام گورمن (والریا برونی-تدسکی) دوست جدید خود را از تن جدا می کند ، قبل از اینکه مجبور شود او را وارد وان کند ، درباره ناخواسته او اظهار نظر می کند.

فیلم سارا
بیشتر بخوانید

او می گوید: “همه دوستان واژگون شده دیوید حمام می کنند” ، با اشاره به اینکه این یک اتفاق معمول است. مادام جی دائماً به نیاز دیوید به داشتن “دوست” اشاره می کند و از آنجا که این اتفاق در سال 1985 رخ می دهد ، این به همان اندازه دوستانی است که هر بزرگسالی دوست دارد. پدر خود الکس آنقدر همجنسگرا است که از برادر خودش چشم پوشی کرده است.

الکس کار در فروشگاه گورمن را شروع می کند ، بخشی به این دلیل که به پول احتیاج دارد اما بیشتر برای نزدیک شدن به دیوید است. این دو رابطه جنسی را شروع می کنند. همانند فیلم “مرا به نام خود صدا کن” ، این فیلم از صحنه های جنسی دور است.

این دو در تختخواب خود بعد از مركز استراحت می كنند و شعرهایی را می خوانند كه مسیو لوفر (ملوپ پوپود) ​​، معلم ادبیات به آنها آموخته است ، او همچنین در داستان امروز به عنوان یك شخصیتی تأثیرگذار در الكس در دادگاه یاری می كند.

لوفر نیز در کنار شاگردانش می خوابد ، جزئیاتی که بسیار غیرطبیعی افتاده است ، حدس می زنم که قرار است از آن چشم پوشی کنم. جزئیات فوری تر ، خواسته دیوید است که او و الکس سوگند یاد کنند که اگر یکی از آنها بمیرد ، دیگری باید بر روی مزارش برقصد. این از نظر این احمق احساساتی عاشقانه به نظر نمی رسد ، اما من چه می دانم؟ مریلین یک بار آواز خواند “فرانسوی ها از مرگ برای عشق خوشحال هستند.” من حرف او را قبول خواهم کرد

البته ، الکس و دیوید باید دچار مشکل شوند. از همان ابتدا مشخص شد که این یک عاشقانه محکوم به فنا است ، اما باید بیش از یک ساعت صبر کنیم تا بفهمیم علت این کار خنثی یک زن ، کیت (فیلیپین ولگ) است. او یک بریتانیایی است که وقت خود را در فرانسه می گذراند تا خود را به زبان فرانسوی غرق کند.

نقد فیلم تابستان 85

فیلم تابستان 85

او خیلی خوب صحبت می کند ، و یک آدم بینایی است بنابراین نگاه دیوید را به خود جلب می کند. این الکس را به شدت حسادت می کند ، و منجر به مرگ فوق العاده ای می شود که وی به عنوان بخشی از دادخواست خود درباره آن می نویسد.

نقد فیلم نشانی از شر
بیشتر بخوانید

همچنین منجر به صحنه ای از پریدن روی بدن مرده در حالی که لباس کشیده شده است ، و شماره موسیقی قبرستان فوق الذکر است که در آن الکس به اطراف می پرد مانند اینکه کسی یک سیم ولتاژ بالا را از شلوار خود انداخته است.

فیلمبرداری بیش از حد روشن و زیبا توسط Hichame Alaouie مانند کاتالوگ Abercrombie و Fitch به نظر می رسد. حتی وقتی قرار است ما به خاطر سلامت عقل الکس احساس نگرانی کنیم ، فیلم براق و شاد به نظر می رسد. تنها لحظه بصری موثر در یک مهمانی رقص رخ می دهد که در آن دیوید هدفون را روی گوش الکس قرار می دهد تا فقط او بتواند “قایقرانی” Rod Stewart را بشنود.

همچنان که مردم با موسیقی که دیگر نمی توانیم بشنویم ، در اطراف او بازی می شود. این قطع ارتباط ، الکس را از عمل منزوی می کند و تفسیری بصری از عاشق شدن او ارائه می دهد. تنها بار در “تابستان 85” بود که من به این رابطه بین دو بچه فوق العاده وحشتناک و شیفته مرگ اطمینان داشتم. وقتی “قایقرانی” در اوج تجدید قوا می شود ، سحر و جادوی ظاهر قبلی خود را از بین می برد.

” فیلم تابستان 85 ” مانند یک تقلید مسخره آمیز از فیلم هایی مانند “داستان عشق” و “تابستان 42” بازی می کند ، داستان هایی که در آن برخی از مردان بی لیاقت یک درس ارزشمند از یک عشق و مرگ می آموزند. من احساس می کنم که اوزون نسبت به مواردی از این دست بی احترامی می کند که من انجام می دهم.

از آنجا که درسی که الکس از مرگ نابهنگام دیوید می آموزد این است که مرگ (با یک حرف D) یک کاتالیزور عالی برای حرفه نویسندگی با یک سرمایه C است. رسیدن به این انعطاف پذیری سخت 100 دقیقه سخت گیرانه طول می کشد.

نقد فیلم تابستان 85

فیلم تابستان 85

پایان مقاله نقد فیلم تابستان 85

منبع سایت مداد

بیشتر بخوانید:

سریال دانشکده حقوق|بیوگرافی آندره تارکوفسکی|معرفی موسیقی سنتی ایران|کسب درآمد از کوتاه کننده لینک|تعریف سوئیت در موسیقی|نقاشی دوشیزگان آوینیون|نقد فیلم همه می دانند|فیلم Private Life|۵سایت کاربردی موکاپ

نویسنده و منتقد سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =