صفحه اصلی > دکوراسیون : معماری ویکتوریا: 3 ویژگی معماری ویکتوریا
ads

معماری ویکتوریا: 3 ویژگی معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا: 3 ویژگی معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریایی شامل انواع سبک های معماری است که در دوران سلطنت ملکه ویکتوریا بر انگلستان از سال 1837 تا 1901 پدیدار شد.

معماری ویکتوریا چیست؟

معماری ویکتوریایی یک اصطلاح کلی است که برای توصیف بسیاری از سبک های معماری تزئینی که در دوران سلطنت ملکه ویکتوریا بر پادشاهی متحده از 1837 تا 1901 بوجود آمده است ، استفاده می شود. دوران معماری ویکتوریا چندین سبک مختلف را شامل می شود ، از جمله احیای گوتیک ، احیای یونانی ، شینگل ، ویکتوریایی عامیانه. ، امپراتوری دوم ، احیای رومانسک ، سبک ایتالیایی و ملکه آن.

معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

تزئینات و جزئیات تزئینی یک خط کلی برای این سبک ها فراهم می کند ، که سادگی عملی دوران معماری قبلی را رد کرد. اگرچه معماری ویکتوریا در انگلستان آغاز شد ، اما نفوذ آن بسیار گسترده بود و به استرالیا ، نیوزلند و آمریکای شمالی رسید.

مختصری از تاریخ معماری ویکتوریا

سلطنت ملکه ویکتوریا در بریتانیای کبیر همزمان با انقلاب صنعتی بود که طی آن افزایش تولید انبوه هجوم ثروت را به کشور وارد کرد و طبقه متوسط را گسترش داد. سبک ویکتوریایی این راحتی جدید را از طریق طراحی ساختمانهای مجلل که با تزئینات بی نظیر و رنگهای روشن آراسته شده بود ، منعکس می کرد.

قبل از دوره ویکتوریا ، ساختمانها به سبک گرجی ساخته شده بودند. این سبک با تقارن ، فضای داخلی احیای رنسانس ، پنجره های کوچک زیاد و تزئینات محدود مشخص می شد. معماری ویکتوریایی سبک های ظریف گذشته را به نفع سبکی که نشان دهنده رفاه برخی طبقات اجتماعی بود ، رد کرد.

معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

3 ویژگی های معماری ویکتوریا

معماری و طراحی داخلی دوران ویکتوریا نشان دهنده حساسیت های باشکوه آن زمان بود.

تزئینات: ساختمانهای ویکتوریایی به عنوان زینتی طراحی شده اند. فضای داخلی با وسایل مجلل و تزئین شده تزئین شده بود ، در حالی که شیروانی های تزئینی ، پیش بینی ها و قسمت های پشت بام نمای بیرونی را آراسته بود.

معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

نمای بیرونی رنگارنگ: خانه ها و ساختمانهای ویکتوریایی معمولاً با انواع رنگهای پاستلی ، رنگهای جواهر و رنگهای خاکی رنگ آمیزی می شوند. برخی از آنها دارای رنگ بندی تک رنگ هستند در حالی که برخی دیگر دارای چندین رنگ متضاد هستند. پنجره های رنگ آمیزی رنگ داخلی و خارجی خانه های ویکتوریایی را نیز ارائه می دهند.

آموزش خیاطی | چگونه به یک خیاط ماهر تبدیل شویم؟
بیشتر بخوانید

سازه های پیچیده: برخلاف ساختارهای ساده دورانهای گذشته ، ساختمانهای ویکتوریایی دارای پنجره های خلیج ، خطوط سقف شیب دار (همچنین به عنوان سقفهای منسرد نیز معروف است) و ایوانهای بزرگ و گسترده است.

5 نمونه از معماری ویکتوریا

خانه ها و ساختمان هایی به سبک ویکتوریایی در سراسر جهان یافت می شود.

کاخ وست مینستر: شاید مهمترین ساختمان ویکتوریایی ، کاخ وست مینستر مشرف به رودخانه تیمز در لندن ، انگلستان باشد. این ساختمان توسط سر چارلز بری پس از آتش سوزی بزرگ 1834 ساخته شد و به عنوان الگویی برای طراحی اوج ویکتوریایی عمل می کند. نمای آن به شدت با تزئینات تزئین شده است و سبک گوتیک شکوفا می شود ، و با برج پایانی کلیسایی و برج ساعت برج بیگ بن کامل شده است.

معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

خانمهای نقاشی شده: بیش از 48000 خانه ادواردی و ویکتوریایی بین سالهای 1849 تا 1915 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ساخته شد. اگرچه بسیاری در زلزله تاریخی 1906 از بین رفتند ، هزاران نفر در سرتاسر شهر ایستاده اند. Painted Ladies ، بلوک رنگ روشن خانه های ویکتوریایی در محله میدان آلامو ، از مشهورترین آنها هستند. Paint Ladies در دهه 1960 برای تأکید بر جزئیات معماری خود دوباره نقاشی شده است ، بخش مهمی از تاریخ معماری غنی سانفرانسیسکو و عکاسی محبوب گردشگران از سراسر جهان است.

موزه تاریخ طبیعی آمریکا: اولین ساختمان متعلق به موزه تاریخ طبیعی آمریکا در سال 1877 به سبک گوتیک ویکتوریا طراحی شد. موزه شهر نیویورک شامل یک ساختمان پنج طبقه ساخته شده از آجر قرمز و سنگ و مزین به تزئینات کلاسیک است. به

تاون هال شهر منچستر: ساختمان معمار بریتانیایی آلفرد واترهاوس در سال 1877 ، منچستر تاون هال در منچستر انگلستان ، دارای نمای مزین به سبک گوتیک است و دارای برج ساعت 280 فوت ارتفاع است. در قرن نوزدهم ، منچستر قطب انقلاب صنعتی بود و بنابراین از کیفیت هوای نامناسب رنج می برد. تمایل دوده های کارخانه ها به بیرون ساختمان ها بود و جذابیت آنها را از بین می برد. واترهاوس این مشکل را با ساختن ساختمان با نمای بیرونی سنگی حل کرد. برای دیوارهای داخلی ، به جای گچ از خاک سفال استفاده کرد.

تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای
بیشتر بخوانید
معماری ویکتوریا

معماری ویکتوریا

عمارت کارسون: عمارت کارسون ترکیبی از سبک های ویکتوریایی است. این خانه که برای بارون چوب ویلیام کارسون در اوریکا ، کالیفرنیا ، در سال 1886 ساخته شده است ، دارای نمای بیرونی از چوب قرمز ، سقف هایی با ارتفاعات مختلف ، قسمت های پایانی و یک ایوان دور تا دور تزئین شده است.

پایان مقاله معماری ویکتوریا: 3 ویژگی معماری ویکتوریا

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نکته های مهم در تدوین فیلم | معماری ارگانیک : راهنمای سبک معماری ارگانیک | فیلم خاکستر سبزمستند رولینگ تندر رولینگ : داستان باب دیلن توسط مارتین اسکورسیزی | ۵ فیلم برتر اکشن دهه ۷۰ | نقد فیلم بهشت بر فراز برلین | مبانی کسب درآمد طراحی اپلیکیشن | نقد فیلم قهرمان اصغر فرهادی | سرگیجه ای در جهان مدرن | معرفی فیلم ارتش مردگان |

دیدگاهتان را بنویسید

10 + دوازده =