صفحه اصلی > دکوراسیون : معماری ارگانیک : راهنمای سبک معماری ارگانیک
ads

معماری ارگانیک : راهنمای سبک معماری ارگانیک

معماری ارگانیک
معماری ارگانیک چیست؟

معماری ارگانیک نوعی طراحی معماری است که در آن ساختمانها با الهام از ، ساخته شده و با محیط طبیعی خود ترکیب می شوند. اصطلاح معماری ارگانیک توسط معمار آمریکایی فرانک لوید رایت ابداع شد. طرح های ارگانیک سعی نمی کنند طبیعت را نقض کنند ، بلکه در کنار آن همزیستی می کنند و ترکیبی را ایجاد می کنند که جشن می گیرد و در گفتگو با جهان طبیعی است. معماری ارگانیک به رابطه آن با طبیعت و استفاده یکپارچه از سبک ها و مواد طبیعی اشاره دارد که یک کل منسجم را ایجاد می کند.

معماری ارگانیک

هدف معماری ارگانیک چیست؟

یکی از اصول تعیین کننده معماری ارگانیک دستیابی به تعادل هماهنگ بین ساختمانها ، زمین و انسان است. چندین ویژگی دیگر هدف و فلسفه معماری ارگانیک را مشخص می کند:

ایجاد یک اکوسیستم یکپارچه طرح های ارگانیک برای خود اکوسیستم هایی هستند که در آنها هیچ ساختار یا رد پای انسانی بر سرزمین پیشین حاکم نیست. معماری ارگانیک به عنوان امتداد طبیعی سرزمین اطراف آن است.

برای تعامل با زندگی طبیعی طبیعت بخشی جدایی ناپذیر از معماری ارگانیک است. بسیاری از ساختمانهای فرانک لوید رایت مظهر وابستگی متقابل هستند ، بنابراین سنگها ، آب و زندگی گیاهی همه در آثار او دخیل هستند. طرح های ارگانیک او ماهیت مواد را برجسته می کند ، سنگ و چوب بدون تزئین را به نمایش می گذارد – هر آنچه که منعکس کننده محیط موجود بود. طراحی یک ساختمان ارگانیک با چشم انداز اطراف آن سازگار است.

برای ترسیم سفر در فضا. نور ، دید آسمان و محیط طبیعی جریان را آگاه می کند. جایی که آفتاب به بهترین نحو به محل قرارگیری پنجره می پردازد ، و کفپوش ها عموماً باز هستند و محیطی را ایجاد می کنند که کمتر توسط مجموعه ای از اتاق ها قطع می شود.

تاریخچه مختصر معماری ارگانیک
اخلاق معماری ارگانیک به اندازه خود طبیعت قدیمی است: سبک معماری این ایده را تقویت می کند که همه موجودات یک اکوسیستم مشترک باید در کنار هم زندگی کنند و به رشد یکدیگر کمک کنند. معمار فرانک لوید رایت به سادگی نامی به این ژانر معماری مدرن داد.

راهنمای معماری خانه های مکعبی روتردام
بیشتر بخوانید

معماری ارگانیک

شکل و عملکرد: فرانک لوید رایت در روستای ویسکانسین متولد شد و در مزارع کار می کرد و درک عمیقی از جهان طبیعی داشت. این تربیت بر پایداری طرح های رایت تأثیر گذاشت ، مفهومی که در عصر تغییرات آب و هوایی رواج فزاینده ای پیدا کرده است. کتاب مقالات رایت در علت معماری (1908) معماری ارگانیک را بررسی می کند. در آن ، رایت تصریح کرد که یک ساختمان یا خانه باید به طور طبیعی از زمینی که در آن قرار گرفته است سرچشمه بگیرد. رنگ نیز باید توسط محیط اطراف آگاه شود و تزئینات و مبلمان باید با زیبایی ذکر شده مطابقت داشته باشد.

معماری ارگانیک: عملکرد رایت در زبان معماری ارگانیک وی که در سال 1953 نوشته شده بود ، بیشتر بیان شد. در اینجا او ویژگیهای معماری ارگانیک را بیان کرد ، که به عمومیت بخشیدن به سبکی که پایه و اساس بسیاری از بناهای مشهور در اواخر قرن بیستم بود ، کمک کرد.

پایداری: امروزه بسیاری از ساختمانها به سبک معماری ارگانیک مکانهای تاریخی نامگذاری شده اند. این سبک همچنین بر کسانی تأثیر می گذارد که به دنبال ساخت خانه هایی با مصالح پایدار و متناسب با محیط خود هستند.

4 نمونه از معماری ارگانیک

ساختمانهای نمادین که نشان دهنده سبک معماری ارگانیک است در سراسر جهان وجود دارد:

Taliesin West (1937): این خانه آریزونا خانه زمستانی رایت بود. در حال حاضر به عنوان مقر بنیاد فرانک لوید رایت فعالیت می کند. دیوارها دارای صخره های بیابانی هستند و رنگ خانه – خاکستری ، زرد مایل به قرمز و قرمز – منعکس کننده رنگ های طبیعی جهان در اطراف آن است. این ملک همچنین دارای یک آلاچیق با سقف شفاف است که نور خورشید را دعوت می کند و آسمان باز آریزونا را برجسته می کند.

Fallingwater (1939): Fallingwater ، شاید معروف ترین معماری ارگانیک فرانک لوید رایت ، چند ده مایلی خارج از پیتسبورگ در Bear Run ، پنسیلوانیا است. تاجر ادگار جی کافمن به رایت دستور داد تا خانه تعطیلات خانواده خود را طراحی کند ، که شامل آبشاری است که از انتهای خانه عبور می کند ، محیط های جنگلی و دیوارهای سنگی که به صورت محلی خرد می شوند.

راهنمای خانه های ییلاقی: 5 سبک خانه های ییلاقی
بیشتر بخوانید

معماری ارگانیک

ایستگاه مترو Rådhuset (1975): طراحی شده توسط Sigvard Olsson ، ایستگاه Rådhuset در مرکز استکهلم سنگ زیرین را بدون مجسمه نشان داده است که ویژگی های غار مانند این ایستگاه مترو را نشان می دهد.

کتابخانه مرکزی Tampere (1986): معماران Reima و Raili Pietilä این کتابخانه اصلی شهری را در Tampere ، فنلاند طراحی کردند. این نمونه از معماری ارگانیک از سنگ گرانیت Rapakivi سنگ فنلاند استفاده می کند و دارای اشکال حیوانات و الگوهای یخبندان است.

منبع با دوربین

بیشتر بخوانید:

حصار حریم خصوصی افقی: ۴ مرحله برای ساخت حصار افقی | نقد فیلم nine days | معرفی و بررسی Mi band 6 | نقاشی خودنگاره با گوش باند پیچی شده | ۵پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید | نقد فیلم کلمنتاین عزیزم | نقد فیلم پدرخوانده 2 | The Godfather: Part II | سبک موسیقی رمانتیک | نقد فیلم روز برای شب | نقد فیلم نوشته بر باد

دیدگاهتان را بنویسید

5 + 11 =