صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم Reminiscence 2021 | فیلم خاطره پردازی
ads

نقد فیلم Reminiscence 2021 | فیلم خاطره پردازی

فیلم Reminiscence 2021

نقد فیلم Reminiscence 2021 | فیلم خاطره پردازی : 

لیزا جوی (شریک جنایت جاناتان نولان در سریال HBO Westworld) برای اولین فیلم سینمایی خود تلاش کرده است عناصر آینده نگر را به یک داستان کارآگاهی نوآمد قدیمی پیوند دهد. نتیجه به طرز ناامیدکننده ای مبهم است زیرا سکانس های کنشی ساخته شده نتوانستند یک روایت تلخ را زنده کنند. هیو جکمن ، که معمولاً حضور پرقدرت او می تواند تقریباً به هر چیزی تکان بخورد ، خاموش است و عدم وجود شیمی بین او و علاقه ربکا فرگوسن خلأ ایجاد می کند.

(این دو قبلاً ، اگرچه نه به عنوان عاشق ، در The Greatest Showman ، جایی که ارتباط قوی تر بود ، جفت شده بودند.) طرح پیچیده ، پر از مماس و شاه ماهی قرمز ، سرانجام به یک پایان غم انگیز ناگوار می رسد. آیا واقعاً همینطور است؟

فیلم Reminiscence 2021

فیلم Reminiscence 2021

خاطرات در یک تکرار آینده نگر (و تا حدی زیر آب) میامی اتفاق می افتد ، جایی که یک سرباز سابق (دو تور وظیفه) ، نیک بنیستر (جکمن) ، از یک تانک غوطه وری و هدست واقعیت مجازی برای راهنمایی مشتریان در سفر به خط حافظه استفاده می کند. او و شریکش ، واتس (تاندیو نیوتن) ، از لباس هایی استفاده می کنند که خدمات را می فروشند.

همچنین توسط نیروی انتظامی برای تحقیق و حل جنایات مورد استفاده قرار می گیرد. چشم انداز عمل گرا و بدبینانه نیک زمانی به چالش کشیده می شود که به زنی به نام می (فرگوسن) کمک کند تا از دستگاه حافظه برای پیدا کردن کلیدهای گمشده اش استفاده کند.

فیلم Reminiscence 2021

فیلم Reminiscence 2021

این دو به هم متصل شده و وارد رابطه ای می شوند که با ناپدید شدن مای ناگهان به پایان می رسد. نیک با وسواس یافتن آنچه که برای او اتفاق افتاده است ، شروع به سوء استفاده از دستگاه حافظه می کند و ریسک هایی می کند که واتس را ناراضی می کند. تحقیقات او توطئه ای را شامل می شود که شامل سه مرد خطرناک می شود: والتر سیلوان (برت کالن) بسیار ثروتمند ، فروشنده مواد مخدر به نام سنت جو (دانیل وو) و پلیس کج کوروش بوث (کلیف کورتیس).

فیلم مارپیچ
بیشتر بخوانید

عملکرد فیلمنامه با دستگاه حافظه از جهات مختلف “خاموش” است. به نظر می رسد این نوع فناوری ساختگی ، با جمع آوری خاطرات افراد و استفاده از واقعیت مجازی برای زنده نگه داشتن آنها ، دارای امکانات زیادی است (برخی از آنها در روزهای عجیب و غریب و قسمت تلویزیونی Star Trek مورد بررسی قرار گرفته است).

“The Menagerie”) ، که تعداد کمی از آنها معرفی شده است. مفهوم اعتیاد به خاطرات (مشابه مواد مخدر یا الکل) بدون عمق و فوریت لمس می شود. درنهایت ، دستگاه حافظه به یک دستگاه نقشه مناسب تبدیل می شود که بوسیله آن می توان نقشه خبیث شرور را در عمل نهایی آشکار کرد. این یک چرخش نه چندان هوشمندانه در مفهوم اعتراف به سلاح است.

فیلم Reminiscence 2021

فیلم Reminiscence 2021

با توجه به کارهای قبلی جوی در وست ورلد و ارتباط او با نولان (جاناتان شوهرش است و کریستوفر ، که دارای تهیه کننده است ، شوهرخواهرش است) ، من انتظار داشتم پیچیده تر از یک پسرعموی علمی تخیلی برای لورا اتو پرمینگر باشد. به برخی از تأثیرات Blade Runner وجود دارد ، اما اینها در طبیعت لمس پس زمینه هستند.

جکمن ، با بازی در نوع P.I. عمومی ، سهم بزرگی از جذابیت ذاتی خود را از دست می دهد. نیوتن واتز عصبانی خسته کننده از جهان را از خود نشان می دهد. خاطره گویی زمانی که او در اطراف است انرژی بیشتری دارد و صحنه های مشترک او با جکمن نمایانگر نکات برجسته فیلم است. متأسفانه ، پس از نجات بیکن او در یک درگیری طولانی مدت ، او تقریبا ناپدید می شود. و ، اگرچه ربکا فرگوسن بدون شک بازیگر خوبی است ، اما به اشتباه به عنوان یک زن fatale شناخته می شود.

فیلم Reminiscence 2021

فیلم Reminiscence 2021

پایان بازی فیلم به طرز ناامیدکننده ای ضد کلماتیک است. به جای بیرون آمدن با صدای بلند ، Reminiscence به نظر می رسد و توضیح بصری طولانی مدت را در اختیار ما قرار می دهد که تمام جاهای خالی را پر می کند. شخصیت شرور آنقدر بی تاثیر است که من همیشه انتظار داشتم کسی پشت سر او باشد ، اگرچه قانون حفظ شخصیت ها این کار را دشوار می کرد.

نقد فیلم دنباله رو
بیشتر بخوانید

شاید بزرگترین نقص این باشد که رابطه بین نیک و مای به گونه ای ناکافی توسعه یافته است که ثابت شدن او قابل باور باشد. برای اینکه زاویه وسواس کار کند ، فیلم باید شور عمیقی را که وجود ندارد منتقل کند. جکمن و فرگوسن باید به سطح بوگارت/باکال یا بوگارت/برگمن برسند ، اما روابط متقابل آنها هرگز به آتش سوزی نزدیک نمی شود. در نتیجه ، استیصال نیک برای یافتن او (و تمایل به انجام کارهای بی پروا در جستجوی خود) مصنوعی به نظر می رسد.

فیلم Reminiscence 2021

فیلم Reminiscence 2021

اگرچه خاطره گویی با دقت و شایستگی ساخته می شود و دارای پیش زمینه ای قوی است ، اما فیلم به طور کلی فراموش شدنی است.

پایان مقاله نقد فیلم Reminiscence 2021 | فیلم خاطره پردازی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های جک نیکلسون | سریال ۱۸۹۹ | گل آرایی در مازندران | سبک موسیقی ارکسترال | حجم معاملات در تابلو خوانی | بهترین فیلمهای جنیفر انیستون | فیلم جیغ | سریال Awake | بهترین فیلم های ورنر هرتزوگ | نقد فیلم خیابان ترس |

دیدگاهتان را بنویسید

15 − 6 =