صفحه اصلی > دکوراسیون : نکات کلیدی نورپردازی برای خانه و انواع روش های آن
ads

نکات کلیدی نورپردازی برای خانه و انواع روش های آن

نورپردازی برای خانه

نورپردازی برای خانه : نور مناسب می تواند باعث شود سقف ها بلندتر به نظر برسند ، برجسته هنری باشند یا به راحتی فضای تاریک را روشن کنند. كلی ویرستلر ، طراح داخلی نكات مربوط به نورپردازی را برای خانه شما ارائه می دهد.

کلی ویرستلر ، طراح داخلی کلاس جهانی می گوید: “نور همه چیز است.” “این می تواند معماری را تغییر دهد و تغییر دهد. این می تواند اهمیت هنر را بیشتر جلوه دهد. می تواند سقف اتاق را بالا ببرد. این می تواند خلق و خوی ایجاد کند. ” امروزه گزینه های مختلف روشنایی و وسایل روشنایی زیادی وجود دارد ، از وسایل سقفی گرفته تا لامپ های میز تا چراغ های رشته ای تا لوسترهای کریستالی – اگر آماده شروع کار بر روی طرح جدید روشنایی خانه خود هستید ، در اینجا برخی از نکات طراحی Kelly آورده شده است.

نورپردازی برای خانه

نورپردازی برای خانه

کلی ورستلر کیست؟

کلی وارستلر یکی از برترین طراحان داخلی در جهان است و کارهای طراحی وی در نشریات سراسر جهان از Architectural Digest و Elle Decor گرفته تا Vogue و The New Yorker به نمایش در آمده است. او در میرتل بیچ ، کارولینای جنوبی متولد شد و در اوایل بیست سالگی به لس آنجلس نقل مکان کرد و با تعریف جدیدی از طراحی ساحل غربی به شهرت رسید.

او همه چیز را از خانه های هالیوود گرفته تا هتل های بوتیک (مانند نایب السلطنه در مالیبو و هتل آوالون در بورلی هیلز) طراحی کرده است. مجموعه ای از همه چیز از لوازم خانگی گرفته تا ظروف چینی خوب تا پوشش دیوارها را ایجاد کرده است. و همچنین شرکت شخصی خود ، Kelly Wearstler Design Interior (KWID) ، و نام تجاری معروف لوکس سبک زندگی را اداره می کند.

7 نکته برای نورپردازی برای خانه

چه بخواهید روشنایی آشپزخانه خود را به روز کنید یا وسایل مناسب برای جزیره آشپزخانه خود را پیدا کنید ، در اینجا چند نکته از Kelly برای روشن کردن فضای خانه خود آورده شده است:

نورپردازی برای خانه

نورپردازی برای خانه

نور طبیعی بیاورید. به قول کلی ، نور طبیعی “زیباترین نور است. من همه را تشویق می کنم تا آنجا که می توانند نور طبیعی وارد کنند. از آنجا که نه تنها باعث می شود که ظاهر خوبی داشته باشیم بلکه احساس خوبی هم به ما می دهد. ” سعی کنید در صورت امکان نور طبیعی را به طرحهای خود وارد کنید – خواه از طریق افزودن پنجره های بیشتر به اتاق نشیمن ، هم قرار دادن نورگیر در اتاق غذاخوری یا ایجاد یک ورودی با پنجره. در یك پروژه ، كلی بخش بزرگی از طبقه دوم ساختمان را حذف كرد تا جای خود را برای یك نورگیر بزرگ بگذارد.

تاریخ و معماری مرکز مالی جهانی شانگهای
بیشتر بخوانید

فضای خود را با نورپردازی معماری تقویت کنید. كلی می گوید: “نورپردازی معماری در واقع هر چیزی است كه به معماری متصل باشد.” این می تواند یک چراغ سقفی یا چراغ سقفی ، یک چراغ آویز ، یک چراغ کف (مشعل) یا یک چراغ آویز کوچک باشد که روی یک میز ناهار خوری آویزان است.

حتی می تواند یک فن سقفی ساده باشد که لامپ هایی به آن متصل شده است. “نورپردازی معماری مهم است … زیرا راه یابی را فراهم می کند” – به عنوان مثال ، دو دیوارکوب جلوی درب ورودی به شما می گوید که ورودی کجاست در داخل ، ایجاد لایه های مختلف نور برای ایجاد عمق و قابلیت مهم است – به عنوان مثال ، هم نور محیط مانند چراغ های دیواری و هم چراغ های می توانند به اتاق جلوه دهند ، به علاوه روشنایی کار مانند لامپ های میز و چراغ های نقطه ای برای خواندن یا کار در پروژه ها .

“برای ایجاد نورپردازی موفق معماری ، همچنین مهم است که چشم شما به اطراف سفر کند. بنابراین داشتن نور در چیزی کم ، داشتن چیزی در سطح متوسط ​​و همچنین داشتن چیزی بالا. این علاقه بصری ایجاد می کند. “

راه حل های خلاقانه برای محدودیت ها پیدا کنید. در هر پروژه طراحی داخلی با محدودیت هایی روبرو خواهید شد. به جای اینکه اجازه دهید مانع ایجاد شوند ، از آنها به عنوان فرصتی برای حل خلاقانه مسئله استفاده کنید. به عنوان مثال ، كلی یك بار باید برای راهرویی كه فقط یك جعبه اتصال برای برق داشت روشنایی كافی طراحی كند.

او ایده استفاده از وسایل نوری را که دارای دو منبع نوری باشد – یک قلاده دوتایی که به دیوار آویزان است و تا سقف می پیچد ، پیدا کرد. كلی می گوید: “این نه تنها بیانیه است ، بلكه نور مضاعفی نیز فراهم می كند.” “اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید و نمی توانید از طریق برق کاری انجام دهید ، انواع مختلفی از راه حل وجود دارد.”

نورپردازی برای خانه

نورپردازی برای خانه

با کم نورتر حال ایجاد کنید. کم نور بودن یک عامل مهم در نورپردازی داخلی است زیرا هم عملکرد و هم خلق و خو را افزایش می دهد و نور مناسب را برای انواع موقعیت های مختلف به شما می دهد. در حالی که گزینه های مورد علاقه کلی جعبه های برنجی و فلزی سیاه با دکمه ها است ، انواع مختلفی از راه حل های کم نور مانند سوئیچ های ضامن و سوئیچ های کم نور در بازار وجود دارد.

راهنمای معماری برج پیله گاکوین
بیشتر بخوانید

کلی در رابطه با اینکه از چه استحکام لامپ استفاده کند ، می گوید: “من توصیه می کنم یک لامپ تهیه کنید که دارای وات حدود 100 باشد.… اگر عملکرد نور را روی نور خود دارید ، ممکن است به همان اندازه بالا بروید. زیرا در این صورت می توانید تا آنجا که می خواهید پایین بروید. “

با نور به عنوان یک نقطه کانونی هنری رفتار کنید. اگر می خواهید در مورد انتخاب نور خود بیانیه بیشتری ارائه دهید ، در نظر بگیرید که یک لامپ جالب را به عنوان کانون طراحی اتاق خود قرار دهید. به عنوان مثال ، كلی دو حصار عظیم در ورودی هتلی كه طراحی كرده قرار داده است.

به نظر می رسد مانند طرفداران دوقلوی بزرگ و بزرگ ، قلاب های شیک همانند فضای اتاق مانند قطعات هنری به نظر می رسند. کلی می گوید: “آنها نوری زیبا و سکسی را فراهم می کنند … و هنر هستند.” “آنها بیانیه ای ارائه می دهند که نشان دهنده هتل و موقعیت آن است.”

بهترین لامپ را انتخاب کنید. انواع مختلفی از لامپ ها در بازار وجود دارد و موارد مختلفی را باید در نظر گرفت. سه نوع لامپ شیشه ای رایج ، شیشه های شفاف ، شیشه های اچ شده و شیشه های مات هستند. کلی می گوید: “هر كدام درخشش خاص خود را دارند.” شیشه شفاف بسیار پراکنده است ، در حالی که شیشه مات روشن تر است “زیرا نور سفید را منعکس می کند”.

یکی دیگر از مواردی که در نظر گرفته شده ، روشنایی رشته ای در مقابل LED است. کلی دوست دارد از نورهای رشته ای برای روشنایی عمومی مانند نور بالای سر و نوارهای LED به عنوان چراغ های برجسته در مکان هایی مانند زیر کابینت در آشپزخانه و کنار کمد استفاده کند.

هیچ جزئیاتی خیلی کوچک نیست. چه در مورد روشنایی پیچیده دیوار و چه در انتخاب آباژور ، كلی به تمام جزئیات طراحی خود توجه می كند ، حتی تا نوارهای برق. نوارهای برق و سیمها اغلب سقوط در طراحی خوب نور است ، زیرا آنها جذاب نیستند و از خود نورپردازی می کنند.

نورپردازی برای خانه

نورپردازی برای خانه

راه حل کلی یافتن (یا طراحی) نوارهای برقی براق با سیمهای پنبه ای و ابریشمی است. او می گوید: “من این اتاقها را در تمام اتاقهای خانه ام دارم.” “همه به مدیریت بند ناف نیاز دارند. این چیز عالی است. و خیلی خوب به نظر می رسد. “

تاریخ مختصر بلندترین آسمان خراش تایوان
بیشتر بخوانید

منبع مستر کلاس

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های کیت بلانشت | انیمیشن شهر اشباح | انیمیشن Space Jam : A New Legacy یک حال و هوای ویدیو گیمی دارد | فیلم بالهای کبوتر | فیلم عاشقانه | کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا | بهترین فیلم های مت مدیون | ۷ نکته برای نوشتن ملودی | آرمین ون بورن | فیلم تکه‌ های یک زن | سریال ویچر

دیدگاهتان را بنویسید

10 − یک =