صفحه اصلی > دکوراسیون : راهنمای معماری برج پیله گاکوین
ads

راهنمای معماری برج پیله گاکوین

برج پیله گاکوین

راهنمای معماری برج پیله گاکوین : 

برج پیله مد گاکوین واقع در منطقه بلند مرتبه نیشی-شینجوکو در توکیو ، آسمان خراش بی نظیری با هدف آموزشی است. درباره تاریخ و عناصر معماری برج پیله Mode Gakuen بیشتر بدانید.

برج پیله گاکوین چیست؟

برج پیله حالت گاکوین آسمان خراش در منطقه بلند مرتبه نیشی-شینجوکو در توکیو ژاپن است. این ایستگاه بین ایستگاه شینجوکو و منطقه تجاری مرکزی شینجوکو واقع شده است. برج پیله Mode Gakuen دومین ساختمان آموزشی بلند در جهان و هفدهمین ساختمان بلند در توکیو است.

تاریخچه مختصری از برج پیله گاکوین

در اواسط دهه 2000 ، مدرسه مد گاکوئن مسابقه طراحی معماری را برای ساختمان بلند مرتبه جدید خود در توکیو برگزار کرد. از بین صدها اثر ارسالی ، یک شرکت معماری به نام Tange Associates برنده این مسابقه شد. این شرکت به رهبری معمار ارشد پل نوریتاکا تانگه ، ساختمانی بلند پروازانه به شکل پیله را طراحی کرد. ساخت و ساز در می 2006 با شرکت Shimizu به عنوان پیمانکار اصلی پروژه آغاز شد. پس از اتمام در سال 2008 ، برج پیله Mode Gakuen چندین جایزه از جمله آسمان خراش سال از Emporis را از آن خود کرد.

برج پیله گاکوین

برج پیله گاکوین

3 ویژگی های برجسته برج پیله گاکوین

برج پیله Mode Gakuen یک ویژگی بارز در خط افق توکیو با چندین ویژگی منحصر به فرد است.

پردیس عمودی: برج پیله Mode Gakuen دارای سه مدرسه حرفه ای است ، از جمله مدرسه مد Tokyo Mode Gakuen ، یک کالج فناوری اطلاعات به نام HAL Tokyo و کالج پزشکی Shuto Ikō. کل دانشگاه تقریباً 10 هزار دانشجو را در خود جای داده است. طراحی پیله برج پیله Mode Gakuen به نحوه رشد و تغییر دانش آموزان در ساختمان اشاره می کند.

شکل بیضوی: برج پیله حالت Gakuen دارای شکل بیضوی منحصر به فردی است که امکان پخش مساوی نور خورشید را در نمای بیرونی ساختمان فراهم می کند. این شکل همچنین تابش حرارتی ساختمان و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. برای محاسبه عدم وجود سطوح مسطح بر روی سقف آن ، ساختمان مجهز به بالگرد جمع شونده برای مواقع ضروری است.

چیدمان طبقه: ساختمان 50 طبقه شامل پلان طبقه است که در هر طبقه سه کلاس مستطیلی شکل دارد. کلاسهای درس یک هسته داخلی با پله و آسانسور را احاطه کرده اند. سه سالن دانشجویی جداگانه ، هر کدام سه طبقه ، فضایی اجتماعی و تحصیلی با چشم اندازهای بدون مانع از آسمان و مناطق اطراف را فراهم می کند.

قلعه پله: تاریخ و معماری قلعه پله
بیشتر بخوانید
برج پیله گاکوین

برج پیله گاکوین

پایان مقاله راهنمای معماری برج پیله گاکوین

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

بهترین کتاب های کافکا | نقد فیلم Possessor – متصرف | نقد فیلم اتاق موسیقی | بررسی گوشی Xiaomi Poco M3 Pro 5G | فیلم اگه میتونی منو بگیر | نقد فیلم تابستان ۸۵ | سریال High Fidelity | طراحی وب سایت چیست | بیوگرافی مادام کوری | بهترین فیلمهای ناتالی پورتمن |

دیدگاهتان را بنویسید

یک + دوازده =