صفحه اصلی > دکوراسیون : قلعه پله: تاریخ و معماری قلعه پله
ads

قلعه پله: تاریخ و معماری قلعه پله

قلعه پله

قلعه پله: تاریخ و معماری قلعه پله : 

قلعه پله که در ابتدا به عنوان یک مکان تفریحی تابستانی برای خانواده سلطنتی رومانی ساخته شده بود ، اکنون یک مقصد گردشگری محبوب است. با تاریخ و معماری قلعه پله آشنا شوید.

قلعه Peleș چیست؟

قلعه پله یک قلعه متعلق به قرن نوزدهم در نزدیکی شهر سینایا ، رومانی است. قلعه Peleed که در کوههای Bucegi قرار گرفته است ، در یک جاده تاریخی قرون وسطایی قرار دارد که ترانسیلوانیا و والاچیا را به هم متصل می کند. از دیگر مکان های دیدنی نزدیک می توان به قلعه بران (همچنین به عنوان “قلعه دراکولا”) ، صومعه سینایا و قلعه راسنوف اشاره کرد.

مختصری از تاریخچه قلعه پله

در سال 1873 ، پادشاه کارول اول ، اولین پادشاه رومانی ، معماران اروپایی را به یوهانس شولتز ، کارول بنش و کارل لیمان مأموریت داد تا قلعه پله را به عنوان اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی رومانی طراحی کنند. ساخت قلعه در سال 1883 به پایان رسید. جانشین پادشاه کارول اول ،

قلعه پله

پادشاه فردیناند ، یک قلعه کوچکتر در نزدیکی خود به نام قلعه پلیسور ساخت. قلعه پله تا سال 1947 محل اقامت سلطنتی بود ، پس از پایان جنگ جهانی دوم و کناره گیری از پادشاه مایکل اول ، جمهوری سوسیالیستی رومانی کنترل این ملک را در دست گرفت. در سال 1990 ، قلعه دوباره به عنوان موزه بازگشایی شد و به یک جاذبه گردشگری تبدیل شد.

4 ویژگی های قابل توجه قلعه Peleș

قلعه Peleș یک ساختمان سلطنتی با چندین ویژگی قابل توجه است.

اتاق های موضوعی: قلعه Peleș دارای موضوعات متمایزی برای هر اتاق است ، از جمله سالن ترکی ، اتاق ایتالیایی ، تالار موریس و سوئیت امپریال. این مجموعه از سبک های متفاوت دکوراسیون داخلی منعکس کننده طعم التقاطی پادشاه کارول اول است.

قلعه پله

سرگرمی: همسر پادشاه کارول اول ، ملکه الیزابت رومانی ، حامی هنر بود و اتاقهایی را به طور خاص برای سرگرمی طراحی کرد. این شامل اتاق موسیقی در طبقه اول و یک کتابخانه سلطنتی با ورودی مخفی بود.

سبک نئو رنسانس: معماران قلعه پله از سبک های کلاسیک اروپایی مانند رنسانس ایتالیایی و باروک فرانسوی الهام گرفته اند. از دیگر ویژگیهای بارز نمای بیرونی قلعه می توان به شیشه های رنگی آلمانی و نقاشی های دیواری نقاشی شده اشاره کرد.

راهنمای معماری ژاپنی
بیشتر بخوانید

فناوری: اگرچه از نظر زیبایی کلاسیک است ، اما قلعه از نظر تکنولوژی در زمان خود پیشرفت کرده است. دارای سیستم گرمایش مرکزی و آسانسور کوچک. قلعه Peleș با داشتن نیروگاه خود در محل ، اولین قلعه ای در اروپا بود که دارای برق بود.

قلعه پله

پایان مقاله قلعه پله: تاریخ و معماری قلعه پله

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

تحلیل نقاشی مرد ویترویوسی | تحلیل نقاشی شب پرستاره | نمایندگی رسمی کانن | نقد فیلم اکشن nobody | راهنمای درآمد اضافه : ۹ ایده درآمد اضافه برای ایجاد ثروت | بهترین فیلم های بری لارسون | بهترین فیلم های درام تاریخ سینما | انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها | حجم معاملات در تابلو خوانی | بهترین فیلم های مارگو رابی |

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 4 =