صفحه اصلی > هنرهای تجسمی : 5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی
ads

5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی

5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی : 

از بافت در عکاسی برای زنده نگه داشتن عکس های خود با یک لایه عمق بیشتر استفاده کنید. یاد بگیرید که از بافت اشیاء روزمره عکاسی کنید تا تصاویری زیبا و منحصر به فرد ایجاد کنید.

بافت در عکاسی چیست؟

در عکاسی ، بافت تصویر بصری تغییرات رنگ ، شکل و عمق سطح یک جسم است. شما می توانید با تنظیم نور-یا از طریق پردازش پس از آن در یک برنامه ویرایش-ظاهر بافت را برجسته کنید ، اما کلید اصلی در پایان دادن به بافت نفس گیر در تصاویر ، ابتدا آگاهی از نحوه عکاسی صحیح از بافت است.

5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی

هنگام ضبط بافت در تصاویر ، این نکات ساده عکاسی را رعایت کنید.

بافت در عکاسی

بافت در عکاسی

برای جلوگیری از لرزش دوربین از سه پایه و تایمر استفاده کنید. عکاسی با بافت نیاز به ثبت جزئیات واضح دارد ، به این معنی که شما معمولاً باید از تنظیمات دیافراگم بالا استفاده کنید (f/6.0 یا بالاتر توصیه می شود). دیافراگم بالا عمق میدان کم ایجاد می کند تا بر جزئیات کوچک بافت سطح تمرکز کند.

نکته منفی این است که دیافراگم بالا با سرعت شاتر آهسته همراه است ، که به دلیل تکان دادن تصادفی دوربین بیشتر مستعد ایجاد عکس های تار است. برای جلوگیری از افتادن در این دام ، از سه پایه استفاده کنید و عکس های خود را با استفاده از عملکرد تایمر دوربین بکشید تا دوربین تا حد ممکن بی حرکت بماند.

برای عکاسی از نمای نزدیک از لنز ماکرو استفاده کنید. عکاسی از بافتهای کوچک و پیچیده در یک عکس نزدیک نیاز به استفاده از یک لنز ماکرو ویژه برای ثبت کامل جزئیات خوب بافت دارد.

بافت در عکاسی

بافت در عکاسی

به یاد داشته باشید که نور مناسب مهم است. برای عکاسی با بافت در فضای باز ، در یک روز آفتابی زمانی که خورشید به سوژه شما با زاویه برخورد می کند ، عکس بگیرید. این نور طبیعی جانبی به شما امکان می دهد از عمق ایجاد شده توسط سایه ها استفاده کنید. برای عکاسی با بافت داخلی ،

نور طبیعی را با استفاده از منبع نور مصنوعی با چندین تنظیم روشنایی شبیه سازی کنید. تنظیم روشنایی آن به شما امکان می دهد تا نحوه تأثیر سطوح مختلف نور بر عکس های خود را آزمایش کنید.

 عکاسی کوهنوردی : نکاتی برای عکاسی از کوهنوردان
بیشتر بخوانید

با زوایای مختلف آزمایش کنید. عکاسی از زوایای مختلف ، نحوه برخورد نور را با سوژه شما تغییر می دهد و به طور بالقوه بر بافت هایی که از نقطه نظر اصلی شما قابل مشاهده نبود تأکید می کند.

الگوها را جستجو کنید. تکرار اشکال و خطوط ، برخی از بافت های درخشان را ایجاد می کند. در همه جا به دنبال الگوهای بافت دار باشید و بسیاری از موضوعات بالقوه جدید را پیدا خواهید کرد.

بافت در عکاسی

بافت در عکاسی

پایان مقاله 5 روش برای گرفتن بافت در عکاسی

مجله نگاه 

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Mad Max | فیلم روانی | تعادل در عکاسی : ۵ نوع تعادل در عکاسی | نقد فیلم با هم با هم Together Together 2021 | سریال لوکی Loki | اسرار پنهان سریال دارک نتفلیکس | ۱۰ نکته ای که شاید درباره جو بایدن ندانید | فیلم خشم مردانه | مشخصات و قیمت گوشی گلکسی زد فلیپ ۳ سامسونگ | سریال راه آهن زیرزمینی |

دیدگاهتان را بنویسید

هفت − پنج =